Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > İnsanları Tanıyalım > Fikir ve Bilim Adamları

Fikir ve Bilim Adamları Fikir adamları, bilim adamları, yazarlar, filozoflar vb

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.03.2008, 21:36   #1
Yazar
Newman
Kadirist...!!!!

Newman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KAHRAMANMARAŞ
Fikirler Tecrübe Puanı: 59
İtibar Puanı: 586
Newman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeNewman isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 722
623 Mesajına 1.256 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Ernesto Che Guevara

Dr. CHE

Dünya böylesine güzel
olur muydu yine
diplomasını çerçeveleyip
para kazanma derdine
düşseydi Dr. Che
yüreğini dağlara asmak yerine ...

Sunay Akın

Che Guevara, 9 Ekim 1967'de Bolivya'da CIA'nın emri ile katledildi. Che Guevara kimdir dediğimizde ilk olarak aklımıza ezilenlerin onurlu mücadelesi gelir. Savaşma kararlılığı gelir. Bir gerilla önderi ve stratejisti oluşu gözlerimizin önüne gelir. Fedekarlık, cüret, kararlılık, inanç ve kahramanlık gelir. Bundandır emperyalizmin Che Guevara'dan korkusu.

Che dünyadaki bütün devrimciler ve anti-emperyalistler için bir sembol olmuştur. Bunun bilincinde olan emperyalizm, Che'nin temsil ettiği değerlerin içini boşaltmaya çalışıyor. Guevara'nın düşüncelerini ve gerçekleştirmek istediklerini yok etmeye çalışıyor. Emperyalistler, Che'yi içi boş bir idol, posterleriyle duvarları süsleyen, romantizm, idealizm yayan bir simgeye dönüştürmek için çok çaba harcadılar. Genç, koluna enjektörle uyuşturucu şırınga etmektedir ve üzerindeki tişörtte Che'nin resmi vardır. Kapitalizmin ürünlerinin reklamlarında da Che resmi vardır.

Ama Che'nin varlığında simgeleşen gerçekler buna uygun değil. Çünkü Che, üçüncü dünyaydı, sömürenlere karşı başkaldırydı, kahramanlıktı, yaratıcılıktı, bencillikten arınmış yeni insandı. Emperyalizmin kuşatması altında her türden burjuva ideolojisiyle kirletilmek istenen dünyada dürüstlüğün, saflığın, fedakarlığın, boyun eğmemenin simgesi olmuştur. Che her şeyden önce bir gerilla savaşçısıdır. Halk savaşı stratejisinin savunucu ve uygulayıcısıdır. Bunlardan söz etmeden Che'yi yazmak, Che'yi anmak, Che'yi sahiplenmek mümkün değildir. Che bunlardan hiç söz edilmeden övülüp göklere çıkarılıyorsa orada bir istismar vardır. Burjuvazi de bir anlamda öyle yapmıyor mu?

Ve bana görede Che'yi sevmek, Che'yi sahiplenmek hiç bir şekilde abes değildir. Tam tersine Türk Gençleri içinde Che'ye sahip çıkacak tek siyasi oluşum kemalizmdir ve kemalistlerdir.

Evet bazılarına garip gelebilir. Bize "siz marksist misiniz" diyebilirler. Ancak bunun marksistlikle alakası yoktur. Ben bir Kemalistim. Kıbrısta Rauf Dentaş, Küba'da Fidel-Che, Rusya'da Lenin, Mısır Nasır, Venezuella da Chavez benim yoldaşımdır. Kimse gocunmasın ve gücenmesin ama onları yoldaş bellemek en çok bizlerin hakkıdır..

___________________İMZA___________________
BEN ATATÜRKÇÜYÜM.
BEN CUMHURİYETÇİYİM.
BEN LAİKİM.
BEN ANTİ-EMPERYALİSTİM.
BEN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'DEN YANAYIM.
BEN ÖZGÜRLÜKÇÜYÜM.
BEN İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSUYUM.
BEN TERÖRÜN KARŞISINDAYIM.
BEN YOBAZLARIN,VURGUNCULARIN,ÇIKARCILARIN,DÜŞMANIYIM!. .

Uğur MUMCU

Konu Newman tarafından (14.03.2008 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.
Newman Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Newman Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 21.09.2008, 22:41   #2
Yazar
bvural2003
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
bvural2003 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

Ernesto Che Guevara onun hayatını okudum gün onun fikirlerine onun hayatına ben de aşık oldum.O gerçekten büyük insanlardan biri... böyle bir konuyu gündeme getirdiğin için seni saygıyla selamlıyor ve kutluyorum.Hoşçakal hep yaşamla mutlu kal...
NEWMAN arkadaşım

bvural2003 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bvural2003 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil