Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Alevilik Genel

Alevilik Genel Alevilik üzerine genel tartışmalar, eleştiriler, sorunlar

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.10.2018, 01:51   #361
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 12
İtibar Puanı: 10
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 11
29 Mesajına 31 Kere Teşekkür Edlidi

Sayin kemaledipaslantas,

(Alinti; Sevgili Canlar Aleviliği İslamın dışında görmeniz ne kadar doğrudur ki ?..)

CEVAP
Aleviligin Islamla ilgi ve alakasinin olmadigini kisaca aktardim, yetmedi, link verdim, yetmedi daha detayli bilgi verebilirim.
Islam basli basina bir SUC MAKINASIDIR.
ELI`NE: desen, Eline sahip degil, Yagmalama, Talan, Isgal, Hirsizlik, Dolandiricilik, vs vs vs hersey var.. yani yukarida saydiklarim ve sayamadiklarimin hepisi mevcuttur. bunlari tek tek ISLAMI KAYNAKLARLA TESPIT EDEBILIRIM.

DILI`NE: desen, Diline sahip degil, Kuran denilen hayali ve yalan makinasinin icinde yok yok.
kufur, hakaret ve insanligin kabul etmedigi herturden DIL BOZUKLUGU var.

BELI`NE: Desen, Beline sahip degil, ornekmi istersiniz. Bu dinin onderi ve lideri olan Hz. Muhammed 39 resmi, 40 yakin cariye ve koleye tecavuz etmis.
Ayse ve Hafsa tarafindan zehirlenip, olum doseginde iken bile 9 hatunla resmi evlidir, ve bunlara da sira ile tecavuz eden biridir.
Ayse En Yakin Arkadasinin Kizidir. 6 yasinda musallat olmus, 9 yasina geldiginde sozum ona ergenlik cagina (Adet Olma) durumuna gelince kendisine teslim edilmis, Tornu yasinda olan cocuga tecavuz etmistir.

Hafsa yine en yakin arkadaslarindan biri olan Hz Omer`in kizidir. yani yine arkadasim dostum dedigi kisinin kizini almistir.

Yetmezmis gibi. Kendi kizi sayilan (Gelini) olan Zeynep`i, Evlatligi olan Zeyd `den zorla bosanmasini saglamasi akabinde kendi kizi sayilan Zeynep ile evlenmesi en igrenc ve ahlaksizligin temel tasidir..
Hz. Ali (Arap Ali) Alevilerin inandigi ve saygi duydugu Eli - Oli olamaz... Arap Ali, ALEVI olmasininda mumkunu yok. Kardesim dedigi kisinin kizini almis veya kardesim dedigi kisiye kizini vermmistir..
BU ALEVI GELENEGINDE DUSKUN SAYILIR.....

(Alinti; İslam dini Hz.Adem ile başlar Hz.Muhammed(SAV) e kadar tebliği,Kuran lada felsefesi devam eder.)

CEVAP
Yaniliyorsunuz!!! Cunku tarihleri karistiriyorsunuz. Adem ile Havva uydurma Yalanin tarihi ile Islamin dogus tarihi arasinda kucumsenmiyecek kadar zaman var...
Felsefe den ziyade, yalan makinasi ve insanligin da yuz karasi... SAVAS, KATLIAM, ZULUM. ISGAL. TECAVUZ. HERTURDEN HAKSIZLIKTAN BASKA NE VAR ?

(Alinti; Hz Ali bu silsile içerisinde İslam dininin en önemli figürlerinden biridir.Tıpkı Hz.Ömer-Hz.Ebubekir ve Hz.Osman gibi.Hepsinin İslam dinine çok büyük katkıları olmuştur.)

CEVAP
Bize ne?
Arap Ali, Ebu Bekir, Omer ve Osman dan... Bir birlerinin kucuk yastaki kiz cocuklarini almis, bir birlerinin cocuklarina tecavuz etmis, KELLE UCURAN INSAN KASABI birer insanlik dusmanlaridir...

(Alinti; Sünniler hiç bir zaman Yezid tarafında olmadılar,olamazlar.ehl-i beyt sevgisi çok önemlidir bizler için.O bakımdan ben İslam dininin tüm mezhepleri kapsadığını düşünüyorum.)

CEVAP
Yukarida soyledigim gibi, Tarih ve gerceklerden kopuk bir ortam icindesiniz.
Sunniler kimdir?
Sunnileri temsil eden kimdir?
Muhammed`in iki esi (Ayse ve Hafsa) tarafindan zehirlenip hak ettigi yere gonderilmesinden sonra, Osman doneminden sonra SUNNI VE SII olarak iki ayri guruba ayrildilar.
Bunlarin Siffin savasi doneminde, iki tarafa da karsi cikan HARICI diye bir olusum olustu. Bu savas sirasinda yakinlarini kaybedenlerden iki kisi de Arap Ali`ye evinin onunde pusu kurup oldurenlerdir...
Bu Insanlik dusmani Islam`i kurcaladikca igrenclikleri mide bulandiriyor...

Sii`leri temsil eden Arap Ali`dir, Ayni zamanda taraftarlarina verilen isimdir.

Sunni`leri temsil eden, Muhammedin de kayin biraderi olan, Ebu Sufyanin oglu Muaviyedir.
Muaviye taraftarlarina verilen isimdir..

Yezid ise Muaviyenin ogludur. yani babasinin gorevini surdurmus saltanat kavgasi ile bir birini katleden vahsilikten oteye gitmemistir.. Bu Vahsilik, Barbarlik dun oldugu gibi bugun de devam etmektedir....

(Alinti;Sevgi ve saygılarımla..)

CEVAP
Tesekkurler...
Not; Alevilik, Sizin algiladiginiz gibi Bir Mezsep degil...
Insanligin dogusundan beri gelen BIR YASAM FESLEFESIDIR.

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Konu Raya Haq tarafından (16.10.2018 Saat 02:00 ) değiştirilmiştir.
Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.10.2018, 17:39   #362
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Saygideger Canlar,

ALEVI YASAM FELSEFESI, Suc makinasi Islam tarafindan 1400 yillik cirkin asimile politikalari kismi olarak Ehl-i Beyt yolu ile basarili olmussa da, ALEVI YASAM FELSEFESINI lav etmeye gucu gitmemistir

Ben`de bir cok Alevi gibi, Aleviligin Caferi- Sii Mezsebin bir kolu olup, Hz. Ali ve onun soyunun devami olduguna inandirilmis biriydim.

Bunun baslica nedeni; hic kuskusuz 1400 yildan beri islam tarafindan surudurulen cirkin asimile politikasi, ozellikle yasadigimiz YASSAKLAR diyari Turkiye sirinirlari icinde arasirtirarak dogrulari ve gercekleri bulma gibi bir yapilanma olmadigindan dolayi, zorla adapte edilen, baska bilmiyeceksin, bunu boyle bileceksin!! mantigindan oteye gitmiyen baski ve zulumlerin sonucu insanlar Inandiklari gerceklerden uzaklastirma, kendi inanclarini zorla bir baskasina empoze etme cabasindan baska bir sey degildir.

En basit ornegini Dedelerimiz ve halaa yasiyan insanlarimizin bizzat kendilerinin yasadigi Soykirim, Katliam, Zulum ve insanligin kabul edemiyecegi, Yer yuzunde yasiyan ve yasamis olan, Vahsi dedigimiz Hayvanlardan daha vahsice yapilan yiginlarla uygulamalari, yine zorla bu insanlara toz pembe gosterilmeye, suclu degilmis gibi gosterilmeye, suclu baskasiymis gibi gosterilme vs vs cirkin Hile ve Yalan Politikalari ile gunumuze kadar surdurulmus olup. Kendi katilini sevdirme politikasini ALEVI halki icine yerlestirilme cabasi ile Bol, Parcala ve Yonet onursuzluklarini yiginlarla halklarin uzerinde uyguladiklari gibi.... Alevi Halki Uzerinde`de bu igrenc uygulamalar yasatilmistir.

Ilerici, Aydin, Demokrat ve Butun Duyarli insanlarin, Insanliga yonelik yapilan butun haksizliklara tepki gosterirken, yine duzen tarafindan yetistirilmis veya gorevlendirilmis olup Demokrat, Aydin, Ilerici ve Duyarli forumlarda kargasa yaratmak ve bir yigin olumsuzluklari beraberinde getirmek icin gorevli olan bu duzenin gorevlileri.... burada oldugu gibi baska forumlarda`da ayni gorevlerini yapmaktadir.

Bazilari Alevi olmayip, Alevilikle ilgi ve alakalari olmamasina ragmen, Alevi Yasam Felsefesinde Hizir olgusunun bile olmadigini, bilmedigini, ilk kez duydugunu vs vs soyliyen kisi ve kisiler Alevi oldugunu, Aleviligi bugune kadar boyle yasadiklarini, Aleviligi farkli kiliflar icine koyan bu kisilerin Kominist ve Ateist olduklarini vs vs gibi iddalarla kendilerini Alevi kabul ettirip, yazdiklari yorum ve yazilarla Alevi Yasam Felsefesini Karalama ve Asimile etme politikalarini en iyi sekilde yapan, Duzenin Gorevlileri, gorevlerini yerine getirmek icin butun cabalarini harcamaktadirlar.

Bunlarin cabalari belirli bir yere kadar basarili gorunsede, Alevi Yasam Felsefesinde var olan gercekleri bugune kadar yok edemedilerse... Alevi halkini Camiye gonderemedilerse, Namaz Kildirmadiylarsa, Oruc tutturmadilarsa, Hacca gonderemedilerse.....
Dun oldugu gibi, Bugunden sonra cabalari yine bosunadir.
Islam Yer Yuzunun En Vahsi ve Yobaz Dini iken...

ALEVI YASAM FELSEFESI ILE BIR ALAKASI VARMIDIR ONA BAKALIM.

ALEVILIK NEDIR?

Alevilik : İnsanlığın doğuşundan beri gelen ve menzil nerede bilinmez ama menzile kadar gidecek olan kadim bir yoldur. Bu ne demek? Alevilikte yaradılış yoktur doğuş vardır. Doğuş ilk ne zaman olmuştur? Alevi öğretisi buna cevap veremez. Çünkü bu bilimin işidir. Fakat insanlık tarihini güruhu Naci Naciye ile yani doğuşla başlatır. Neden Adem ile Havva değil? Çünkü Adem inanç söylencesine göre, çamurdan yaratılmıştır, Havva kaburgasından ve şeytan vardır hikayesinde.

Oysa Alevilikte şeytana yer yoktur. Nereden biliyoruz? Şeytan kötülüğün aldatmacanın simgesidir. Kötülük ve aldatmacanın yolumuzda yeri yoktur. Şeytan ikiliğin simgesidir. Alevilikte ikiliğe yer yoktur. O yüzden Cemlere şeytan, herkes giremez. Cemde sorgu sual vardır. Hakk yolundan çıkanlara hesap sorulur. Şeytan insanları yoldan çıkarmak için vardır. Yoldan çıktım şeytana uydum Alevilikte yoktur. Çünkü akıl devreye girer. Yol öğretisi devreye girer. “Hakk Erenlerinin ise dini ve mezhebi yoktur. Yol vardır. Yol din değildir. Hakk Erenlerinin Yol’u Allah’a bağlı değildir. Hakk Erenlerinin Yol’u Hakk’a bağlıdır. Hakk Yol’unda dinin ne işi var? Hakk Erenlerinin Yol’unda Şeytan’ın ne işi var? Hakk Erenlerinin Yol’unda doğruluk vardır. Yani doğruluk Hakk’tır”
Doğru, iyi, güzel, gerçek olan haktır.

Hakk yolunda yürümekle sorumlusundur. “Hakk, evrenin hakimi doğrudur. Hakk ikrardır”. . (eğilip doğrulmak ile, aç kalmakla, iki yardım etmekle olmuyor) Rızalık razılık öğretisi bireylerin birbirinden razı gelmesi ve rızalık vermesini şart koşar. Bu ne demek kişinin hem kendini hem de toplum içindeki bireyleri denetlemesi demek kötü birine razılık verebilir miyiz? Her zaman yazıp söylerim. Aleviliğin nerden geldiği, tarihsel köklerinin, ne olmadığının zerre kadar önemi yok. Çok basit gibi görünen yol öğretisinin özün dışa yansıması olan sözlerini yani felsefesinin derinliğini doğru kavramak gerekir.

Bunun içinde öncelikle bize verilmiş öğretilmiş değerleri kendi içimizde yıkmalıyız. Araştırmalıyız. Araştırmalarımızı, okuduklarımızı yaşam kültürümüzle karşılaştırmalıyız velhasıl sentez-analiz sentez doğruları alıp yanlışları atabilmeliyiz. Alevi yaşam zor zanaattır. Herkesin harcı değildir. Mangal gibi yürek ister. Bu yüzden Alevilikte yola çağrı yoktur, yola duruş vardır. Kendisine güvenen, gönülden yürekten yolu yürümek isteyenler, ikrar verip, talip olup, yola dururlar.

Aleviliğin doğuş ve birlik yol öğretisi çok doğru kavranılmalı. Yolun özü ve temelidir. Neden Irk,millet, din, inanç-inançsızlık, cins ayrımı yok ? Neden 72 millete aynı nazarda bakarız. Yine söylenceye göre neden eşit.? Neden kırklar cemi büyüğümüz, küçüğümüz bir. Neden sadece insan? Neden bir gömlekte ikiliği, birbirini yemeyi kabul etmez. Yolumuzun temeli üzerine oturmayan hiçbir görüş teori yaşam biçimi alevi öğretisinde uzun süreli olamaz. Popülist ve geçici olmaktan öteye gitmez.

Sonuc olarak Alevi Yasam Felsefesi tarihler boyunca Haklinin, Dogrunun ve Guzel olan her olusumun yaninda yer almis, gendisini gelistirmek ve yenilemek adina insanlik icin dogru olan ve insanliga hizmet eden butun guzellikleri alarak insanliga hizmet etmeyi kendisine amac edinmis bir yasam felsefesidir.

Ne Cennet hevesine nede Cehennem korkusuna kapilmistir, elinin tersi ile itmis,
Cennet denen yerin hayali ve gercekle bagdasmadigini, varsa oyle bir yer Edep ve Erkandan uzak insanligin kabul edemiyecegi bir yasam olup, uckur duskunlerin ve cinsi sapiklarin ihtiyac duydugu bir yer oldugunu.... Eline, Beline ve Diline sahip olanlarin boylesi sapik bir iddadan medet ummasi ve umut bagliyarak hayali bir dunya aramasi INSANLIK ISI olmadigini kavramis olup, Cinsi sapik ve uckur duskunlerine meydan okumustur......

Cehennem denen Iskence haneyi yine elinin tersi ile itmis, Ben zaten senin zulumunden, adaletsizliginden, insanliga yonelik butun haksizliklarindan gerektigi kadar iskence cekiyorum, senin Cehenneminde gorecegim iskence bana viz gelir,
Iskence Insanlik Sucudur. Insanlik Onuru Iskenceyi Yenecektir... slogani ile sozde var olan O Allah`a meydan okuyorsa, Insanlik Kendisini hem Cennetinde hemde Cehenneminde yargilayip hak ettigi yere gonderecektir..... Diyorsa....

DINIM SEVGIDIR.
OKUNACAK EN BUYUK KITAP INSANDIR.
INSANLIKTAN DAHA GEGERLI BIR VARLIK YOKTUR.
YARATAN VE YARADANDA INSANIN KENDISIDIR.
SEVGI VE INSANLIK YOLUNDAN BASKA BIR YOL YOKTUR.
DUSUNCE KARANLIGINA ISIK TUTANLARA NE MUTLU.
BILIMLE GITMIYEN YOLUN SONU KARANLIKTIR.
BENIM KABEM INSANDIR.
BIR OLALIM, IRI OLALIM, DIRI OLALIM.
GELIN CANLAR BIR OLALIM, ZALIME KILIC CALALIM.
HAKKIN VE DOGRUNUN OCUNU ALALIM.
MADDE KARANLIGI, AKIL OLGUSU ILE.
CEHALET KARANLIGI, BILIM OLGUSU ILE.
NEFIS KARANLIGI, MARIFET VE BELINE SAHIP OLMAKLA
GONUL KARANLIGI, SEVGI ILE AYDINLANIR....
HARARET NARDADIR, SACDA DEGILDIR.
KERAMET BASTADIR, TACDA DEGILDIR.
HER NE ARARSAN KENDINDE ARA, KUDUS`DE MEKKE`DE HAC`DA DEGILDIR.

Yukarida saydiklarimiz ve sayamadiklarimizi goz onunde bulundurursak....
Alevi Yasam Felsefesinin;
Tarihi ve Dogusu Savaslarla Ortaya Cikmis, Kendi Inancini Zorla Baskasina Kabul Ettirme Adina, Nice Soykirim ve Katliamlara Imza Atmis, Sozde Allah Adina, Bas Kesen, Kol Kesen, Yakan ve Insanligin Kabul Edemiyecegi Haksizliklara Imza Atan, Islam Denen Suc Makinasi ile Ne Ilgisi Olabilir?

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

Alt 17.10.2018, 19:36   #363
Yazar
kemaledipaslantas
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
kemaledipaslantas iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 2
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

Maalesef yazdıklarınızın hiç bir tarihsel dayanağı yok siz Alisiz Alevilik yolunda sağlam adımlarla ilerliyorsunuz.Alemlere rahmet olarak gelen bir peygambere yukarıda yazdığınız iğrenç şeyler içinde sizi Allaha havale ediyorum.

kemaledipaslantas Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.10.2018, 20:23   #364
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Sayin kemaledipaslantas,

Hangi yazdigimin tahrisel dayanagi yok ise, Ben size tarihsel dayanaklari tek tek siraliyabilirim..
Hz. Muhammed`in yaptigi toplu katliamlarimi?
Kendi kizina tecavuz etmesinimi?
6 Yasindaki cocuga mussallat olmasi ve 9 yasina geldiginde tecavuz etmesinimi?
Esir aldigi kolelere ve cariyelere tecavuz etmesinimi.

Dolayisiyla Hangi konuda tarhisel dayanak yoksa kanitliyabilirim.

Kimsenin inancina, dusuncesi, fikirlerine saygisizlik yapmak gibi bir luxum yok. Inandiginiz ve savundugunuz Dinnin sahip oldugu igrenclikleri, ahlaksizliklari ve olumsuzluklari aciklamak suc olabilir sizce..
Bana gore ise KARANLIKLARI AYDINLIGA CIKARMAKTIR.

Alisiz Aleviligi savunmuyorum, Alevi Yasam Felsefesinin sahip oldugu gercekleri ve dogrulari savunuyorum.
ALEVI YASAM FESLEFESINDE, ARAP ALI GIBI KELLE AVCILARI, ISLAMIN KILICI, GIBILER YER ALAMAZ, YAKININDAN BILE GECEMEZ..

HIZIR OLI VEYA HIZIR ELI OLAN YOL ONDERINI ARAP, ALI OLARAK DEGISTIRIP, ALEVI YASAM FELSEFESINI ASIMILE ETMEK ISTIYEN,
AHLAKSIZ UCKUR DUSKUNU INANCIN CABASINDAN BASKA BIR SEY DEGILDIR.

Suc Makinasi Islamin cirkef emellerini bosa cikarma mucadelesini veriyorum...

Beni ALLAH denen hayali olusuma mi havale ediyorsunuz!!!!!!!

Ben onu hak ettigi yere gondermisim.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

Alt 18.10.2018, 00:57   #365
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

(ALINTI; Alemlere rahmet olarak gelen bir peygambere yukarıda yazdığınız iğrenç şeyler içinde sizi Allaha havale ediyorum. )

BIR KEZ DAHA TEKRAR EDIYORUM, CINSI SAPIK VE UCKUR DUSKUNU PEYGAMBERINIZI INSANLIK ADINA KINIYORUM.
OLMIYAN VE VARLIGINA INANDIGINIZ O ALLAHINIZI DA SIZIN BATAKLIGINIZDA SIZINLE BIRAKIYORUM..
BIZIM OYLE BIR ALLAH VE OYLE BIR PEYGAMBERI KABULLENMEMIZIN MUMKUNU YOK.
CUNKU IKISI DE INSANLIK DUSMANLARIDIR.

Eger Alemlere RAHMET olarak gelen Peygamber bu ise... Boyle bir peygambere lahnet okumaktan baska bir sansimiz varmi?

Peygamber olmak icin herturlu oyunlara bas vurmusmudur? VURMUSTUR.

Kendisini Peygamber ilan ettikten sonra, Hira Magarasina kapattigi (esir) ettigi kisi veya kisilerden aldigi bilgi ve fikirlerle bunlari ayet veya vahi olarak kabul ettirmismidir? ETTIRMISTIR.

Toplu Katliamlar Yapmismidir? YAPMISTIR.
Kendi sapik inancini kabul etmiyenleri gunumuzun ISID mantigi ile kellesini ucurmusmudur. UCURMUSTUR..
ISID VE ONUN GIBI YAPILANMALAR ONUN ESERIMIDIR. ESERIDIR.

ALLAHU EKBER SAVAS NARASIMIDIR? SAVAS NARASIDIR.

Bu Din denen insanlik dusmani, SAVASLA DOGUP, SAVASLA DEVAM EDEN BIR YAPILANMAMIDIR? EVET.

Bu Dinin lideri olan Muhammed Cocuklara tecavuz etmismidir? ETMISTIR.
BU DININ LIDERI PEDOFILI VE SUBYANCIMIDIR? EVET.

Bu Dinin lideri, resmi rakamlara gore 69 hatunla evlenip, sozlenip, nisanlanip, yatagina attip tecavuz ettigi kanitlimidir? KANITLIDIR.

Bu Dinin lideri, Kendi yasidi olan Ebu Bekirin kucuk yastaki (6 Yasinda) kizi Ayse ye mussallat olmus ve 9 yasina geldiginde alip tecavuz etmismidir? ETMISTIR.

Bu Dinin lideri, Kizi sayilan Kendisinin Gelini Olan ZEYNEP`i bosnmasini sagladiktan sonra, Evlenip tecavuz etmismidir? ETMISTIR.

ALEMLERE RAHMET OLAN PEYGAMBERE BAKIN!!!!
TAM BIR PISLIK ABIDESI, PISLIKTEN BASKA BIR YAPISI VARMIDIR?

Tarihi kaynaklardan yola cikarak, bunlari yaziyorsak.. Suclu biz degiliz. Suclu olan KISININ KENDISIDIR.

INSANLIGIN DOGUSUNDAN BERI GELEN, INSANLIGI KENDISINE AMAC EDINEN, ELINE, BELINE VE DILINE SAHIP OLMAYI KENDISINE AMAC EDINEN BIR YAPILANMAYI.
YUKARIDAKI ASAGLIK UCKUR DUSKUNU VE CINSI SAPIK BIR YAPILANMAYLA KIYASLAMAK VE BENZETMEK ICIN, DUYMAMAK VE KOR OLMAYI GEREKTIRIR.

1 Alevilik idealist bir yaratıcıya değil, varoluşçuluğa doğal diyalektik materyalist felsefeye, dayandırmaktadır.

2 Alevilik bir DİN veya onların mezhebi, tarikatı değil, bilime sevgiye dayalı doğal kültürel felsefi bir öğretidir.

3 Aleviliğin ve Cemin en eski kaynağı kökeni yurdu, 12 bin yıldan bu yana yukarı Mezopotamya-Anadolu’dur.

4 Köleci toplumla ortaya çıkan tek din, dil ve sömürüye karşı, direnen tüm görüşler, halklar Aleviliği beslemiştir.

5 “72 dil bizdedir” diyen Alevilik herhangi Türk, Kürt, Ermeni, Azeri, Arap tek bir ırka milliyete bağlı değildir.

6 Şii İslami unsurlar 15. yy Safaviler tarafından Buyruk’la, “Miraç masalı” ile Aleviliğin içine sokmuştur.

7 Kaynağı HBV Makalat’ı olan Buyruğu; Safavi “Ehl-i İhtisas” kurulu Şii İslam’la süsleyip Anadolu’ya dağıtmıştır.

8 Aleviliğin ve Cemin amacı ütopyası “Rıza şehri” ezmeden, ezilmeden insanca eşit mutlu yaşamaktır.

9 Bugün bilinen Alevi yol ve cem erkânına son şeklini, 1200 yıllarda Hace Bektaş Veli ve Rum erenleri vermiştir.

10 Alevilik içine sonradan giren, Şii İslami (1500) , ırkçı milliyetçi (1924) çelişkili unsurlardan arındırılmalıdır.

Alt 11.11.2018, 09:35   #366
Yazar
Dede-baba
Forumun Bir Parçası

Dede-baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 346
Dede-baba sevilen bir üyeDede-baba sevilen bir üyeDede-baba sevilen bir üyeDede-baba sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 196
814 Mesajına 1.396 Kere Teşekkür Edlidi

Maalesef Alevilik, kadim yolumuz, birtakim ideolojilerin veya ateistlerin sistemli, yalan ve düzmece saldırılarına zaman zaman uğramıştır.

Bu kesimin beslendikleri, ya da hezeyanlarına ilham aldıkları kaynaklar neler? Evvela Bu kesimin zaten Alevilik gibi bir kaygıları da yoktur. Birçoğu ya ateist veya ideolojileri için, siyasi hedefleri için dini kullanmaktan çekinmeyen bir guruptur. Elbetteki esen rüzgar, asırlık çınara ne yapabilir ki? Olsa olsa hazan mevsiminde kuruyan birkaç yaprağı düşürür.

Söyle bir bilimsel açıdan, Alevilik bağlamında yazdıklarını inceleyin;

1- Bir tane bile Alevi-bektaşi Pirinin, Ulusunun kitabını, eserini kendi hezeyanlarına kaynak gösterebiliyorlar mi? Peki kaynakları nedir? Ya sünnî mezheplerin kendi dinsel inançlarını realize etmek için emeviler döneminde uydurulan hadisler, veya yahudilerin islami dejenere etmek için tarih içerisinde çıkardıkları yalan , düzmece rivayetler?

2-Aleviligi veya Hz. Ali'ye kötüleyecekseniz bunu sünni veya yahudi kaynaklarından degil bizatihi Pirlerimizin, Dedelerimizin, 12 Imamlarin eserlerinden dayanak getireceksiniz.

Sunnilerin, Peygamber veya Hz. Ali ya da Ehli beyt söylemlerini getirmeyeceksiniz! Zira bizler o söylemlere inansa idik , giderdik camiye , namaza dururduk 5 vakit ya da 30 gün ramazanını tutardık öyle değil mi? O söylemlere inansa idik, ne Pir Sultanlar asılırdı? Ne Nesimi'ler , Halaci Mansurlar serini verirdi?

BİR düşün, yüzyıllardır, bu kadar Ulu Ozan, Pir gelip geçti. Hangisi şu söylediklerini, Hz. Ali 12 Imam icin söyledi? Yoluna küfretti?

Ha evet , vakti zamanında HINZIR PAŞALAR ÇIKTI? FAKAT ONLARIN DA ALEVILERIN NAZARINDA YERI BELLIDIR?

Abdal musa değişlerinde 12 İmam zikrine devam edelim...

Aşağıdaki dizelerin ozanı gönül eri Abdal Musa Nasihatnamesinde ne diyor bir okuyalım.

“....Serveri kâinat efendimizi ve Ali eshabı ve dahi imameyn efendilerimizi daima selavat ile yad etki,Seyyidi kainat efendimizin şefaatına mazhar olasın. Ehlullah ile muhbbetde iken,’ eyvallah kerem ettiniz’ deyip niyaz etmeli. Muhammed ve Aliye düşmanlık arzusunda bulunan kefere ile sohbet etme. Zira dostlukları zahirdedir. Onlara iyilik demek olmaz..... kallaş pirsiz adamlarla yoldaş olma,zira yol erkan bozulur.”

Muhammed Ali’nin kıldığı dava
Yok meydanı değil var meydanıdır
Muhammed Kırklara niyaz eyledi
Ar meydanı değil er meydanıdır

Kırklar özün bir araya kodular
Erenler ölüyü susuz yudular
Deveyi gördün mü gördüm dediler
Ört elin eteğini sır meydanıdır

Gezdiğin yerlerde ara bulasın
Sahba olup daim kevser dolasın
Sakla sırrınıkim settar olasın
Çek çevir kendini kâr meydanıdır

Ne diyeyim şu erkânı kurana
Yuf çekerler bu meydanda yalana
Üç yüz altmış merdiveni bilene
Kör meydanı değil gör meydanıdır

ABDAL MUSA aydur gerçek er ise
Ali’yi sevenler muhib yar ise
Hakk’ın didarını görem der ise
Urganı boynunda dar meydanıdır

Abdal Musadan Hazretlerinden devam edelim.

COLOR="DarkSlateBlue"]Gözlerin kör olsun ey kanlı yezit
Bu meydanda kim var Ali den gayrı
On iki imamın kapısın açan
İmamlar değildir Ali den gayrı

Güvercin donuyla Urum’a uçan
İmamlar evinin kapısın açan
Cümle evliyalar üstünden geçen
Var mıdır hiç bir er Ali den gayrı

Muhammed miracın yoluna girdi
Bu sır gayet sır içinde sır idi
Şir donunu hatem mührünü verdi
Bu sırrı kim eder Ali den gayrı

Cümle evliyalar imamlar bunda
İkrar alan kimse düşermi derde
Yek nefesle durma meydanı erde
Kimdir baba,rehber Ali den gayrı

Her kimin rehperin yaksa hak yakar
Rızaya baş koyup teslimin takar
Aslımız on iki imama çıkar
Babamız her kim var Ali den gayrı

Selman bir deste gül şaha uzattı
Kendi tabutuna kendisi yattı
Cem-i mushaftan nikabın attı
Kur’an yok gördüler Ali den gayrı

Erenler erkanı gerçek bellüdür
Abdal Musa fakir onun kuludur
İmamlar sırrıyla gönlü doludur
Varmıdır hiç bir er Ali den gayrı
[/color]

Konu Dede-baba tarafından (11.11.2018 Saat 09:48 ) değiştirilmiştir.
Dede-baba Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2018, 18:41   #367
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Saygideger Canlar.

Hizir Pasanin Mugrutleri ne kadar cirpinirsa cirpinsin, ne kadar Islamin dalkavuklugunu yaparsa yapsin...
Bizleri Islam denen SUC MAKINASININ yakinina bile goturemezler.

Bakalim Islam Misyoneri ne diyor!!!

ALINTI; Maalesef Alevilik, kadim yolumuz, birtakim ideolojilerin veya ateistlerin sistemli, yalan ve düzmece saldırılarına zaman zaman uğramıştır.

ALEVILIK.
KADIM YOLUMUZ.
Alevilik zaten KADIM BIR YOLDUR.
Pekki bu Islam Misyoneri KADIM YOLUN ne anlama geldigini biliyormu?
Kesinlikle bilmiyor, Yok degilse baltayi kendi ayagina vururmuydu?

Turkce Dilinde Bunun Aciklamasi, BASLANGICI GECMISIN DERINLIKLERINDE BULUNAN, PEK COK ESKIYE UZANAN, ONCESIZ.

Suc Makinasi Islamin Aleviligin Yaninda DUNKU COCUK AYNI ZAMANDA UCKUR DUSKUNU CINSI SAPIK BIR DIN OLDUGUNU BIR COK KEZ ACIKLAMISTIK.

(Alevilik : İnsanlığın doğuşundan beri gelen ve menzil nerede bilinmez ama menzile kadar gidecek olan kadim bir yoldur. Bu ne demek? Alevilikte yaradılış yoktur doğuş vardır. Doğuş ilk ne zaman olmuştur? Alevi öğretisi buna cevap veremez. Çünkü bu bilimin işidir. Fakat insanlık tarihini güruhu Naci Naciye ile yani doğuşla başlatır. Neden Adem ile Havva değil? Çünkü Adem inanç söylencesine göre, çamurdan yaratılmıştır, Havva kaburgasından ve şeytan vardır hikayesinde.

Oysa Alevilikte şeytana yer yoktur. Nereden biliyoruz? Şeytan kötülüğün aldatmacanın simgesidir. Kötülük ve aldatmacanın yolumuzda yeri yoktur. Şeytan ikiliğin simgesidir. Alevilikte ikiliğe yer yoktur. O yüzden Cemlere şeytan, herkes giremez. Cemde sorgu sual vardır. Hakk yolundan çıkanlara hesap sorulur. Şeytan insanları yoldan çıkarmak için vardır. Yoldan çıktım şeytana uydum Alevilikte yoktur. Çünkü akıl devreye girer. Yol öğretisi devreye girer. “Hakk Erenlerinin ise dini ve mezhebi yoktur. Yol vardır. Yol din değildir. Hakk Erenlerinin Yol’u Allah’a bağlı değildir. Hakk Erenlerinin Yol’u Hakk’a bağlıdır. Hakk Yol’unda dinin ne işi var? Hakk Erenlerinin Yol’unda Şeytan’ın ne işi var? Hakk Erenlerinin Yol’unda doğruluk vardır. Yani doğruluk Hakk’tır”

Hakk yolunda yürümekle sorumlusundur. “Hakk, evrenin hakimi doğrudur. Hakk ikrardır”. . (eğilip doğrulmak ile, aç kalmakla, iki yardım etmekle olmuyor) Rızalık razılık öğretisi bireylerin birbirinden razı gelmesi ve rızalık vermesini şart koşar. Bu ne demek kişinin hem kendini hem de toplum içindeki bireyleri denetlemesi demek kötü birine razılık verebilir miyiz? Her zaman yazıp söylerim. Aleviliğin nerden geldiği, tarihsel köklerinin, ne olmadığının zerre kadar önemi yok. Çok basit gibi görünen yol öğretisinin özün dışa yansıması olan sözlerini yani felsefesinin derinliğini doğru kavramak gerekir.

Oku desek, Okumazlar,
Dinle Desek, Dinlemezler.
Sus Desek, Susmazlar.
Arastir Desek, Arastirmazlar.
Kor Olmada Gor Desek, Gormek Istemezler... Cunku Bunlar Islam Tarafindan Gorevlendirilmis birer ISLAM MISYONERLERIDIR..
Cunku Bunlar Hizir Pasalarin, Izzettin Dogan ve onun gibilerin enikleridir.. Bunlar bu yola golge dusurmek icin sadece simdi degil 1400 yildan beri bu acimasiz asaglik politikalarini surdurmektedirler....

Eger Aleviligi Islamin Bir Kolu Olarak (Caferi / Sii) olarak goruyorsan. KADIM YOL dur demen ebes kacar..
Hem Alevi hemde Sii olamazsin.. Bunun nedenlerini yukarida bir cok kez yazsmisim.
Alevilik ile Siilik veya Caferilik arasindaki farklari aciklamisim, Inanmiyorsan Iran`a Git, Irak`a veya Suriye`ye git Siiligin ne oldugunu kavra, Ondan sonra Islamin sartlarini harfiyen yerine getir, Akabinde Hz Muhammed devami olan islam yobazlari Huseyin Uzmez ve onun gibiler gibi, Camii de kucuk cocuklara tecavuz eder, Sonra Beni Yargiliyamazsiniz, Yargilamaya Calisirsaniz, Once Kendi kizina ve 9 yasindaki Ayseye salliyan Peygamber Efendimizi yargilayin dersin, cezadan kurtulursun.

Dolayisiyla Ulu Orta Bilmeden barbarca ve yobazca , birtakim ideolojilerin veya ateistlerin sistemli, yalan ve düzmece saldırılarına zaman zaman uğramıştır. !!!! DEMEK YERINE. Aynaya bak kendini gor, kime ve neye hizmet ettigini gor..

Islam denen Uckur Duskunu ve Cinsi Sapik Dini savunabilirsin... Buna kimsenin itrazi olmaz.
Islamin Bir Kolu Olan Sii ve Caferi Mezsebini de savunabilirsin, Buna kimsenin itrazi olmaz...
Devrimcilere, Ilericilere, Aydinlara, Ateistlere Saldirman Senin Kimligini Aciga cikarmiyormu?
MHP li kimliginle veya Dinci Kimliginle Alevilere yonelik saldirilarinla bir yere ulasacaginimi saniyorsun?
1400 YILDAN BERI BASARAMADINIZ.... YINE BASARAMIYACAKSINIZ..

BIZLER KARANLIKLARI AYDINLIGA CIKARAN, GERCEGIN DEMINE HUUUU DIYENLERIZ....

Senin Cinsi Sapik Peygmamberin Cocuklara Tecavuz etmek icin, Evini Kerhaneye cevirmek icin Sozde olmiyan ALLAH tan Ilham Almis Olabilir..

Biz Insanliktan Ilham Aliriz.. Insanliktan Daha Degerli Bir Seyin Olmadigini ENEL-HAQ diyen pirlerimizin, Senin O savundugun Islamin Sii ve Caferileri tarafindan insanligin kabul etmedigi vahsi iskencler sonucu katledilmis, hizini almamis cayir cayir yakmistir...

Tanri Bizde, Biz Tanridayiz, Biz Tanrinin Kendisiyiz, Yaratan`da Yaradan`da Biziz...

Islam Misyoneri Bakin Ne Diyor?
Alinti; 1- Bir tane bile Alevi-bektaşi Pirinin, Ulusunun kitabını, eserini kendi hezeyanlarına kaynak gösterebiliyorlar mi? Peki kaynakları nedir? Ya sünnî mezheplerin kendi dinsel inançlarını realize etmek için emeviler döneminde uydurulan hadisler, veya yahudilerin islami dejenere etmek için tarih içerisinde çıkardıkları yalan , düzmece rivayetler?

Ben Yiginla gosterebilirim, Sen ise Islam Ulemalari tarafindan 1400 yildan beri surdurdukleri acimasiz katliamlar, zulumler vahsiliklerin yani sira, Pirlerimizin ve Yol Onderlerimizin Dortluklerine yonelik yaptiklari tahribatlari gormiyorsan veya gormek istemiyorsan, Bu Senin Islam Misyonerliginden Dolayidir...
DUN SUNNI KAYNAKLARI DIYORDUNUZ,
BUGUN YAHUDILERIN ISLAMI DEJENERE ETMEK ICIN CIKARDIKLARI YALANLAR MI DIYORSUN!!!!!!
YANI HEM SUNNISIN, HEM CAFERI HEMDE SII SIN!!!!!
Islamin Sunni, Sii, Hanefi, Hambelli ve Safi lik dediginiz Mezseplerin Hepisi, Cinsi Sapik ve Uckur Duskunu Hz Muhammed ve onun Canavar Katil Yandaslarini korumak ve kollamak icin mucadele vermiyormu???

Bak Biz Sana Yahudi diyormuyuz? Hiristiyan Diyormuyuz? Hayir.
Cunku Sen Cinsi Sapik Islamin Savunucususun, Sen ve Senin Gibiler Bu Yola Giremez. Tipki Kardesim Dedigi Kisiye Kizini Veren, Kendi Kizina Tecavuz Edenlerin Safinda Olabilirsin..
BU YOLDA OYLELERI, MUSKUL DEGIL, DUSKUN ILAN EDILIR...

iSLAM MISYONERI DEVAM EDIYOR.
ALINTI; 2-Aleviligi veya Hz. Ali'ye kötüleyecekseniz bunu sünni veya yahudi kaynaklarından degil bizatihi Pirlerimizin, Dedelerimizin, 12 Imamlarin eserlerinden dayanak getireceksiniz.)

Biz kimseyi kotulemiyoruz, Kotu zaten kotudur, Yanlis zaten yanlistir, Biz Tarihi kaynaklardan yola cikarak, Alevi Yasam Felsefesinin Sahip Oldugu Degerleri karsilastirarak, Onun Alevilikle Ilgi ve Alakasinin olmadigini Savunuyoruz..

Alevi Yol Onderi Hizir Eli, Hizir Oli dir. Eli ve Oli yi Ali olarak cevirmeye calisan ve ceviren 1400 yildan beri VAHSI CINSI SAPIK VE UCKUR DUSKUNU ISLAMDIR, Ozellikle Alevi Kiligina Girmis Riyakar, Iki Yuzlu Sahtekarlarin bu konuda cok ugraslari olmus ve olmaya devam etmektedir.. Tipki sizin yaptiginiz gibi....

Sonuc olarak, Devrimcilere, Sosyalistlere, Marksistlere, Koministlere, Ateistlere, Ilerici ve Aydinlara Saldirmak Yerine...
Yukarida ve bir cok baslik altinda Yazilmis ve tarihi kaynaklarla yola cikilmis belgelenmis ve bunlari mahkum etmeye calistigim, Bu ve Bu gibilerin Alevilikle Ilgi Ve alakasinin olmadigini Soyledigim Yazilara cevap vermeniz daha dogru degilmidir?

Sen ve Senin Gibilerin Yapacagi, Suursuzca Saldirmak, kendinizi hakli cikarmak icin, Duzenin Soylemlerini, TERORIST, VATAN HAYINI, ATEIST, KOMINIST, VS VS gibi soylemlerle, DUZENIN ITLIGINI YAPMAKTAN OTEYE GIDEMEZSINIZ....

SENIN YALAN VE HILELERINLE BAS EDEMEDIM, BU BANA DERT OLDU.
BEN DE SENIN ONUNDE DIZ COKMEDIM, BU DA SANA DER OLSUN...

Alt 12.11.2018, 01:17   #368
Yazar
Dede-baba
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Dede-baba sevilen bir üyeDede-baba sevilen bir üyeDede-baba sevilen bir üyeDede-baba sevilen bir üye

Alıntı:
Raya Haq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger Canlar.

Hizir Pasanin Mugrutleri ne kadar cirpinirsa cirpinsin, ne kadar Islamin dalkavuklugunu yaparsa yapsin...
Bizleri Islam denen SUC MAKINASININ yakinina bile goturemezler.
Sayın Raya Haq,

Evvela şunu söylemek lazım gelir ki; yolumuzun başı edebtir, ahlaktır. Öncelikle dilinizi düzeltin, zira dil kalbin aynasıdır. Yaptığınız edep dışı yakıştırmaları size iade ederken, bilginiz, görgünüz varsa iddialarınızı bu düsturu temel alarak söze başlayın.

sizin düşüncenizde olan çok insan gördüm. bilmeden yorum yapan, İslamın emevi yorumu olan sünniliği, islam sanan yapmayın bunu.

Alıntı:
ALEVILIK.
KADIM YOLUMUZ.
Alevilik zaten KADIM BIR YOLDUR.
Pekki bu Islam Misyoneri KADIM YOLUN ne anlama geldigini biliyormu?
Kesinlikle bilmiyor, Yok degilse baltayi kendi ayagina vururmuydu?
Yaptığınız hakaretler, ya da yakıştırmalar, sizin kişiliğinizi, değerinizi ortaya koyar. Bunlara sizin tarzınız ile cevap vermeyeceğim. Gerçeğe görememiş, olma ihtimalinizi varsayarak açıklamalarda bulunacağım;

1- Hak katında din tektir. farklı dinler, inançlar yoktur. Ademi seyfullah'tan Hatem-i Enbiya Muhammed Mustafa'ya kadar din tektir. " BARIŞ/ESENLİK=İSLAM" DIR. Biz kendimize Alevi veyahutta kızılbaş ismini vermedik, İslamı tatbik manasında Hz. Ali ve 12 İmam'a yani Ehli beytine tabi olduğumuz için bize ALEVİ dediler. Evet bu manada biz ALEVİYİZ. Pirimiz yolundan gittiğimiz Hz. Ali dir. ve onun nesli 12 imama ve dahi soyundan gelen Dedelere tabiyiz.

Sözümüzün Kur'an ile tastiki ise sudur: " Bugün dininizi tamama erdirdim" MAİDE SURESİ AYET-3

Bu ayetin manası, İslam inancının Hz. Adem ile başlayıp, Hz. Muhammed ile son bulduğudur. Yani KADİM İNANCIMIZ'ın manası budur.

2- Yine Alevi- Bektaşi teolojisinde, Bu dünya yaratılmadan Muhammed-Ali yaratılmıştır. Hz. Ali her Peygamber ile birlikte dünyaya gelip gitmiştir.

Nitekim; ister sünni, ister Alevi- Bektaşi ister Şia literatürüne bakınız, birçok kanıt, hadis,değiş bulacaksınız buna dair. Bunda tartışma dahi yoktur.

Mesela, buna en güzel örnek; Mevlana'nın Divan-ı Kebir eserinde yer alan, " Nat-ı Ali" adlı kasidesidir. veya 7 ulu ozandan olan Yemini nin eserlerine bakın, nereye bakarsanız bakın, Hz. Ali'in cümle Peygamberler ile gizli Hz. Muhammed ile aşikare geldiğini göreceksiniz...

Umarım, bilgi eksikliğinizi gidermiş, "KADİM YOLUMUZ" derken neyi kastettiğimizi anlamışsınızdır.

Alıntı:

Suc Makinasi Islamin Aleviligin Yaninda DUNKU COCUK AYNI ZAMANDA UCKUR DUSKUNU CINSI SAPIK BIR DIN OLDUGUNU BIR COK KEZ ACIKLAMISTIK.

(Alevilik : İnsanlığın doğuşundan beri gelen ve menzil nerede bilinmez ama menzile kadar gidecek olan kadim bir yoldur. Bu ne demek? Alevilikte yaradılış yoktur doğuş vardır. Doğuş ilk ne zaman olmuştur? Alevi öğretisi buna cevap veremez. Çünkü bu bilimin işidir. Fakat insanlık tarihini güruhu Naci Naciye ile yani doğuşla başlatır. Neden Adem ile Havva değil? Çünkü Adem inanç söylencesine göre, çamurdan yaratılmıştır, Havva kaburgasından ve şeytan vardır hikayesinde.

1- Peygamber'e yaptığınız iftira ile başlayalım, Hz. Peygamber'in Ebubekir kızı Aişe ile evlenmesi: Araplarda kızların yaşı, adet ( Regl) olduğundan itibaren sayılır idi. Kaynaklarda Peygamber'in Aişe ile 9 yaşında evlendiğinden bahs edilir. bu da 18 tekabül eder. Bu gerçeği İslam teolojine vakıf herkes bilir. fakat bu durum bilinçli olarak hep saptırılagelmiştir.

2- Peygamber, Hz. Hatice ile evli iken başka bir evllik yapmamıştır. Hz. Hatice Hakk'a yürüdükten sonra ve kendisininde Hakka yürümesine son 8-9 yıl kala birden fazla evlilik yapmıştır.

3- Arap adetlerine göre Hz. Hatice yasıyorken de Peygamber birden fazla evlilik yapabilirdi buna mani yoktu. nitekim haşa uckur düşkünü biri olsa, gençken, kuvvetli iken bunu pek ala yapabilirdi. ölümüne 9-10 sene kala neden yapsın?

4- Peki Peygamber Ölümüne doğru neden birden fazla evlilik yaptı? Bunun iki nedeni vardır. Birincisi Araplarda ödemde , kabileler arasında bariş yapıldığında aralarında akrabalık tesis edlirdi. önemli abileler arasında birlikteliğin göstergesi evlilik yapmaktı. Ebubekir kızı başta olmak üzere peygamber islama davet ettiği kabilelerin kızları ile bir nevi akrabalık kurma bağlamında evlilikler yaptı.

Yine, araplarda, asil kadınlar hariç, evlilik ve nikah kurumu yok idi. Arap çölde yanlız basına bulduğu kadının üzerine entarisini veya örtüsünü attıgında o kadın o erkeğin oluyordu (KAPATMALIK), işte nikah kurumunun yeni yeni yerleştiği bu dönemde, savaşlarda ölen askerlerin eşlerini korumak içinde evllikler yapmıştır. tabi bu urum dönemin tplum sosyolojisini bilmeyen veya bilipte kötü niyetli kişilerce hep suistimal edilmiştir. oysa bir gerçek ancak o dönemin sartları içinde degerlendirldiğinde gerçeklik olarak kabul edilebilir. 3

3- Hz. Ali'nin Hz. Fatıma ile evliliği, Esasında Hz. Fatıma'yı Hattab oğlu Ömer istemiş idi. İmam Cafer Sadık'ın eseri BUYRUK ta bu kısım, Hz. Ali ile Hz. Fatıma'nın evliliğinin bizatahi Hakk emri ve Cebrail vasıtası ile olduğunu bildirir. Ömer bu duruma çok bozulur. hatta bazı kesimler, Peygamber'e hem Hz. Ali'ye kardeşim dedin hemde Kızını nasıl verirsin diye kınamaya bile yeltendi. Buyruk'ta bu kısım, Peygamber'in bunu Hakk emri ile olduğunu söylediği dile geitirilir.

4- Azatlı Kölesi (oğulluğu) Zeyd'in nişanlısı ile evlemesi, araplarda oğulluk edinilenler, öz oğulları gibi kabul edilmekte maddi manevi bütün miraslardan faydalanabilmekte idi. Alevi-Bektaşi teolojisinde Hz. Muhammed'in soyu Kızı Fatıma ve Hz. Ali'den yürümüştür. Zeyd'in ayrıldığı nişalısı ile peygamber evlenmemiş olsa idi, Ehli Beyt zatlı köle Zeyd üzerinden yürüyecekti. Buradaki hikmet, Zeyd'in eski nişanlısı ile Peygamber'in evlililiği üzerine inen ayette gizlidir. Nitekim ayette, Yüce Allah, " oğulluk olarak edindikleriniz sizin öz oğullarınız gibi değildir." denilerek, Zeyd'in soyunun ve çcocuklarının Ehli Beyt'ten olamıcağı , açık olarak dile getirilmiştir.

Bu olay olduğunda, buna en büyük tepkiyi, Aişe göstermiştir; "Ey Muhammed Allah senin uçkurun için ayet mi gönderiyor" hadisi meşhurdur. Oysa ayetin yerleşik arap toplumuna mesajı bambaşkadır. oğulluk olarak edindiğiniz kimseler nesep olarak size ait değildir.

5- Yazınızın bundan sonraki kısmı, iyi-kötü, şeytan-melek vs. kavramlarına ilişkin. Yüce Allah, insana cüzzi irade vermiştir. insan yaptığı seçimlerin sonuçlarından sorumludur. Bu nedenle Ölmeden önce hesabını burada vererek, yüce divana hesabı bırakmadan hakka yürümek asıldır. Nitekim perşembe akşamları görgü cemleri bunun için yapılır, ceme gelenler haklarını birbirlerine helal ederler. ölmeden önce ölmek bu demektir ki, perşembe gecesi cemi, Maide suresindeki Cuma ibadeti yerine getirilir. hicri takvimde cuma günü, perşemb güneş battiğinda başlar, aleviler cuma ibadetini perşembe gecesi yerine getirirler.

Alıntı:
Oku desek, Okumazlar,
Dinle Desek, Dinlemezler.
Sus Desek, Susmazlar.
Arastir Desek, Arastirmazlar.
Kor Olmada Gor Desek, Gormek Istemezler... Cunku Bunlar Islam Tarafindan Gorevlendirilmis birer ISLAM MISYONERLERIDIR..
Cunku Bunlar Hizir Pasalarin, Izzettin Dogan ve onun gibilerin enikleridir.. Bunlar bu yola golge dusurmek icin sadece simdi degil 1400 yildan beri bu acimasiz asaglik politikalarini surdurmektedirler....

Eger Aleviligi Islamin Bir Kolu Olarak (Caferi / Sii) olarak goruyorsan. KADIM YOL dur demen ebes kacar..
Hem Alevi hemde Sii olamazsin.. Bunun nedenlerini yukarida bir cok kez yazsmisim.
Alevilik ile Siilik veya Caferilik arasindaki farklari aciklamisim, Inanmiyorsan Iran`a Git, Irak`a veya Suriye`ye git Siiligin ne oldugunu kavra, Ondan sonra Islamin sartlarini harfiyen yerine getir, Akabinde Hz Muhammed devami olan islam yobazlari Huseyin Uzmez ve onun gibiler gibi, Camii de kucuk cocuklara tecavuz eder, Sonra Beni Yargiliyamazsiniz, Yargilamaya Calisirsaniz, Once Kendi kizina ve 9 yasindaki Ayseye salliyan Peygamber Efendimizi yargilayin dersin, cezadan kurtulursun.

Dolayisiyla Ulu Orta Bilmeden barbarca ve yobazca , birtakim ideolojilerin veya ateistlerin sistemli, yalan ve düzmece saldırılarına zaman zaman uğramıştır. !!!! DEMEK YERINE. Aynaya bak kendini gor, kime ve neye hizmet ettigini gor..

Islam denen Uckur Duskunu ve Cinsi Sapik Dini savunabilirsin... Buna kimsenin itrazi olmaz.
Islamin Bir Kolu Olan Sii ve Caferi Mezsebini de savunabilirsin, Buna kimsenin itrazi olmaz...
Devrimcilere, Ilericilere, Aydinlara, Ateistlere Saldirman Senin Kimligini Aciga cikarmiyormu?
MHP li kimliginle veya Dinci Kimliginle Alevilere yonelik saldirilarinla bir yere ulasacaginimi saniyorsun?
1400 YILDAN BERI BASARAMADINIZ.... YINE BASARAMIYACAKSINIZ..

BIZLER KARANLIKLARI AYDINLIGA CIKARAN, GERCEGIN DEMINE HUUUU DIYENLERIZ....

Senin Cinsi Sapik Peygmamberin Cocuklara Tecavuz etmek icin, Evini Kerhaneye cevirmek icin Sozde olmiyan ALLAH tan Ilham Almis Olabilir..

Biz Insanliktan Ilham Aliriz.. Insanliktan Daha Degerli Bir Seyin Olmadigini ENEL-HAQ diyen pirlerimizin, Senin O savundugun Islamin Sii ve Caferileri tarafindan insanligin kabul etmedigi vahsi iskencler sonucu katledilmis, hizini almamis cayir cayir yakmistir...

Tanri Bizde, Biz Tanridayiz, Biz Tanrinin Kendisiyiz, Yaratan`da Yaradan`da Biziz...
1-Doğrusu, Alevi-Bektaşi kaynaklarını okumayan, bilmeyen sizsiniz. Buradaki söylemleriniz size de ait değil. bir kısmı Emevi islam anlayışı sünnilikten alıntı, bir kısmı yahilerin Peygambere ve islama attıkları iftiralar.

2- Siz bu kesimlerin islam adına yaptıkları anlatıları, iftiraları kabul edeblirsiniz. kendi siyasi, idelojik hesaplarınız için inanabilirsiniz de buna sözüm olmaz. fakat gerçek bu değildir. Aleviliği öğreneceksiniz , Alevi-Bektaşi Ulularımızın, Pirlerimizin, Dedelerimzin eserlerinden öğreneceksiniz. oralardan alıntı yaparak, aktararak kanıt getireceksiniz. yoksa sünnilerin, yahudilerin, şiielerin kaynaklarından kanıtlar getirerek

islam budur. o zaman biz islam değiliz, kolaycılığı yapmayacaksınız. İslamı Aleviliği Pirlerden , dedelerden, Ulu ozanlarımızdan öğreneceksiniz?

şimdi sizin islam adına, yaptığınız, hangi sözü, hangi pirimiz , ulumuz söylemiş? uygulamış? veya taliplerine tavsiye etmiş?

Ve hangi pirimiz, Kur'anı, Hz. Muhammed'i, Hz. Ali'yi inkar etmiş?

BİR TANE KANIT GETİRİN!

YAPAMAYACAKSANIZ, DÜRÜST OLUN!

Diyin ki: biz ateistiz, Alevi değiliz...

VEYAHUTTA, Biz kendimize yeni bir din uydurduk ismide sudur. peygamberimiz budur.. İlah'ımızın isimi su..

kimse size birsey demez.. ama bu iki yüzlülük niye?

Alıntı:

Ben Yiginla gosterebilirim, Sen ise Islam Ulemalari tarafindan 1400 yildan beri surdurdukleri acimasiz katliamlar, zulumler vahsiliklerin yani sira, Pirlerimizin ve Yol Onderlerimizin Dortluklerine yonelik yaptiklari tahribatlari gormiyorsan veya gormek istemiyorsan, Bu Senin Islam Misyonerliginden Dolayidir...
DUN SUNNI KAYNAKLARI DIYORDUNUZ,
BUGUN YAHUDILERIN ISLAMI DEJENERE ETMEK ICIN CIKARDIKLARI YALANLAR MI DIYORSUN!!!!!!
YANI HEM SUNNISIN, HEM CAFERI HEMDE SII SIN!!!!!
Islamin Sunni, Sii, Hanefi, Hambelli ve Safi lik dediginiz Mezseplerin Hepisi, Cinsi Sapik ve Uckur Duskunu Hz Muhammed ve onun Canavar Katil Yandaslarini korumak ve kollamak icin mucadele vermiyormu???

Bak Biz Sana Yahudi diyormuyuz? Hiristiyan Diyormuyuz? Hayir.
Cunku Sen Cinsi Sapik Islamin Savunucususun, Sen ve Senin Gibiler Bu Yola Giremez. Tipki Kardesim Dedigi Kisiye Kizini Veren, Kendi Kizina Tecavuz Edenlerin Safinda Olabilirsin..
BU YOLDA OYLELERI, MUSKUL DEGIL, DUSKUN ILAN EDILIR...

iSLAM MISYONERI DEVAM EDIYOR.
ALINTI; 2-Aleviligi veya Hz. Ali'ye kötüleyecekseniz bunu sünni veya yahudi kaynaklarından degil bizatihi Pirlerimizin, Dedelerimizin, 12 Imamlarin eserlerinden dayanak getireceksiniz.)

Biz kimseyi kotulemiyoruz, Kotu zaten kotudur, Yanlis zaten yanlistir, Biz Tarihi kaynaklardan yola cikarak, Alevi Yasam Felsefesinin Sahip Oldugu Degerleri karsilastirarak, Onun Alevilikle Ilgi ve Alakasinin olmadigini Savunuyoruz..

Alevi Yol Onderi Hizir Eli, Hizir Oli dir. Eli ve Oli yi Ali olarak cevirmeye calisan ve ceviren 1400 yildan beri VAHSI CINSI SAPIK VE UCKUR DUSKUNU ISLAMDIR, Ozellikle Alevi Kiligina Girmis Riyakar, Iki Yuzlu Sahtekarlarin bu konuda cok ugraslari olmus ve olmaya devam etmektedir.. Tipki sizin yaptiginiz gibi....

Sonuc olarak, Devrimcilere, Sosyalistlere, Marksistlere, Koministlere, Ateistlere, Ilerici ve Aydinlara Saldirmak Yerine...
Yukarida ve bir cok baslik altinda Yazilmis ve tarihi kaynaklarla yola cikilmis belgelenmis ve bunlari mahkum etmeye calistigim, Bu ve Bu gibilerin Alevilikle Ilgi Ve alakasinin olmadigini Soyledigim Yazilara cevap vermeniz daha dogru degilmidir?

Sen ve Senin Gibilerin Yapacagi, Suursuzca Saldirmak, kendinizi hakli cikarmak icin, Duzenin Soylemlerini, TERORIST, VATAN HAYINI, ATEIST, KOMINIST, VS VS gibi soylemlerle, DUZENIN ITLIGINI YAPMAKTAN OTEYE GIDEMEZSINIZ....

SENIN YALAN VE HILELERINLE BAS EDEMEDIM, BU BANA DERT OLDU.
BEN DE SENIN ONUNDE DIZ COKMEDIM, BU DA SANA DER OLSUN...

1- Yığınla örnek getiririm, sözünü bir kenara bıraktım. Ben senden emevi sünniliği olmayan, şia veya yahudi iftiraları olmayan , Bize ait Alevi-Bektaşi terminolojisine ait tek bir kanıt İSTİYORUM! Alevi bektaşi Ulularımıza, Pirlerimize, dedelerimize ait tek bir kanıt!

2- Mesela hangisi Kur'an-ı , Hz. Muhammed'i, Hz. Ali'yi, 12 İmamı inkar etmiş? senin yaptığın gibi Hz. Muhammed'e sapık demiş? hakaret etmiş? veya Ehli Beyt'e? bir tane kanıt getir?

3- Bilmeyene yolumuzu, erkanımızı öğretiriz, öğrenmek isteyene de kapımız açık? zaten yolumuz rıza yoludur. biz kimeyi zorla kılıç ile Hak-Muhammed- Ali yoluna çağırmadık.

Siz de , inanmayabilirsiniz, Eyvallah, fakat buraya yezitlerin, muaviyelerin, ez cümle emvinin din anlayışını, Kur'an anlayışını getiripte , islam budur. diyemezsiniz!

Alevi-Bektaşiler, bahsettiğiniz islam yorumlarını kabul etmedikleri için asıldılar, kesildiler,sürüldüler..

ne Pir Sultanlar, Ne Nesimler, Ne Halacı Mansurlar, Ne islama' ne Peygamber'e ne Kur'ana ne !2 İmam'a küfretmediler, inkar etmediler.

Bu sözlerime yalan diyorsanız, bir tane örnek getirin! Bir tane Alevi ulusundan, Kur'anı , Peygamberi, Ehli Beyti inkar eden tek örnek getirin?

GETİREMEYECEKSENİZ, YOLA ZARAR VERMEYİN... BEN ALEVİYİM DEMEYİN, hangi Allaha, kitaba, peygambere tapıyorsanız, biz o dindeniz deyin..

bizim Kutsallarımızı, Pirlerimizi, dedelerimizi, Ulularımızın arkasına sığınarak, Aleviliği kendinize paravan yapmayınız...

Allah Eyvallah

Alt 12.11.2018, 04:19   #369
Yazar
Raya Haq
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

[quote=Dede-baba;315879]Sayın Raya Haq,
ALINTI;
Evvela şunu söylemek lazım gelir ki; yolumuzun başı edebtir, ahlaktır. Öncelikle dilinizi düzeltin, zira dil kalbin aynasıdır. Yaptığınız edep dışı yakıştırmaları size iade ederken, bilginiz, görgünüz varsa iddialarınızı bu düsturu temel alarak söze başlayın.

SAYIN DEDE-BABA, ISLAM MISYONERI OLDUGUNUZDAN DOLAYI, DEDE KELIMESI, TORUN SAHIBI OLABILIRSINIZ, BABA KELIMESI ISE, COCUKLARINIZ OLMASINDAN DOLAYI, COCUKLARINIZIN BABASI OLABILIRSINIZ...
CUNKU ISLAM MISYONERLERIN ALEVILIKLE ILGI VE ALAKASI OLAMAZ...
HEM EDEP ERKANDAN SOZ EDERSINIZ, HEMDE BENIM EDEP DISI ETMEDIGIM BIR YAKISTIRMAYI BANA IADE EDIYORSUNUZ!!!!!
BUMUDUR SIZDEKI EDEP?
BEN SIZIN ISLAM MISYONERI OLDUGUNUZU, BURADA VEYA BASKA YERDE GOREVLENDIRILMIS BIRI OLARAK YORUMLARIMLA KANITLAMAYA CALISTIM, SIZE EDEP DISI AHLAK DISI BIR YAKISTIRMA YAPMADIM. EGER MUHAMMEDI SAVUNUP ONUN YAPTIKLARINI YAPIYORSANIZ, BENIM SIZE BIR SEY SOYLEMEME GEREK YOK, SIZ KENDI KISILIGINIZI ORTAYA KOYMUS OLURSUNUZ...

(ALINTI; sizin düşüncenizde olan çok insan gördüm. bilmeden yorum yapan, İslamın emevi yorumu olan sünniliği, islam sanan yapmayın bunu.)

BENIM GIBI COK INSAN GORMUSSENIZ!! BU DEMEKTIR ALEVI YASAM FELSEFESINI SAVUNAN SADECE BEN DEGILIM.
NE CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU BARBAR VE YOBAZ ISLAM VE ONUN PEYGAMBERI, NEDE CINSI SAPIK UCKUR DUSKUNU VAHSI ISLAMIN MISYONERLERI, BIZI KADIM HAK YOLUNDAN SAPTIRAMAZ.. 1400 YILDAN BERI ISLAM BUNU EN ASAGLIK SEKILDE SURDURMEKTEDIR, SURDURMEYE DEVAM ETMEKTEDIR...
SUNNI, SAFI, HANEFI, HAMBELI VE SIA MEZSEPLERI OLARAK 5E BOLUNEN SALTANAT KAVGASI ILE BIR BIRINI YIYEN, KATLEDEN VAHSI ISLAMIN BIZIMLE ILGI ALAKASI OLAMAZ.
YUKARIDA SAYDIGIM 5 MEZSEBIN BESIDE ISLAMIN 5 SARTINI HARFIYEN YERINE GETIRMEKTEDIR.. BUNA ITRAZINIZ VARSA BUNU SIZE BELGELERLE KANITLARIM.
1. ARAP MUHAMMED`IN AMCASININ OGLU OLAN, ARAP ALI`YE "ALI BUNDAN SONRA BENIM KARDESIMDIR" DEDIGINIDE BELGELERLE KANITLARIM, ISTERSEN SII KANAKLARDAN ISTERSEN, DIGER DORT MEZSEBIN KAYNAKLARINDAN KANITLARIM.
KARDESIM DEDIGI KISIYE KIZINI VERMEK!!!! ALEVI YASAM FESLEFESINDE DUSKUNLUKTUR... ALEVILIKLE UZAKTAN YAKINDAN ILGILERININ OLMADIGININ EN GUZEL KANIT VE BELGESIDIR..
2. CINSI SAPIK MUHAMMED`IN KENDI KIZI SAYILAN (EVLATLIGIN ESI, KENDISININDE GELINI OLAN) ZEYNEP`I ZORLA BOSANMASINI SAGLAYIP, YATAGINA ATIP TECAVUZ ETMESI!! AHLAKSIZLIGIN VE ONURSUZLUGUN EN SON ASAMASIDIR...
ALEVI YASAM FELSEFESINDE TEK KELIME ILE DUSKUNLUKTUR...

(ALINTI; Yaptığınız hakaretler, ya da yakıştırmalar, sizin kişiliğinizi, değerinizi ortaya koyar. Bunlara sizin tarzınız ile cevap vermeyeceğim. Gerçeğe görememiş, olma ihtimalinizi varsayarak açıklamalarda bulunacağım

HANGI HAKARET VE YAKISTIRMALAR.. HAKARET NEDIR ANLAMINI BILIYORMUSUNUZ?
BENIM KISILIGIM INSANLIGA HIZMET EDIYOR, SIZIN KISILIGINIZ ISE CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU, CINAYET, KATLIAM, SOYKIRIM VE INSANLIGA YONELIK BUTUN HAKSIZLIKLARA HIZMET EDIYOR...
HEM BENIM KISILIGIME VE DEGERLERIME DIL UZATIYORSUN!! HEMDE BENIM TARZIMLA CEVAP VERMIYECEKMISSINIZ!!!
BU NE PERHIZ, BU NE LAHANA TURSUSU?

(ALINTI; 1- Hak katında din tektir. farklı dinler, inançlar yoktur. Ademi seyfullah'tan Hatem-i Enbiya Muhammed Mustafa'ya kadar din tektir.)

ALEVI YASAM FELSEFESINDE, DIN, IRK, MEZSEP VE RENK AYRIMI YAPMADAN,73 MILLETE BIR NAZARLA BAKAR..
DINI; SEVGIDIR.
KITABI; INSANDIR.

YAGMALAMA, TALAN, TECAVUZ, GASP, KATLIAM, CINAYET VE SOYKIRIMLARA IMZASINI ATMIS MUHAMMED MUSTAFANA LAHNET OLSUN.. BIZ SOYSUZLARA VE INSANLIK DUSMANLARINA BIYAT ETMEYI BIR YANA BIRAK, AKSINE ONLARI HAK ETTIKLERI YERE GONDERIRIZ...

(ALINTI; " BARIŞ/ESENLİK=İSLAM" DIR. Biz kendimize Alevi veyahutta kızılbaş ismini vermedik, İslamı tatbik manasında Hz. Ali ve 12 İmam'a yani Ehli beytine tabi olduğumuz için bize ALEVİ dediler. Evet bu manada biz ALEVİYİZ. Pirimiz yolundan gittiğimiz Hz. Ali dir. ve onun nesli 12 imama ve dahi soyundan gelen Dedelere tabiyiz.)

BARISMI?
ESENLIKMI?
SAHI YA BUNLAR ISLAMDAMI VAR? NERDE VE NE ZAMAN OLMUSTUR?
SAVASLA BASLIYAN, KATLIAMLAR YAPARAK KENDISINI ZORLA KABUL ETTIREN TEK DIN ISLAM DINIDIR.
KURULUSUNDAN BU YANA, KATLIAMLARIN, ZULUMLERIN, VAHSILIGIN, BARBARLIGIN VE INSANLIGA YONELIK HAKSIZLIKLARIN DURDUGUNA DAYIR BANA BIR TARIH VEREBILIRMISINIZ?

(ALINTI;Sözümüzün Kur'an ile tastiki ise sudur: " Bugün dininizi tamama erdirdim" MAİDE SURESİ AYET-3)

SEN GALIBA SUC MAKINASI KURAN DENEN KITABI OKUMAMISSINIZ!!!1

(ALINTI; Bu ayetin manası, İslam inancının Hz. Adem ile başlayıp, Hz. Muhammed ile son bulduğudur. Yani KADİM İNANCIMIZ'ın manası budur.)

SAPIK ISLAM INANCINDAN BIZE NE.... ADEM ILE HAVVA YALANI ILE CINSI SAPIK VE UCKUR DUSKUNU MUHAMMED`IN KENDI UCKURU VE CINSI SAPIKLIGINI RAHATCA YAPMASI ICIN HORTLATTIGI ISLAMI, ADEM ILE BAGLIYORSUNUZ!! YERI GELDIGINDE 4 KITABI ALLAH TARAFINDAN GONDERILDIGINI KABUL EDIYORSUNUZ. AMA HIRISTIYAN, YAHUDI, BUDIST LERE YONELIK DUSMANLIGINIZI, VAHSILIGINIZI VE SALDIRILARINIZI EKSIK ETMIYORSUNUZ!!!!!!

(ALINTI; 2- Yine Alevi- Bektaşi teolojisinde, Bu dünya yaratılmadan Muhammed-Ali yaratılmıştır. Hz. Ali her Peygamber ile birlikte dünyaya gelip gitmiştir. )

SIZE GORE OYLE GORUNUR OLABILIR, BUNUN 1400 YILDAN BERI ALEVI YASAM FELSEFESI UZERINDE EN IYI OYNANAN VE UYGULANAN OYUN OLDUGUNU ACIKLAMIYORMU?
NERDE KALDI SENIN ADEM ILE HAVVAN? BU NE SAHTEKARLIK?
ARAP ALI ISLAMIN KILICI IDI, KELLE AVCISI VE OLDUGU GUNE KADAR NAMAZINDA NIYAZINDA IDI...HALIFELIGINE KARSI CIKILMASININ SEBEBINI BILIYORMUSUN?
OKUMA YAZMASI OLMADIGI ICINDIR.
KABA, BARBAR, GUCLU OLUP INSANLIKTAN NASIBINI ALMIYAN BIRIDIR..
ARAP ALI, ALEVI YASAM FELSEFESININ YANINDAN GECMEZ. AKSINE ISLAMLIGI KABUL ETMIYEN ONUNE GELENIN KELLESINI UCURMUS BIR KATILDIR...
NASIL GELMIS, NASIL GERI GITMIS?????
BIR DAHA GELSIN?
GELIP GIDENIN OKUR YAZARI OLMAZMI?
INSANLIKTAN NASIBINI ALMAZ,I?

ALEVI YASAM FELSEFESININ KUTSALI VE YOL ONDERI OLAN; HIZIR OLI DIR.. O HARFINI A HARFINE CEVIRMEK ISLAM ICIN KOLAY BIR SEY OLSA GEREK. CUNKU BU UCKUR DUSKUNU VE CINSI SAPIK ISLAM DININ YAPMIYACAGI ALCAKLIK VE ONURSUZLUK YOKTUR... GUNUMUZDE BILE YASAMIN HER ALANINDA VAHSILIKLERI DURMUYOR DURMIYACAKTIR... CUNKU TEMEL YAPISI BUDUR..

(ALINTI; Nitekim; ister sünni, ister Alevi- Bektaşi ister Şia literatürüne bakınız, birçok kanıt, hadis,değiş bulacaksınız buna dair. Bunda tartışma dahi yoktur.)

NEDIR BUNLAR? BEN SIZE YIGINLA KANIT GOSTEREBILIRIM. KURAN DENILEN SUC MAKINASINDA, KUFUR, HAKARET, ASAGLAMA, KARALAMA, KIME NASIL VE NEREDE TECAVUZ EDILECEGI, AKLINA GELEBILECEK BUTUN IGRENCLIKLERI KANIT VE BELGELERLE SIRALIYABILIRIM.

(ALINTI; Mesela, buna en güzel örnek; Mevlana'nın Divan-ı Kebir eserinde yer alan, " Nat-ı Ali" adlı kasidesidir. veya 7 ulu ozandan olan Yemini nin eserlerine bakın, nereye bakarsanız bakın, Hz. Ali'in cümle Peygamberler ile gizli Hz. Muhammed ile aşikare geldiğini göreceksiniz... )

MEVLANA DENEN ISLAM ULEMASINI DAMI BASIMIZA CIKARMAYA CALISIYORSUNUZ!!!!
7 ULU OZANLARIN DORTLUKLERINI BIR YANA BIRAKIN, SIMDI BILE SOYLENEN DEYISLERI DEGISTIRMEYE CALISMAKTADIRLAR.
ORNEGIN; PIR BASKOYLU HASAN SANI NIN DORTLUKLERINI SOYLEMLERINI VE ANLATIMLARINI BILE DEGISTIRMEYE CALISAN YIGINLA YOBAZLARI SIRALIYABILIRIM.

(ALINTI; Umarım, bilgi eksikliğinizi gidermiş, "KADİM YOLUMUZ" derken neyi kastettiğimizi anlamışsınızdır.)

ALLAHU EKBER DEMEYI UNUTMUSSUNUZ!!!
EKSIKLIK ISLAM VE ONUN MISYONERLERINDEDIR..
EKSIKLIK; INSANLIGI KAVRAMAMIS, INSANLIK DUSMANLARINDA DIR...

(ALINTI; 1- Peygamber'e yaptığınız iftira ile başlayalım, Hz. Peygamber'in Ebubekir kızı Aişe ile evlenmesi: Araplarda kızların yaşı, adet ( Regl) olduğundan itibaren sayılır idi. Kaynaklarda Peygamber'in Aişe ile 9 yaşında evlendiğinden bahs edilir. bu da 18 tekabül eder. Bu gerçeği İslam teolojine vakıf herkes bilir. fakat bu durum bilinçli olarak hep saptırılagelmiştir.)

18 YAS OLDUGU SAHTEKARLIGI SADECE TURKIYE DE VAR. NEDENMI? CUNKU TURKIYE DE 53 YASINDA ESSEK KADAR BIRININ 9 YASINDAKI COCUGA TECAVUZ EDILMESINI KABULLENMEMESINDEN DOLAYIDIR.
BEN BIR COK ARAP ULKELERINE GITTIM, YURT DISINDA CAFERI, SUNNI VE SAFI IBADET YERLERINE GITTIM, ARAPCA ISLAM ANSIKLOPEDISINDE BILE 9 YASINDA DERKEN, TURKIYE DEKI ISLAM ULEMALARININ SAHTEKARILIKLARINDAN DOLAYI, INSANLARI KANDIRMAYA DEVAM ETMEKTEDIRLER.
COK EVLILIKLERINE BIR DONEM; EFENDIM, HZ. PEYGAMBER EFENDIMIZ SALLAHU SALLAHU 9 YASINDAKI COCUGA SALLAHU EFENDIMIZ, KIMSESIZ KADIN VE KIZLARI HIMAYESI ALTINA ALMISMISMISMIS YALANLARI ILE SURDURMEYE CALISIYORLARDI. INSANLAR ARASTIRDIKCA ISLAM DENEN SUC MAKINASI GUN GECTIKCE BATIYOR, BATTIKCA LAGIM CUKURUNDA BOGULUYOR....

(ALINTI; 2- Peygamber, Hz. Hatice ile evli iken başka bir evllik yapmamıştır. Hz. Hatice Hakk'a yürüdükten sonra ve kendisininde Hakka yürümesine son 8-9 yıl kala birden fazla evlilik yapmıştır. Peygamber efendimiz 25 yaşında iken 40 yaşında ve dul olan Hz. Hatice ile evlenir. Hz. Hatice 65 yaşında vefat eder.
)

INSAN ANCAK BU KADAR BILGISIZ OLUR VEYA SAHTEKARLIGA BAS VURUR..
HATICE 40 YASINDA IKEN, MUHAMMED 25 YASINDA IKEN EVLENDI.. HATICE 65 YASINDA OLDU. DOLAYISIYLA HATICE 25 SENE EVLILIGI SURDURDUKTEN SONRA VEFAAT EDER. MUHAMMED DE 50 YASINA GELMISTIR. HATICE OLUR OLMEZ, MUHAMMED 6 YASINDAKI AYSE YE MUSSALLAT OLUR, AYSE COCUK OLDUGUNDAN VE ADET OLMASI GEREKTIGINI SOYLIYEN EBU BEKIR . MUHAMMED KADINSIZ KALMAMAK ICIN, SEVDA ILE HEMEN EVLENIR. SEVDA ISE BEYAZ TENLI MINYON TIPLI VE YASINI GOSTEMIYEN GUZEL BIR BAYAN OLDUGUNDAN MUSSALAT OLMUS. BIR RIVAYETE GORE ISE, AYSE ILE EVLENMESI ICIN BOYLE BIR EVLILIGIN YAPMASI TOPLUM ICINDE HORLANMAMASINI GOSTERIR....
3 SENE AYSE YI BEKLEMEKTENSE SEVDAYI DA YATAGINA ATMIS... HAA SADECE BUNUNLA KALMAMISTIR ELBETTE. SAVASLARDA ESIR ALDIKLARI 4.5.6.7.8 YASLARINDAKI KUCUK KIZ COCUKLARINA TECAVUZ ETMELERINDEN DOLAYI, AYSEYE MUSSALLAT OLDUGU DA RIVAYETLER ARASINDADIR..

(ALINTI; 3- Arap adetlerine göre Hz. Hatice yasıyorken de Peygamber birden fazla evlilik yapabilirdi buna mani yoktu. nitekim haşa uckur düşkünü biri olsa, gençken, kuvvetli iken bunu pek ala yapabilirdi. ölümüne 9-10 sene kala neden yapsın?)

MATEMATIGIN COK KOTU, DAHA ONCE DE DEDIGIM GIBI KENDI AYAGINA BALTAYI IYI VURUYORSUN... AYRICA COK KOMIKLESIYORSUNUZ....
HATICENIN USTUNE EVLILIK YAPMAMASININ SEBEBINI BILMIYORSAN OGREN...
ISLAMI HORTLATMASI ICIN HATICE YE IHTIYACI VARDI. HATICE VE AYLESI O DONEM O BOLGENIN EN BUYUK KERVAN SAHIBI IDI. ISLAMI HORTLATMASI ICIN, HATICENIN MADDI GUCUNE IHTIYACI VARDI.
HIRA MAGARASINA KAPATTIGI DONEMIN BILGINLERINDEN ALDIGI BILGILERLE, SOZUM ONA KURAN DENILEN KITABI INSA ETMEYE CALISTI, ONLARDAN OGRENDIGI HER CUMLEYI, ALLAH TARAFINDAN VAHI GELDI HIKAYESINI UYDURMASI KENDISINI PEYGAMBER ILAN ETMESINI SAGLAMISTIR. EGER HATICE YASIYORKEN COK EVLILIK YAPMIS OLSAYDI, HATICE ONUN BUTUN FOYALARINI MEYDANA CIKARMASI ISTEN BILE DEGILDI....

ZAMAN SORUNUNDAN DOLAYI DAHA SONRA DIGER YERSIZ VE ANLAMSIZ YORUMLARINIZA DA CEVAP VERECEM...

ENEL-HAK

Konu Raya Haq tarafından (12.11.2018 Saat 04:25 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.11.2018, 00:17   #370
Yazar
Dede-baba
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:

SAYIN DEDE-BABA, ISLAM MISYONERI OLDUGUNUZDAN DOLAYI, DEDE KELIMESI, TORUN SAHIBI OLABILIRSINIZ, BABA KELIMESI ISE, COCUKLARINIZ OLMASINDAN DOLAYI, COCUKLARINIZIN BABASI OLABILIRSINIZ...
Sayın Raya Haq, Tekrar sizi, edeb ve haya dairesine davet ederek, fikirlerinizi hakaret etmeden, iftira atmadan sohbete davet ediyorum. zaten kendi inancınızdan emin iseniz, bilginize de güveniyorsanız bunlara gerekte yoktur.

Benim "misyoner" olduğumu ifade etmişsiniz. "misyoner" kısaca bir dini, inancı yayan kimseye denir. Öncelikle Alevi-Bektaşi inancında kimse zorla alevi-bektaşi yapılmaz. Alevilik , kişinin kendi rızası ile ikrar vererek, görgü cemine girerek, öncesinde rehberinden, pirinden tarikat abdesti aldırılarak olunur. Kendi özelimde ise, ne kimseyi zorla alevi yaptım. ne de Aleviliği yaymaya cabaladım. Alevi_bektaşi islam anlayısı teslim-i Rızaya dayanır. bu da yetmez, bu yola talip olanın İKRAR=söz vermesi gerekir.

Bunun aksini iddia ediyorsanız, ispat etmeniz gerekir. Tarihin herhangi bir noktasında veya günümüzde zorla, klıç zoru ile Alevi yapılmış bir örnek getirmeniz gerekir.

Sözleriniz de , tekrar tekrar, sünniği , islam olarak kabul edip, buradan nasıl bir bağıntı kuruyor iseniz, sözü aleviliğe getirip, gerçeklik ile alakası olmayan iftiralara başvuruyorsunuz.

Sonuç olarak, tarih boyunca Emevilerin, veya sünni halifelerin yaptıklarını Alevilik veya islam olarak kabul edemezsiniz. Devamla , muaviyenin, yezidin islam anlayısını , gerçek islam budur. diyede gösteremezsiniz. sizin yaptığınız kolaycılık olur. tarihin hiçbir noktasında hiçbir alevi- bektaşi bu süni islam anlayısını kabul etmemiş, zalime karsı hakkı savunan Hz. Ali'nin ve soyunun etrafında kenetlenmiş, Ehli Beytin islam anlayısını benimsemiştir.

Evet bizler, Yezit olmadık, zalime boyun eğmedik. Hz. Hüseyin olduk. dik durduk. asıldık, kesildik, sürüldük ama ikrarımızdan dönmedik. yolumuzu, itikatımızı bırakmadık.

Siz de böyle olun, sünniliği, ya da sünnilerin islam anlayısını islam olarak kabul edip. ikrarınızdan olmayın.

Alıntı:
CUNKU ISLAM MISYONERLERIN ALEVILIKLE ILGI VE ALAKASI OLAMAZ...
HEM EDEP ERKANDAN SOZ EDERSINIZ, HEMDE BENIM EDEP DISI ETMEDIGIM BIR YAKISTIRMAYI BANA IADE EDIYORSUNUZ!!!!!
BUMUDUR SIZDEKI EDEP?
BEN SIZIN ISLAM MISYONERI OLDUGUNUZU, BURADA VEYA BASKA YERDE GOREVLENDIRILMIS BIRI OLARAK YORUMLARIMLA KANITLAMAYA CALISTIM, SIZE EDEP DISI AHLAK DISI BIR YAKISTIRMA YAPMADIM. EGER MUHAMMEDI SAVUNUP ONUN YAPTIKLARINI YAPIYORSANIZ, BENIM SIZE BIR SEY SOYLEMEME GEREK YOK, SIZ KENDI KISILIGINIZI ORTAYA KOYMUS OLURSUNUZ...
1- Misyoner, ithamınıza açıklama getirdiğimi düşünüyorum. "Görevlendirilmiş biri" iftiranıza gelince, bunu da ispatlamanız gerekmez mi? Sahsen, Alevi-bektaşi platformaları kurulduğundan beri, sadece doğruyu anlatmaya çalışıyorum. Ne bir yerden icazet ne de birilerinin görevlendirdiği kişiyim. bunu ispatlamaz iseniz iftiracı olursunuz. ve Alevi-bektaşi inanacında iftira, düşkünlük sebebidir.

2- Bizler, Muhammed-Ali diyenlerdeniz. Birbirinden ayırmayız. Tarihin hiçbir noktasında da Hiçbir Alevi-Bektaşi Hz. Muhammed'e hakaret etmemiş, ayırmamıstır.

3- Sizin Hz. Muhammed, algılamanız, tamamen sünni/Şii/ yahudi iftiralarına dayanmaktadır. Hz. Muhammed'e ilişkin, hakaret , iftira vb. nitelemelerinize Alevi- Bektaşi literatüründen, kaynaklarından tek bir örnek getiremezsiniz. Alevilerin Hz. Muhammed algılaması en basitinden, Cem İbadetinde görülür. hayatınızda bir kez olsun. bir ceme gidin ve Hz. Muhammed',n MİRAÇLAMA kısmında nasıl yüceltildiğini görmenizi isterim.

Alıntı:

NE CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU BARBAR VE YOBAZ ISLAM VE ONUN PEYGAMBERI, NEDE CINSI SAPIK UCKUR DUSKUNU VAHSI ISLAMIN MISYONERLERI, BIZI KADIM HAK YOLUNDAN SAPTIRAMAZ.. 1400 YILDAN BERI ISLAM BUNU EN ASAGLIK SEKILDE SURDURMEKTEDIR, SURDURMEYE DEVAM ETMEKTEDIR...
SUNNI, SAFI, HANEFI, HAMBELI VE SIA MEZSEPLERI OLARAK 5E BOLUNEN SALTANAT KAVGASI ILE BIR BIRINI YIYEN, KATLEDEN VAHSI ISLAMIN BIZIMLE ILGI ALAKASI OLAMAZ.
YUKARIDA SAYDIGIM 5 MEZSEBIN BESIDE ISLAMIN 5 SARTINI HARFIYEN YERINE GETIRMEKTEDIR.. BUNA ITRAZINIZ VARSA BUNU SIZE BELGELERLE KANITLARIM.
1- Peygamber'e bu ithamlarda bulunurken, kanıtınız nedir? siz o dönemde yaşamadığınıza göre , bir kaynağınız olmalıdır. Ve o kaynağa tabi olmanız gerekir. Yani doğruluğundan emin olmanız gerekir.

2- Peygamber'e ilişkin bu iddilarınıza bir tek Alevi- Bektaşi kaynağınız varsa getirin. Zira her inancın kendi kaynakları vardır. Ve o kaynaklara göre inancı şekillenir. Sünnilerin kaynakları bizi bağlamaz. onların kaynaklarına tabi olsa idik. onlar gibi islamı yorumlar ve yaşardık.

3- Siz hiç hayatınızda, 6-7 yaşında bir kız ile evlenen Alevi dedesi, piri, Ulusu gördünüz mü? Alevi dedeleri bırakın küçük yasta cocukla evlenmek, talipleri ile bile evlenmemiştir. Ve tek eşlilerdir. Ancak eşleri öldükten sonra baska evlilikler yapmışlardır.

4- Peki, Pirler, dedeler kim? Bizzat Hz. Muhammed'in soyundan gelenler değil mi? Kimin islam anlayışı doğru olabilir? Bizzat Hz. Muhammed'in etinden, kanından, soyundan gelenlerin islam anlayışları, Hz. Muhammed algılayışları mı? Yoksa Hz. Muhammed'in düşmanı olmuş, soyuna kast etmiş, katletmiş yezitlerin, muaviyerin islam anlayısı , Kur'an yorumları mı? Onların kitaplarından mı islamı? Hz. Muhammedi? öğrenmek doğrudur. Ehli beyt nesli seyid Pirlerimizden mi?

Elbette ki karar sizin, istediğinize inanbilirsiniz. Fakat şunu bilmenizi isterim ki; sizin anlattığınız muhammed ile Bizim Pirlerimizin, Ehli beyt nesli Dedelerimizin Hz. Muhammed anlatısı aynı değildir. Yine Alevilerin Kur'an yorumlarıda Sünni/şiilerle benzeşmez. Batıni Kur'an yorumu bizim için asıl olandır. Ayetlerin yorumları sünni/şii yorumlardan ayrışır.

5- Şimdi, Alevi- Bektaşi kaynaklarınızı getirin sohbetimize devam edelim, sünni/şii veya yahudi iftiralarına dayanan kaynaklar bizim için muteber değildir. biz o kaynaklara tabi değiliz. Kim hangi kaynağı kendince doğru buluyorsa o kaynağa göre islamı yaşar. Bizim nazarımızda o kaynaklar ve içerikleri yok hükmündedir. dilerseniz siz Alevi-bektaşilerin temel kaynaklarını aktarırım.

Alıntı:

1. ARAP MUHAMMED`IN AMCASININ OGLU OLAN, ARAP ALI`YE "ALI BUNDAN SONRA BENIM KARDESIMDIR" DEDIGINIDE BELGELERLE KANITLARIM, ISTERSEN SII KANAKLARDAN ISTERSEN, DIGER DORT MEZSEBIN KAYNAKLARINDAN KANITLARIM.
KARDESIM DEDIGI KISIYE KIZINI VERMEK!!!! ALEVI YASAM FESLEFESINDE DUSKUNLUKTUR... ALEVILIKLE UZAKTAN YAKINDAN ILGILERININ OLMADIGININ EN GUZEL KANIT VE BELGESIDIR..
2. CINSI SAPIK MUHAMMED`IN KENDI KIZI SAYILAN (EVLATLIGIN ESI, KENDISININDE GELINI OLAN) ZEYNEP`I ZORLA BOSANMASINI SAGLAYIP, YATAGINA ATIP TECAVUZ ETMESI!! AHLAKSIZLIGIN VE ONURSUZLUGUN EN SON ASAMASIDIR...
ALEVI YASAM FELSEFESINDE TEK KELIME ILE DUSKUNLUKTUR...
1- Hz. Muhammed Hz. Ali'yi kendine kardeş yapmıştır. ( Müsahiplik), Mekke'den medineye hicret edildiğinde, mahir ile ensar kardeş ( müsahip) kılındığında, Hz. Muhammed'in Musahibi de Hz. Ali olmuştur. Aleviler bunu yaşatmışlardır. günümüze kadar getirilmiştir.

2- Hz. Ali'nin Hz. Fatıma ile evliliği Allah'ın emri iledir. Nitekim Hz. Fatıma'ya hattab oğlu Ömer talip olmuştur. Fakat Peygamber, Hz. Ali'nin Hz. Fatıma ile evliğinin Allah'ın isteği budur diy geri çevirmiştir. Bu kıssa en güzel İmam Caferi Sadık'ın "BUYRUK" adlı eserinde anlatılır. Nitekim o dönemde de, peygamber'e , hem kardeşim dedi hemde kızını verdi gibi sözler söylenmiştir. Oysa Hz. Ali ile Fatıma 'nın evliliği Hz. Adem ile Hz. Havva gibidir. ve tek örnektir. bundan sonrasında Ehli beyt içerisinde benzer bir evlilik yaşanmış değildir. olmamıştırda. bir önceki mesajımda bu konuy değindim. daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz. İmam Caferi Sadık 'ın BUYRUK adlı eserine bakabilirsiniz.

Alıntı:
BARISMI?
ESENLIKMI?
SAHI YA BUNLAR ISLAMDAMI VAR? NERDE VE NE ZAMAN OLMUSTUR?
SAVASLA BASLIYAN, KATLIAMLAR YAPARAK KENDISINI ZORLA KABUL ETTIREN TEK DIN ISLAM DINIDIR.
KURULUSUNDAN BU YANA, KATLIAMLARIN, ZULUMLERIN, VAHSILIGIN, BARBARLIGIN VE INSANLIGA YONELIK HAKSIZLIKLARIN DURDUGUNA DAYIR BANA BIR TARIH VEREBILIRMISINIZ?

1- Emevi islami yani sünni islami Alevilik değildir. emvei islamı ne islamı nede Kur'anı temsil eder. onların islam anlayışını kabul etmediğimiz için yüzyıllardır katledilen Alevilerdir. fakat biz hiçbir zaman islam=sünnilik demedik. Aksine gerçek islamın Hz. Ali ve Ehli Beyt'ten öğrenileceğini söyledik. ve Aleviler Ehli beytin islam anlayısını kabul etmiştir.

2- Hiçbir alevi piri ne cana kıymış, ne de zalimlerin yanında yer almıştır. katledilmelerine, zulmedilmelerine rağmen , hiç kimseye kin duymmış, düşman olmamıştır. hep iyiliği, güzelliği tavsiye etmiş. affetmiş. "incinsen de incitme "demiş. bin kere mazlum olsanda bir kere zalim olma diye öğüt vermiştir.

Bizim Kur'n anlayışımız, islam anlayışımız budur. sünninin şiinin islam anlayışı ya da yorumları kendini bağlar, onların yaptıkları islama mal edilemez. veya onların yaptıklarına bakarak islam budur. yanılgısına da düşmemek gerekir.

Alıntı:

4 KITABI ALLAH TARAFINDAN GONDERILDIGINI KABUL EDIYORSUNUZ. AMA HIRISTIYAN, YAHUDI, BUDIST LERE YONELIK DUSMANLIGINIZI, VAHSILIGINIZI VE SALDIRILARINIZI EKSIK ETMIYORSUNUZ!!!!!!

ARAP ALI ISLAMIN KILICI IDI, KELLE AVCISI VE OLDUGU GUNE KADAR NAMAZINDA NIYAZINDA IDI...HALIFELIGINE KARSI CIKILMASININ SEBEBINI BILIYORMUSUN?
OKUMA YAZMASI OLMADIGI ICINDIR.
KABA, BARBAR, GUCLU OLUP INSANLIKTAN NASIBINI ALMIYAN BIRIDIR..
ARAP ALI, ALEVI YASAM FELSEFESININ YANINDAN GECMEZ. AKSINE ISLAMLIGI KABUL ETMIYEN ONUNE GELENIN KELLESINI UCURMUS BIR KATILDIR...
1- Doğrusu hiçbir alevi Piri , dedesi başka dinden olanlara düşmanlık etmez. Alevi-Bektaşi yaradılanı sever yaradandan ötürü, 72 millet bizim nazarımızda birdir. kindir bizim düşmanımız.

2- Emevinin islam anlayışının başka inançtan olanlara olan düşmanlığı bizi bağlamaz. nitekim bu düşmanlıktan alevilerde payını almış bizlerde kafir damgası yiyerek katledildik. bu kimselerin yaptıklarının Kur'an ile islam ile alakası yoktur.

3- Hz. Ali zalimlere, zorbalara karşı , mazlumun, garibanın, haksızlığa uğrayanın kılıcı olmuştur. nice yezidin kellesini almıştır. ZÜLFİKARI ZALİMLERİN KORKULU RÜYASI OLMUŞTUR. bunlrın başındada emevi sülalesi ve hayber kalesi başta olmak üzere yahudiler gelir. bu iki kesim Hz. Ali'ye hep düşman olmuştur. türlü türlü iftitalar, oyunlar kurmuşlardır, yapmışlardır.

4- Hz. Ali kimdir? diye öğrenmek isterseniz. bu kesimlerin kaynaklarından değil alevi bektaşilerin kaynaklarından öğrenin.

Alıntı:
NEDIR BUNLAR? BEN SIZE YIGINLA KANIT GOSTEREBILIRIM. KURAN DENILEN SUC MAKINASINDA, KUFUR, HAKARET, ASAGLAMA, KARALAMA, KIME NASIL VE NEREDE TECAVUZ EDILECEGI, AKLINA GELEBILECEK BUTUN IGRENCLIKLERI KANIT VE BELGELERLE SIRALIYABILIRIM.

MEVLANA DENEN ISLAM ULEMASINI DAMI BASIMIZA CIKARMAYA CALISIYORSUNUZ!!!!
7 ULU OZANLARIN DORTLUKLERINI BIR YANA BIRAKIN, SIMDI BILE SOYLENEN DEYISLERI DEGISTIRMEYE CALISMAKTADIRLAR.
ORNEGIN; PIR BASKOYLU HASAN SANI NIN DORTLUKLERINI SOYLEMLERINI VE ANLATIMLARINI BILE DEGISTIRMEYE CALISAN YIGINLA YOBAZLARI SIRALIYABILIRIM.
1- Sohbetimizin basından beri kaynak getirin diyorum. Afaki sözlerle ya da düzmece sünni/şii/ yahudi iftiraları ile bir yere varamayız. doğruluğu konusunda emin olduğumuz, hemfikir olduğumuz Alevi-bektaşi kaynaklarımız üzerinden kaynaklarınızı getirin. Bizi kendi kaynaklarımız bağlar.

Alıntı:

18 YAS OLDUGU SAHTEKARLIGI SADECE TURKIYE DE VAR. NEDENMI? CUNKU TURKIYE DE 53 YASINDA ESSEK KADAR BIRININ 9 YASINDAKI COCUGA TECAVUZ EDILMESINI KABULLENMEMESINDEN DOLAYIDIR.
BEN BIR COK ARAP ULKELERINE GITTIM, YURT DISINDA CAFERI, SUNNI VE SAFI IBADET YERLERINE GITTIM, ARAPCA ISLAM ANSIKLOPEDISINDE BILE 9 YASINDA DERKEN, TURKIYE DEKI ISLAM ULEMALARININ SAHTEKARILIKLARINDAN DOLAYI, INSANLARI KANDIRMAYA DEVAM ETMEKTEDIRLER.
COK EVLILIKLERINE BIR DONEM; EFENDIM, HZ. PEYGAMBER EFENDIMIZ SALLAHU SALLAHU 9 YASINDAKI COCUGA SALLAHU EFENDIMIZ, KIMSESIZ KADIN VE KIZLARI HIMAYESI ALTINA ALMISMISMISMIS YALANLARI ILE SURDURMEYE CALISIYORLARDI. INSANLAR ARASTIRDIKCA ISLAM DENEN SUC MAKINASI GUN GECTIKCE BATIYOR, BATTIKCA LAGIM CUKURUNDA BOGULUYOR....
1- Gittiğiniz yerlerin birçoğu emevi islam anlayısını benimsemiş yerlerdir. Oralarda Muaviye'ye hazret derken, yezide saygı duyarken, Hz. Ali ve soyuna küfrediliyor. Peki ne bekliyordunuz? zihniyetleri ne ise islamı da öğle algılıyor ve yaşıyorlar. Fkat Ehli Beyt Hz. Muhammed'in soyundan gelenlerin islamı böyle değildir. hiçbir zamanda olmadı. nitekim eğer gerçek islam bu olsa idi. evvela Hz. Muhammed'in nesli böyle islamı tatbik ederdi. siz hiç 12 imamların, Pirlerin dedelerin böyle bir hayat yasadığını gördünüz mÜ?

2- Hangi islama inanacağınız? Ya da hangisinin herçek islam olduğuna kanaat getireceğiniz sizin tercihiniz. Fakat islamı Peygamberin evlatlarından mı öğrenmek gerekir yoksa ömrü peygambere ve soyuna düşmanlık etmiş kimselerden mi? kararı siz verin?

Son söz olarak; tekrar tekrar aynı nakarat cevirip cevirip durmussunuz. cevap verdiğim için tekrara girmeyeyim.

sizden ricam fikirlerinizi Alevi bektaşi kaynakları ile destekleyerek ortaya koymanızdır. böyle mesnetsiz, hezeyanlar içinde iftiralar doğru değildir.

Hiçbir Alevi Bektaşi kaynağında Hz. Muhammed'e , Hz. Ai 'ye ilişjin böyle söylemler yoktur. Olamaz.

Pek tabiki , alevi de olmayabilirsiniz? başka bir dinne de tabi olbilirsiniz. o zaman kendi inancınızı , ibadetlerinizi ortaya koyabilir, insanları kendi ilahınıza, peygamberinize veya bir kutsal kitabınız varsa oraya davet edebilirsiniz.

Fakat yüzyıllardır. var olan bir inanca ve kutsallarına iftira, yalan, hakaret edemezsiniz? etmemelisiniz? siz mevcut olan alevilikten farklı inanca sahip iseniz kendi orjinal inancınızı ortaya koyarsınız? dileyen size inanır , dileyen inanmaz. kendi haklılığınızı savunurken başka inançlara da saygılı olmanız icap eder. burada hakaret ettiğiniz Hz. Ali'ye ve Ehli beytinbe tabi milyonlar var? Onlar için göz yaşı döküyor, niyaz oluyor, oruç tutuyor. kimin ne hakkı var bu insanların kutsallarına hakaret etmeye

Ve bu insanlar Aleviler, bektaşiler, size ne zarar verdi? veya sizi zorla alevi mi yaptılar? size zorla Hızır orucu mu muharrem mi tutturdular? yada kafanıza silah dayayım perşembe akşamı ceme mi götürdüler?

yine , ne inanırsanız inanın, edeb sınırları içinde olun, kendi haklılığınızı ispat için başka inançlara, kutsallara hakaret etmenize gerek yok...

siz 1400 küsür yıl önce yaşamadınız, gerçek nedir ? ancak kaynaklardan edinebilirsiniz? Aleviler sizin inandığınız doğru kabul ettiğiniz ve aktardığınız hiçbir söylemi ve kaynağı kabul etmez. etselerdi onlar gibi yaşarlardı. Bu nedenle gerçek islamı Hz. Muhammed'in soyundan Ehli beytten öğrenin onlar kim? Bizim Pirlerinmiz , dedelerimizdir. biz başkasına tabi olmadık olmayızda

Allah Eyvallah, Gerçeğin demine devranına Hu

Konu Dede-baba tarafından (13.11.2018 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil