Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Etkinlikler, Duyurular, Tanıtımlar > İmza ve Yardım Kampanyaları

İmza ve Yardım Kampanyaları Çeşitli konularda gördüğünüz, duyduğunuz, desteklediğiniz imza ve yardım kampanyalarını bu bölümde ziyaretçilerimize duyurabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.05.2007, 20:42   #41
Yazar
bozo
Forumla Bütünleşmiş

bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: MALATYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 72
İtibar Puanı: 861
bozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahipbozo parlak bir geçmişe sahip
bozo - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 938
583 Mesajına 1.180 Kere Teşekkür Edlidi

Kampanynın hayata geçirilerek emin adımlarla bir yere ulaşması için yapılması gerekli olan ilk şey kampanyanın hukuki boyutunun halledilmesidir.
Bilindiği gibi bu tür kampanyaların gerçekleşebilmesi için belirli hukuki prosedürleri yerine getirmek gereklidir.
ABF 'nin bu konuyu aşmasıyla kampanya ile ilgili önümüzü daha net görebiliriz.

Söz konusu yardım kampanyasına ait bir internet sitesinin olması konusuna gelince, bence bu kampanya için yeni bir site kurulması yerine ABF'nun kendi sitesinde kampanya için bir bölüm oluşturulması süreci daha çok hızlandırır görüşündeyim.

Bizim için en önemli şey ise kampanyanın duyurulması ,bunun için ulaşabildiğimiz bütün sitelerde kampanyayı tanıtmalıyız.
Ne kadar çok insana ulaşabilirsek kampanyada o denli başarılı ve amacına ulaşmış olur.

Kampanya kapsamında yapılan tüm işlerin şeffaf bir şekilde yürütülerek , elde edilen gelir ve kimlere ne şekilde yardımların yapıldığı konusunda insanları bilgilendirmek, kampanyanın her hangi bir karalamaya karşı kendisini koruyabilmesi açısından önemlidir.

Kampanya konusunda hiç bir şekilde şayibeye mahal verilmeden işlerin yürütülmesine önem verilmelidir, çünki günümüzde insanlar bu tür kampanyalara şüpheyle bakmaktadır,Deniz feneri olayı bu konuda en yakın örnektir.
Bu sebebden dolayı insanlarda şüpheye mahal vermememiz gerekmektedir.

Bu yazdıklarım,kampanyada üzerinde önemle durulmasını gerekli gördüğüm konulardır ve neticede acizane kendi fikirlerimdir.

Umarım bu kampanya umuta ışık olmayı başarır.

___________________İMZA___________________
SABIR , BOYUN EĞMEK DEĞİLDİR.
SABIR , MÜCADELE ETMEKTİR...

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Bilen konuşmaz, Konuşan bilmez. Gözlerini yum, Bütün kapıları kapa; Sivrilikleri buda, Karışıklığı gider; Işığı ayarla, Dünyaya uyum sağla.”
bozo Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bozo Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
moycan (18.05.2007)
Alt 17.05.2007, 20:58   #42
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Umarım bu kampanya umuta ışık olmayı başarır.
Evet sevgili Bozo..Bu kampanya biraz yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.İşin hukuki boyutuyla ABF yetkilileri ilgilenecekler.Tüzük oldukça geniş bir içeriğe sahip olduğundan sıkıntı olmaz umarım.

Alıntı:
Söz konusu yardım kampanyasına ait bir internet sitesinin olması konusuna gelince, bence bu kampanya için yeni bir site kurulması yerine ABF'nun kendi sitesinde kampanya için bir bölüm oluşturulması süreci daha çok hızlandırır görüşündeyim.

Bahsettiğin öneriyi aynen ortaya koydum ancak yetkililer ayrı bir sitenin uygun olacağı görüşüne değindiler.Bu site için benim önerim şu.Bir süredir çok fazlaca amatör olarak uğraştığım local pc mdeki joomla sitesini hosta taşıyıp gereken masraflarıda ben karşılamayı isterim.Ancak sitenin geliştirilmesi ve içerik yönetiminde yardıma ihtiyacım olabilir.Ancak daha parofesyonel düşüncelerede açığız.

Alıntı:
Bizim için en önemli şey ise kampanyanın duyurulması ,bunun için ulaşabildiğimiz bütün sitelerde kampanyayı tanıtmalıyız.
Ne kadar çok insana ulaşabilirsek kampanyada o denli başarılı ve amacına ulaşmış olur.
Evet söz konusu duyuruların yapılması konusunda sitemizde oldukça deneyimli insanlar var.Daha önce sürdürülen kampanyaların tanıtımıda büyük emekler sarfeden Ceyhun arkadşımıza bu konuda güveniyoruz. En azından bizlere yol gösterecektir.

Alıntı:
Kampanya kapsamında yapılan tüm işlerin şeffaf bir şekilde yürütülerek , elde edilen gelir ve kimlere ne şekilde yardımların yapıldığı konusunda insanları bilgilendirmek, kampanyanın her hangi bir karalamaya karşı kendisini koruyabilmesi açısından önemlidir.

Kampanya konusunda hiç bir şekilde şayibeye mahal verilmeden işlerin yürütülmesine önem verilmelidir, çünki günümüzde insanlar bu tür kampanyalara şüpheyle bakmaktadır,Deniz feneri olayı bu konuda en yakın örnektir.
Bu sebebden dolayı insanlarda şüpheye mahal vermememiz gerekmektedir.
Kötü bir deneyim olacaksa hiç yapmamak daha iyidir.Bu kampanyanın şefaflığı en önemli kısmıdır.Acelemiz yok bu anlamda.

Ama bulduğun isim iyi umuta ışık

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gnost Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
bozo (17.05.2007)
Alt 18.05.2007, 03:48   #43
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Standart Söz konusu kampanyanın hukuki durumu..

Bu kampanyanın hukuki durumu hakkında ABF yetkilileri gerekli araştırmayı yapacaklar ancak ben şöle bir bakayım dedim bizlerde bir şeyler bulabilirmiyiz diye..

Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Tüzüğünden alıntı.

Alıntı:
Dernek toplumsal ve bilimsel olarak çalışan, insan sevgisini, insan onurunu ve insan emeğini en yüce değer sayan, kamu yararı güden derneklerdendir.

İnsanlar arasında paylaşımcılık ve dayanışma ruhunu geliştirmek ve yerleştirmek için faaliyet gösterir.

Hacı Bektaş Vakfı senedinden alıntı..

Alıntı:
m - Afetlerde ve dar günlerde ayırım gözetmeksizin tüm insanlara olanakları ölçüsünde yardım eder ve kampanyalar açar.
Alıntı:
Madde 5 - Bakanlar Kurulunca izin almadan yardım toplayabileceği kararlaştırılan kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflar dışındaki kişi ve kuruluşlar, 2860 sayılı Kanunun 7 nci maddesi ile belirlenen makamlardan bu Yönetmelikte belirtilen usule göre izin almak zorundadırlar. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tüzüğünden alıntı..

Alıntı:
K- Yardım toplumu yasası ve ilgili yasal düzenlemelerin hükümleriyle bu tüzüğe uygun olarak yardım, bağış alır, verir ve şartlı, şartsız vasiyetleri kabul eder.

Tüm veriler araştırılıp uygunluk belirlemesi yapılabilir..

Alt 18.05.2007, 09:00   #44
Yazar
moycan
Forumla Bütünleşmiş

moycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: BİNGÖL

Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 509
moycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyor
moycan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 721
320 Mesajına 691 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Bozo;

İnternet sitesi konusunda ABF yöneticileri ayrı bir site ve hatta bilişim grubuna ihtiyac olacağını belirtiler. ABF nin şuan sitesi fazla aktif değil, katkıda bulunmaya çalışacağız. Ancak ileirde ABF nin sitesi canlandığı vakit gündemi bugünden daha yoğun olacaktır. Gönüllü çalışma grubunun gündemi arada büyük ihtimal kaynayacaktır. Ayrı bir sitede, herşeyin şeffaf bir şekilde yürütülmesi çok daha verimli bir çalışma olacaktır. Elbetteki bu sitenin gelişimi ve projelerin şekillenmesi AW plartformu altında başlayıp, Türkülerin Sesi gibi gelişen düşünceler ve projeler, oluşturulacak bu sitede yer bulacaktır.

Hukuksal anlamda burada dernek ve kurumlarda görev almış canların katkısı önemli. Sonuçta deneyimliler ve bu deneyimlerini paylaşırlarsa sağlıklı bir çalışma olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla...

moycan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
moycan Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
bozo (18.05.2007)
Alt 22.05.2007, 02:37   #45
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Standart Bu kampanya yeni değil..Nedensizde değil..

Öncelikle bu kampanya fikri Aleviweb üzerinde şekillenen ilk kampanya duyurusu değildir.Bir istemin ve yarım kalmış bir duyarlılığın tekerrürüdür.

İşte daha önceleri yada çok önceleri gündeme gelip,Aleviweb deki gündemm bolluğu arasında unutulan yardımlaşma yada paylaşma fikrinin (benim anımsadığım) ilk olarak açığa çıkışı...

Hemen hepimizin bir köyü ve köyüne dair bir (yokluk ve yoksulluk ) hikayesş vardı.Bunu yeterince anlatamadık..Ancak köyümüzü hiç unutmadık..

Sonrasında çok çok uzaklara yardım yapılabilirmi diye düşünüp konuyu sabitledik..Ancak ne derece rabet oldu bilinmez..

Başkalarının kampanyalarını haber yaptık ve takdir ettik ve elbette imrendik..

Oysa sorunlar ve boyutlarını tam olarak bilmiyorduk..Mesela DİE (DEVLET iSTATİSTİK ENSTİTÜSÜ) güncel verilerine göre..

Türkiye’de yoksulluk oranı % 20.5’tir

Benzer biçimlerde kampanyaların ve düzenleyicilerinin takipçisi olduk ve onların kampanyaları şaibeler üzerinde dansına devam ediyor.Denizde Fener olmaya çalışanların Titanic misali batışları unutulmaz masallara konu olmaya başladı.İçinde aşk varmıdır bilinmez ancak haberler hiçde iyi değildi.Bir çoğumuz yanıldık yada yanıltıldık.Oysa bizler saf ve temiz düşüncelerle izlemiştik onları..

Şimdi, sevgili canlar bir çok sebep varken ve elimizde dolu dolu kasalarda yeşil yeşil sermayelerde yokken hiç bir şey yapamaz değiliz.Kardeş soframız çok doyurucu olmayı başaramasada bir tek konuda iddalıdır.Soframız barışa,sevgiye,kardeşliğe,paylaşma ruhuna,dayanışmaya,özveriye doyacağınız bir sofradır.

Karınca kararınca...

gnost Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 19.02.2008, 11:46   #46
Yazar
devrim06
Forumla Bütünleşmiş

devrim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 1195
devrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı var
devrim06 - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.948
884 Mesajına 1.980 Kere Teşekkür Edlidi

forumda cok anlamli,cok faydali olabilecek fakat tam olarak bir atilim yapilamayan bir mesaj buldum ve tekrar üst siralardaki yerini almasi gerektigini düsündüm, belki bundan sonra bu baslik adina yakisir biseyler yapilabilir

Konu devrim06 tarafından (19.02.2008 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.
devrim06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
devrim06 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 19.02.2008, 13:15   #47
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Devrim06 bu konuyu tekrar gündeme getirdiğin ve duyarlılığın için teşekkür ederim.
Yardım/yardımlaşma/paylaşma kampanyasının tekrar hayata geçirilmesi durumunda ben elimden gelen tüm desteği vermeye hazırım.

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.02.2008, 16:57   #48
Yazar
moycan
Forumla Bütünleşmiş

moycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: BİNGÖL

Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 509
moycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyormoycan bulunduğu yerlere neşe getiriyor
moycan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 721
320 Mesajına 691 Kere Teşekkür Edlidi

Tokattan bir kaç ay önce bir kitap yardım talebi gelmişti.Henüz cevap veremedik.AW Ankara, AGİ bünyesinde bir koli kitap hazırlandı.Diğer illerden katılım gösterebilecek arkadaşlar kırtasiye malzemesi ve ilköğretime uygun kitapları kısa bir süre içinde kütüphaneye iletebilirlerse güzel bir kampanya yapılmış olacak.

Sevgi ve saygılarımla...

moycan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
moycan Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 20.02.2008, 13:33   #49
Yazar
devrim06
Forumla Bütünleşmiş

devrim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 1195
devrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı vardevrim06 görkemli bir forum yaşantısı var
devrim06 - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.948
884 Mesajına 1.980 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
moycan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tokattan bir kaç ay önce bir kitap yardım talebi gelmişti.Henüz cevap veremedik.AW Ankara, AGİ bünyesinde bir koli kitap hazırlandı.Diğer illerden katılım gösterebilecek arkadaşlar kırtasiye malzemesi ve ilköğretime uygun kitapları kısa bir süre içinde kütüphaneye iletebilirlerse güzel bir kampanya yapılmış olacak.

Sevgi ve saygılarımla...
hazirlanan kitaplarin bir an önce gönderilmesin de fayda var. sonra eklenecekler, diger ihtiyaclar 2. bir kargoyla ayrica ulastirlir. ilk adim atilmis olsu biran önce, emegi gecenlere tesekkürler

devrim06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil