Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Merak Ediyorum

Merak Ediyorum Alevilikle ilgili merak ettikleriniz, kafanıza takılan sorular

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.12.2006, 23:29   #11
Yazar
MitralyöZ
Hüzünbaz

MitralyöZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN

Fikirler Tecrübe Puanı: 53
İtibar Puanı: 25
MitralyöZ iyi yolda gözüküyor
MitralyöZ - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 21
30 Mesajına 41 Kere Teşekkür Edlidi

Alevi veya Sunni farketmez tabiki. Önemli olan insan olması. Ama daha önemlisi Yalan söylemiş olmasıdır. Bu kabul edilemez bence. Burda da başka bir soru aşk herşeyi affedermi

___________________İMZA___________________
Son Ceylan vurulduğunda,
Son kuş öldürüldüğünde,
Son ağaç kesildiğinde,
Son ırmak kuruduğunda,
Paranız ve teknolojiniz
Ne işe yarar..!
Geronimo
MitralyöZ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2006, 23:42   #12
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Afffettmeeezzzz

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2006, 23:58   #13
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi

Yoldaşlar burda kıza hak vermek lazım.! Çünkü eyer Bu yalanı söylüyorsa bilinmelidirki seni katbetmemek için söylemiş.! Ve benim sevgilim böyle bi yalan söylerse tam tersi ona daha da Çok bağlanırım Bu beni ne kadar sevdiğini gösterir bana göre...! Ve sizinle yaşadığım özel bi olayı paylaşmak istedim... Bu olay benim başıma geldi canlar. Şuanda hala çıktığım bi kız arkadaşım var.! Bi konu açılmıştı bende ona alevileri severmisin diye sordum.? Hımm ben ayrımcılık yapmam dedi. Bende ailene sorsana bi dedim Ve ertesi gün buluştuk.! Ailesine söylemiş ve annesi buna açıklamış. Alevileri sevmeyiz eskiden dedenler Çok sorun yaşamış bu konuda ... vs. Sonra bana döndü ve sen Alevimisin bak doğru söyle dedi. Bende ya nerden çıktı bu falan dedim. Yemin et dedi Alevimisin diilmisin.! Bende yemin ettim diilim diye. Sonra konu kapandı ve ben o gece uyuyamadım... Okula gittim ve okulda bile kendimi yedim bitirdim.! O gün için buluşma teklifi ettim ve buluştuk.! Düşündüm ki beni böyle kabul etmeli beni sevicekse böyle sevmeli.! Ve buluştuk söğledim.! Ben aleviyim dedim beni seviceksen böyle sev.! Sevmiyceksende sen bilirsin... Ve bana verdiği cevap seni her türlü kabul ederim. Zaten o gün seni denemiştim Ailem öyle bişiy demedi biz Atatürk'cü bir aileymişiz dedi. Şaşırdım doğrusu.! Ve bana neden yalan söyledin dediğinde cevabım, Seni kaybetmemek içindi dedim.! İnanınki şuanda Çok iyi anlaşıyoruz... Aman nazar değmesin canlar.!!!! Ve birşeyleri kaybetmemek için Yalan söylemek gerçekten iyidir ama ne için yalan söylediğinizde Çok önemli...

Konu *_Suskun_* tarafından (30.12.2006 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.
*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2006, 00:05   #14
Yazar
MitralyöZ
Hüzünbaz

Bilgiler

Senin adına çok sevindim Pitbull Ama biryerde bu insanın kişisel görüşüdür. HAyata bakış açısını gösteriyor. Ben her ne şartla olursa olsun yalan söylemesini kaldıramam bu konuda. Belki sevdiğim insanı kazanıcam bu yalanla ama kişiliğimden de oldukça büyük bir parça kaybedeceğime inanıyorum. Ya tersi olsaydı Pitbull? ya seni sırf yalan söylediğin için terkertseydi? O zaman ne yapardın. Yalan söylediğin kendine kızmazmıydın?

Son Ceylan vurulduğunda,
Son kuş öldürüldüğünde,
Son ağaç kesildiğinde,
Son ırmak kuruduğunda,
Paranız ve teknolojiniz
Ne işe yarar..!
Geronimo
Alt 30.12.2006, 00:18   #15
Yazar
*_Suskun_*
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: OUT OF TURKEY
Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1529
*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor*_Suskun_* ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 767
692 Mesajına 1.234 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
MitralyöZ Nickli Üyeden Alıntı
Senin adına çok sevindim Pitbull Ama biryerde bu insanın kişisel görüşüdür. HAyata bakış açısını gösteriyor. Ben her ne şartla olursa olsun yalan söylemesini kaldıramam bu konuda. Belki sevdiğim insanı kazanıcam bu yalanla ama kişiliğimden de oldukça büyük bir parça kaybedeceğime inanıyorum. Ya tersi olsaydı Pitbull? ya seni sırf yalan söylediğin için terkertseydi? O zaman ne yapardın. Yalan söylediğin kendine kızmazmıydın?
Beni terk etmediğine göre demek ki oda beni seviyor.! Yalan söylememin sebebi onu kaybetmemek olduğu için anlayışlı karşıladı diye düşünüyorum.! Ama keşke baştan yalan söylemeseydim dedim. O anlık bişey oldu ve sonucu hüzünlü bitti. Doğruyu söylemedim diye kendime kızmadım diil yani... Ama geç olmadan doğruyu söylemem ikimiz içinde iyi oldu diye düşünüyorum...

*_Suskun_* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2006, 00:25   #16
Yazar
MitralyöZ
Hüzünbaz

Bilgiler

Demekki neymiş; Aşk herşeyi affedermiş Bunu bize kanıtlamoış oldun Pitbull

Son Ceylan vurulduğunda,
Son kuş öldürüldüğünde,
Son ağaç kesildiğinde,
Son ırmak kuruduğunda,
Paranız ve teknolojiniz
Ne işe yarar..!
Geronimo
Alt 23.01.2007, 19:27   #17
Yazar
özkan
Üye

özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: DİYARBAKIR
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 2
özkan hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir yok

Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Kere Teşekkür Edildi

zülfikarcım
biz 72 millete bir nazarla bakıyoz önemli olan insan olmak sünni alevi çerkez laz bizim için farketmez insan olsun özü sözü bir olsun doğru dürüst bir insan olsun bizim için yeterli o kendisi zaten doğru yolu bulacaktır ne demişler "kır atın yanında kalan ya huyundan ya suyundan "kendine iyi bak böyle şeylerle kafanı yorma

özkan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.01.2007, 10:31   #18
Yazar
YUDUM58
Üye

YUDUM58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 17
YUDUM58 iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 25
5 Mesajına 8 Kere Teşekkür Edlidi

Ayrılırdım alevi-sünni evlılıgının zorlugu bır yana bana yalan soylemesını hiç hazmedemezdim.....

YUDUM58 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.01.2007, 11:26   #19
Yazar
SEVDALİNKA
Güneşin Kızı

SEVDALİNKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 79
İtibar Puanı: 938
SEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahipSEVDALİNKA parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.059
516 Mesajına 1.073 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgi; sevdiğine yaranmak değildir. Sevdiğine olduğun gibi görünüp, onu olduğu gibi kabullenmendir. İçinde gerçek olmayan şeylerin ağırlığını taşıyarak, bir ilişkiyi sürdüren kişinin sevgisi kelepçeli, Söyledikleri de gerçekliğini yitirmiş bir yürekten çıkan sıradanlaşmış kelimeler yığınıdır artık....

Karda izler bırakıyorum avcılar peşime düşsün
Bir uçurum kıyısında vursunlar beni ki dünya
uğuldayıp duran bir uçurum değil miydi zaten...

Geçmişim kar sessizliğiyle özetleniyor artık
Anılarım buz tutmuştur, aşklarım kar yangını
Ömrüm parmak uçlarımda eriyen bir kar tanesi

Karda izler bırakıyorum, avcılar peşime düşsün...
SEVDALİNKA Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.01.2007, 11:54   #20
Yazar
SaFaK
SYSTeM SuPPoRT

SaFaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 991
SaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahipSaFaK parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 630
471 Mesajına 1.000 Kere Teşekkür Edlidi
Standart Re..

Alıntı:
Pitbull Nickli Üyeden Alıntı
Yoldaşlar burda kıza hak vermek lazım.! Çünkü eyer Bu yalanı söylüyorsa bilinmelidirki seni katbetmemek için söylemiş.! Ve benim sevgilim böyle bi yalan söylerse tam tersi ona daha da Çok bağlanırım Bu beni ne kadar sevdiğini gösterir bana göre...! Ve sizinle yaşadığım özel bi olayı paylaşmak istedim... Bu olay benim başıma geldi canlar. Şuanda hala çıktığım bi kız arkadaşım var.! Bi konu açılmıştı bende ona alevileri severmisin diye sordum.? Hımm ben ayrımcılık yapmam dedi. Bende ailene sorsana bi dedim Ve ertesi gün buluştuk.! Ailesine söylemiş ve annesi buna açıklamış. Alevileri sevmeyiz eskiden dedenler Çok sorun yaşamış bu konuda ... vs. Sonra bana döndü ve sen Alevimisin bak doğru söyle dedi. Bende ya nerden çıktı bu falan dedim. Yemin et dedi Alevimisin diilmisin.! Bende yemin ettim diilim diye. Sonra konu kapandı ve ben o gece uyuyamadım... Okula gittim ve okulda bile kendimi yedim bitirdim.! O gün için buluşma teklifi ettim ve buluştuk.! Düşündüm ki beni böyle kabul etmeli beni sevicekse böyle sevmeli.! Ve buluştuk söğledim.! Ben aleviyim dedim beni seviceksen böyle sev.! Sevmiyceksende sen bilirsin... Ve bana verdiği cevap seni her türlü kabul ederim. Zaten o gün seni denemiştim Ailem öyle bişiy demedi biz Atatürk'cü bir aileymişiz dedi. Şaşırdım doğrusu.! Ve bana neden yalan söyledin dediğinde cevabım, Seni kaybetmemek içindi dedim.! İnanınki şuanda Çok iyi anlaşıyoruz... Aman nazar değmesin canlar.!!!! Ve birşeyleri kaybetmemek için Yalan söylemek gerçekten iyidir ama ne için yalan söylediğinizde Çok önemli...

߀ni Kayßetmemek iÇiN YaLaN SöyLemi$... o Zamanda Yalan SöyLediği iCin ߀ni kayßeder...... Ne oLurSa olSun Güven Olmadan HicßirŞeY OlmAZ YaLaN SöYLeMeKTe GüVeN KaYßıNa NeDen oLur.

Safak GÜYÜK

Email :safakguyuk@gmail.com
Web :[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Twitter : SafakGyk
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dikkat ediniz. Foruma giriş sorunu yaşayan eski üyelerimiz var, bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
SaFaK Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil