Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviweb > Aw Grupları > AW Ankaralılar Grubu

AW Ankaralılar Grubu Ankarada yaşayan AW üyelerinin buluşma noktası. Ankara ve Ankarada alevi olmak hakkında sayısız konuya açılan pencere.

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.04.2008, 20:20   #21
Yazar
eylem_güzeli
Forumu İyi Bilen

eylem_güzeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 51
İtibar Puanı: 568
eylem_güzeli isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeeylem_güzeli isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeeylem_güzeli isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeeylem_güzeli isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeeylem_güzeli isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeeylem_güzeli isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 261
205 Mesajına 424 Kere Teşekkür Edlidi

açılışta izlerken burda da izlerken yüreğim parçalandı .. izlerken içim o kadar nefret ve kinle doluyor ki..emeğine yüreğine sağlık sefa abi..

___________________İMZA___________________
delikanlım; iyi bak yıldızlara..onları belki bir daha göremezsin.belki bir daha yıldızların ışığında,kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin...
delikanlım! sen ki; ya bir köşe başında kaşından kan sızarak gebereceksin,ya da bir DEVRİMCİ gibi; DARAĞACINDA CAN VERECEKSİN...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Sevgilim...eylem güzelim benim
Yitik bir ülkeyi korumaya değil
Yeniden kurulacak bir ülkeyi
Aşkdan örmeye benzer devrimci olmak..

yıldıramaz bizi hücreleriniz vız gelir celladınız sehpalarınız bak nasıl coşkulu gidenlerimiz eksilmeyiz tükenmeyiz dar ağacında...
eylem_güzeli Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
eylem_güzeli Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.04.2008, 21:51   #22
Yazar
CANCAZIM
Forumun Bir Parçası

CANCAZIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 55
İtibar Puanı: 136
CANCAZIM yakında sevilen bir üye olabilirCANCAZIM yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 275
178 Mesajına 229 Kere Teşekkür Edlidi

hepsini izleyemedim ama izliycem.
tesekkür ederim.

CANCAZIM Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
CANCAZIM Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.04.2008, 22:38   #23
Yazar
dem vakti
Forumla Bütünleşmiş

dem vakti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ARDAHAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 930
dem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahipdem vakti parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 820
588 Mesajına 926 Kere Teşekkür Edlidi

emeğine sağlık sefa abi

Kime kin ettin de giydin alları
Yakın iken ırak ettin yolları
Mihnet ile yetirdiğin gülleri
Varıp gittin bir soysuza yoldurdun

Sen beni sevseydin arar bulurdun
Zülfünün teline bağlar dururdun
Madem ayrılmakmış senin muradın
Niye beni ataşlara yandırdın

Hicrani'yem der ki bakın halıma
Dağlar dayanmıyor ah-u zarıma
Elim ermez oldu kisbi kârıma
Çünkü gülyüzlümü elden aldırdım
dem vakti Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
dem vakti Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.04.2008, 23:15   #24
Yazar
gülümser
Forumun Bir Parçası

gülümser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AMASYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 60
İtibar Puanı: 659
gülümser parlak bir geçmişe sahipgülümser parlak bir geçmişe sahipgülümser parlak bir geçmişe sahipgülümser parlak bir geçmişe sahipgülümser parlak bir geçmişe sahipgülümser parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.232
333 Mesajına 588 Kere Teşekkür Edlidi

ellerine emegine ve yüregine saglik sefa abi

bizlere acilis havasini yasattigin icin .........orda olamasakta videolari izleyince bian kendimi o atmosferin icinde hissettim

Dal Rüzgar'ı Affetsede , Kırılmıştır Bir Kere
gülümser Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gülümser Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 17.04.2008, 23:44   #25
Yazar
rayber özgür
Forumla Bütünleşmiş

rayber özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1138
rayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 973
804 Mesajına 1.376 Kere Teşekkür Edlidi

harcanılan emek verilen özveri ve yitirlen zaman ne için neden bu kadar zahmet?tabiki gelecek nesiller için,tabiki aydınlığa kapılarını sonuna kadar açmış türkiye için.hepinizin yüreğine sağlık.biz bunları göremiyoruz.bunları yalnız aw değil tüm aleviler izlemeli.hepinizi çok seviyorum canlar,bir olalım zalimin zulmune yobazın karanlığına inat.

UNUTMUŞTUK AYRILIĞI
YOK SAYMIŞTIK ÖZLEMEYİ
MUTLULUK MAVİ ÇOCUK
OYNARDI BAHÇEMİZDE
"Düsman zindanda yenilmez diye düsünme hic,hatirla IBRAHIMI,MEHMET ZEKIYI,ORHANI ve daha simsicak kurumadi CIHANIMIZIN kani" !

yalnız değilsin eskici
bir sabah güneş doğar
sevgiden tuğlalarla
yeniden kurarız bu kenti
rayber özgür Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
rayber özgür Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 18.04.2008, 09:14   #26
Yazar
çopur
Forumla Bütünleşmiş

çopur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 99
İtibar Puanı: 1359
çopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı varçopur görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.431
1.323 Mesajına 3.498 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
rayber özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
harcanılan emek verilen özveri ve yitirlen zaman ne için neden bu kadar zahmet?tabiki gelecek nesiller için,tabiki aydınlığa kapılarını sonuna kadar açmış türkiye için.hepinizin yüreğine sağlık.biz bunları göremiyoruz.bunları yalnız aw değil tüm aleviler izlemeli.hepinizi çok seviyorum canlar,bir olalım zalimin zulmune yobazın karanlığına inat.
Alıntı:
yoldaş06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bugün burdan çıkana kadar bana bi iyilik yapta Sivas'ı koyma Biliyorum senin içinde çok zor ama ben çok fenayım ...
BİZ BİR GİDER BİN GELİRİZ

Sevgili rayber_özgür; Yoldaş06’nın o içten nidaları sanırım her şeyin özeti. Bu çalışmayı üstlenip yapmaya karar verdiğim andan itibaren ciddi anlamda sıkıntılar yaşadım. Öncelikle kayıtlara ulaşmak sıkıntı yaşattı. Maalesef ki pek çok kayıt tahrip olmuş ve kullanılamayacak durumdaydı. Olanlardan ise çalışma yapmak sıkıntılıydı.

Sevgili cemanlı; bykuş ve yoldaş06 bu çalışmada benim kadar emek sahibi insanlar. Kütüphane rafları arasında araştırma yapmak onlara düşmüştü. Olabildiğince ilkelden kaynakları bulmaya çalıştık. İzleyenler dikkat etmiştir. PSAKD 1992 semah ekibinin bir huzurevi sahnesi var o belgeselde. İlk kez tarih sahnesine çıkan görüntülerdi onlar. Şu an şehitler kervanına katılan dostların o semah görüntüleri ve tüm görüntüleri belki 100 kez izlesem de o gece boğazımın düğümlenmesine ve kirpiklerimin ıslanmasına engel olamadım.

Kolay değildi; Ankara Gurubu içerisinde yer alan bazı arkadaşlar o dönemin canlı tanıklarıydı. Yitirdiğimiz dostların pek çoğu beraber büyüdüğümüz arkadaşlar ya da akrabalarımızdı. Onların adının ve anılarının yaşatılması gerekiyordu.

Geçen hafta izlediğim bir panelde Can Dündar bir araştırma sonucu açıklamıştı. Türk halkının ortalama hafızası 29 günmüş. Çok kolay unutan balık hafızalı bir toplumuz. Bu unutkanlık içerisinde tüm bu yaşanılanların ibret için sık sık hafızalara kazınması gerekiyor.

Bir insanın anlık tahrik ve kin ile bir insana kıyması sosyolojik ve psikolojik açıdan belki açıklanabilir. Ancak Sivas’ın açıklaması yok. Bilinçli ve planlı bir senaryo ile insan yakmanın açıklaması yok….

Hangi kültür ya da inancı incelerseniz inceleyin. İlkel toplumların kurban törenlerinin vahşetine kadar inin; asla ama asla Sivas’ı açıklayamazsınız. Maraş’ta bir bebeğin iki bacağından tutup ayırarak ikiye bölünmesinin vahşetini açıklayamazsınız. Çorum’da hamile kadının karnının deşilerek ceninin çıkartılıp mızrağa asılmasının vahşetini açıklayamazsınız.

Bugün; dünün Almanya’sını ya da İtalya’sını incelerken Hitler ya da Mussolini’yi bir sosyolojik ve psikolojik değerlendirmeye oturtmak olanaklı. Bugün Salvador Allende’yi devirerek ikdidarı alan Şili’li Pinoşe’nin gitar çalmasın diye folk sanatçısı Victor Jara’nın parmaklarını kestirmesini açıklayabilirsin. Ya Sivas’ı… Yak ula yak nidalarıyla içi sanatçı dolu bir oteli ateşe veren güruhu… Otel yanarken İşte Bu ! diyerek sevinç gösterisi yapanları neyle ve nasıl açıklayacaksın. Sosyal bilimlerin hangi kategorisi bunları analiz etmeye yetecek…

Bunların unutulmaması ve unutturulmaması umuduyla…

çopur Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
çopur Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 18.04.2008, 09:44   #27
Yazar
yoldaş06
Forumun Bir Parçası

yoldaş06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 59
İtibar Puanı: 838
yoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahipyoldaş06 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 997
551 Mesajına 1.069 Kere Teşekkür Edlidi

Ellerin dert görmesin çopur ; ateş düştüğü yeri yakar derler hepte böyle olmuştur ama bundan sonra katliamların son bulmasını istiyorsak ateşin düştüğü yere herkes bi su dökerse ateş yanmaz birlik beraberliği sağladığımız anda bizi kimseler yakamaz. Birlikten kuvvet doğar..

yoldaş06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
yoldaş06 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil