Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Merak Ediyorum

Merak Ediyorum Alevilikle ilgili merak ettikleriniz, kafanıza takılan sorular

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.02.2019, 12:52   #841
Yazar
H.H.S.
Üye

Bilgiler

Memleket: HATAY
Fikirler Tecrübe Puanı: 12
İtibar Puanı: 10
H.H.S. iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 6
1 Mesajına 1 Kere Teşekkür Edildi

Alıntı:
Raya Haq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ISLAM BIZIM NEREMİZDE ?

Hacı bilmem hoca bilmem
Beş vakit namazı kılmam
Ramazanda oruç tutmam
İslam bizim neremizde ?

Çarşafım yok türbanım yok,
Ehl-i sünnet fermanım yok
Arafat'ta kurbanım yok,
İslam bizim neremizde

Cemimde yok sazımda yok
Karımda yok kızımda yok,
kırpık sakal yüzümde yok
İslam bizim neremizde,

Dem çekerim dolumda yok,
Bilimde yok ilimde yok,
Türkçe duam dilimde yok,
İslam bizim neremizde

Mezhep deyip nifak sokmam,
Tekbir ile insan yakmam,
Tespihim yok takva takmam,
İslam bizim neremizde,

Kandilimiz gecemiz yok
Arapçamız hecemiz yok
Hülleyecek kocamız yok,
İslam bizim neremizde ?

Muhammet'le Ali öldü,
Soyu sopu sürgün geldi,
Meydan Muaviye'ye kaldı,
İslam bizim neremizde,

Ehl-i beyt benim dostum
Ezdiler bağrıma bastım,
Ben İslam'a çoktan küstüm,
İslam bizim neremizde,

Saltanatı halifesi,
Hiç tanımam neyin nesi,
İrticası, Kara sesi
İslam bizim neremizde,

Tutturmuşlar ehl-i sünnet,
Ne cehennem ne de cennet,
Kül köle değilim ümmet,
İslam bizim neremizde,

Tüm dinlerden alıntım var,
Şamanlıktan kalıntım var,
Çok üzgünüm anlatmak zor
İslam bizim neremizde,

Özümde benlik yazılmaz,
Kimseye kuyu kazılmaz,
İç abdestim hiç bozulmaz,
İslam bizim neremizde,

Arıyorum tarıyorum,
Can gözüm var görüyorum,
Gazi Metin soruyorum,
İslam bizim neremizde ?

Gazi Metin DEDE
Ali siz alevilik olmaz.İslam dediğin Muaviye İslami ise Alevilikte yoktur zaten.İslam in kendisi aleviliktir.Hz. Ali yolunda gidenler gerçek İslam'ı bilmislerdir.Digerlerinin kalp gôzü körelmiş gerçeği göremez hale gelmişlerdir.Namaz zorunludur.Alevi Nusayrilik kendi içine kapanık olduğundan Anadolu Alevileri namazı Nusayriler den alamadılar.Bu hep eksik olarak kaldı.Oruc ise Kur'an da da bahsedildiği gibi sadece aç kalmak değildir.Oruc iyi niyet ve batini anlamıyla sırrı saklamaktır.Ehli sünnet fermanı İslam dan uzaktır alakası yoktur insan yapımıdır.Carsaf türban zahiridir aslolan nefsin örtülmesidir.Cem saz zararı yoktur aksine birlestiriciligi vardır ama asla bir ibadet değildir.Mezhepler insan elinden çıkmıştir.Bunu anlamak için insan tarihine bakmak gerekir.Ali siz alevilik İslam değildir.Aleviligi kendi tekeline alan sizin gibi Aleviler kusura bakmayın cahillerdir.Alevi isminin başlangıcı Arap alevilerindedir.Arapca tabi ki önemlidir.Hz. Muhammed in bir sözü vardır Ben Arabım lisanım arapca Kur'an in lisanı Arapça cennet in lisanı Arapça benden uzak olanları benden bilmeyin.Eski Anadolu Alevi pirleri Hz. Ali nin manasını gerçekliğini bilirler.Ali siz alevilik yaratmaya çalışan bu yeni nesil devsirilmis Aleviler Alevi ismini terkedin ve başka bir itikad olun.

H.H.S. Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2019, 16:07   #842
Yazar
Raya Haq
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 20
Raya Haq iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 29
37 Mesajına 39 Kere Teşekkür Edlidi

(Alinti; Ali siz alevilik olmaz.İslam dediğin Muaviye İslami ise Alevilikte yoktur zaten.İslam in kendisi aleviliktir.)

Yani size gore Arap Ali siz Alevilik Olmaz!!! Alevilerin karar mercihimisiniz? Siz`mi tayin edeceksiniz? Ozel mulkiyetinizmi?
Ben tarihi kaynaklardan yola cikarak, Arap Ali`nin Alevilerin Ali`si olmadigini ispatliyorum.
Siz`de tarihi kaynaklardan Alevilerin Ali`si Arap Ali oldugunu belgelerle kanitlayin.
Muaviye, Omer, Ebubekir, Osman, Ebu Sufyan, Ali, Hamza, Abbas bunlar hep birbirlerine akrabadirlar.
Birbirlerinin kucuk yastaki kizlarini alip tecavuz etmis, kayin baba, kayin birader, damat, eniste ve bir birlerin bacanaklaridir...

Muhammed olum doseginde oldugu gune kadar Muaviye yani kayin biraderi kendisine katiplik yapandir, etrafinda guvenilir ve okumus tek kisidir...
Yani Ev halki ve Ev hanesinden olan bir kisidir.
Onlarin Halifelik Kavgasi Dun bizi ilgilendirmedigi gibi, bugun de ilgilendirmez.

Alinti; Hz. Ali yolunda gidenler gerçek İslam'ı bilmislerdir.

EVET DOGRUDUR. AMA BIZE NE BUNDAN...
SERIAT KANUNU ILE BUGUNE KADAR SII YONETIMI ILE YONETILEN, OZELLIKLE SII, MUHAMMEDIN SOYUNDAN OLAN ABBASILER SII YONETIMIDIR, ISLAMIN SARTLARINI YERINE GETIRENLERDIR. SERIATIN EN IYI UYGULAYICISIDIRLAR..
HALLAC-I MANSUR`U, NESIMI`YI VE DAHA NICELERINI SERIAT KANUNLARI ILE HUNARCA KATLETILER

Digerlerinin kalp gôzü körelmiş gerçeği göremez hale gelmişlerdir.Namaz zorunludur.

DIGERLERIN SANIL KALP GOZU GORELMIS? EMEVI VE SII BOLUNMESINDEN BASKA NE VAR? YANI HALIFELIK KAVGASINDAN BASKA NE VAR?
GIT NAMAZINI KIL, ISLAMIN SARTLARINI YERINE GETIR.. SANA YAPMA DIYEN VARMI?
ALEVI OLMADIGININ EN ACIK IFADESINI KULLANMISIN, BU GUNE KADAR HANGI ALEVI YOL ONDERI NAMAZ KILMIS? CAMIYE GITMIS? YANI ISLAMIN SARTLARINI YERINE GETIRMISMIDIR?
ISLAM; CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU, COCUK TECAVUZCUSU, YAGMALAMA, TALAN, GASP, CINAYET VE KATLIAMLARI ILE UNLUDUR.

ALEVI YASAM FELSEFESINDE, ELINE, BELINE VE DILINE SAHIP OLMAK VARDIR, DIN, MEZSEP, IRK VE RENK AYRIMI YAPMADAN 73 MILLETE BIR NAZARLA BAKAR, YANI YER YUZUNDE BUTUN YASIYAN INSANLARI INSAN OLARAK GORUR, BIRINI BIRINDEN AYIRMAZ.

Alevi Nusayrilik kendi içine kapanık olduğundan Anadolu Alevileri namazı Nusayriler den alamadılar.Bu hep eksik olarak kaldı.Oruc ise Kur'an da da bahsedildiği gibi sadece aç kalmak değildir.Oruc iyi niyet ve batini anlamıyla sırrı saklamaktır.

YAPMA YAAA, BUNU SANA KIM SOYLEDI? KAYNAGI NEDIR?
ORUCUN NERDEN VE NASIL GELDIGINI BILE BILMIYORSUN?
ISLAM DENEN SUC MAKINASI, ALEVI YASAM FESLEFESININ YANINDA DUNKU COCUKTUR.
ALEVI YASAM FELSEFESI INSANLIGIN DOGUSUNDAN BERI VAR OLAN BIR YASAM BICIMIDIR. ARAP VE ANADOLU YARIM ADASINDA ISLAMIN ALEVILER UZERINDE UYGULADIGI KATLIAMLAR, ZULUMLUMLER, ISKENCLER, IDAMLAR, VE INSANLIGIN KABUL ETMEDIGI VAHSILIKLERI BILE ALEVI KIZILBASLARI ISLAMLASTIRAMADI, SENIN GIBI GOREVLENDIRILMIS CAMI IMAMLARIMI BUNU BASARACAK?

ALINTI; Ehli sünnet fermanı İslam dan uzaktır alakası yoktur insan yapımıdır.Carsaf türban zahiridir aslolan nefsin örtülmesidir.

SEN BUNLARI KURANI HICE SAYARAK YENI KURANMI ICAAT EDIYORSUN? YOKSA DIGER YAZILARIN GIBI TOMBALADAN MI TUTURMAYA CALISIYORSUN?
CARSAF DAHA ONCEKI TEK TANRILI DINLERDE VAR OLDUGUNU BILMIYECEK SAFMISIN? YOKSA TIPINMI OYLE GOSTERIYOR?
INANDIGIN HZ. MUHAMMED TECAVUZ ETTIGI KUCUK YASTAKI KIZ COCUKLARININ YUZUNU TAMAMEN ORTMESININ SEBEBI KINANMAMASI ICINDIR..

ALINTI;Cem saz zararı yoktur aksine birlestiriciligi vardır ama asla bir ibadet değildir.

YAPMA YAAA, EEEE DAHA DAHA, ALEVI YASAM FELSEFESININ VAZ GECILMEZI OLAN 4 KAPI 40 MAKAMI DA YOK ETMEYE CALISIYORSUN!!!!! FAKAT SIMDILIK ZARARI YOK DIYORSUN!!!
HANGI CAMI DE IMAMLIK YAPIYORSUNUZ?
SIZI KIM GOREVLENDIRDI?

ALINTI; Mezhepler insan elinden çıkmıştir.Bunu anlamak için insan tarihine bakmak gerekir.Ali siz alevilik İslam değildir.Aleviligi kendi tekeline alan sizin gibi Aleviler kusura bakmayın cahillerdir.

NIYE ISLAM KIMIN ELINDEN CIKMISTIR?
SEN TARIH NEDIR BILIRMISIN?
TARIHI HIC ARASTIRDINMI?
CINSI SAPIK VE INSANLIK DUSMANI ISLAMA BIN KEZ LAHNET OLSUN.
BIZIM ELBETTE ISLAMLA ILGIMIZ OLAMAZ..
KENDI MANEVI KIZINA BILE TECAVUZ EDEN HZ. MUHAMMED GIBI CINSI SAPKALR BIZIM DERGAHIN VE CEMLERIMIZIN KAPISINA YAKLASAMAZ.
EN YAKIN ARKADASININ 6 YASINDAKI KIZINA GOZ DIKEN CINSI SAPIK UCKUR DUSKUNUDUR.
KARDESIM DEDIGI AMCASININ OGLUNA KIZINI VERMESI!!! BIZDE DUSKUNLUKTUR...

ALINTI;Alevi isminin başlangıcı Arap alevilerindedir.Arapca tabi ki önemlidir.Hz. Muhammed in bir sözü vardır Ben Arabım lisanım arapca Kur'an in lisanı Arapça cennet in lisanı Arapça benden uzak olanları benden bilmeyin.

YAPMA YAA, BUNLARI SANA CAMI DEMI OGRETTILER? VEYA FETULLAH HOCANIZMI VAAZ VERDI?
BIZDE DIL, IRK, MEZSEP, DIN VE RENK AYRIMI YAPMADAN SEVGI VE INSANLIK YOLUNU SAVUNURUZ.
DAHA FAZLA BIR SEY YAZMAK ISTEMIYORUM, BOYLE MESNETSIZ UYDURMALARINA KARSILIK VERILECEK CEVAPLARI SIMDILIK ASKIYA ALIYORUM.

Eski Anadolu Alevi pirleri Hz. Ali nin manasını gerçekliğini bilirler.Ali siz alevilik yaratmaya çalışan bu yeni nesil devsirilmis Aleviler Alevi ismini terkedin ve başka bir itikad olun.

ESKI ANADOLU ALEVI PIRLERINDEN HANGISI HZ. ALI NIN MANASININ GERCEKLIGINI BILIYORLAR? KANITIN NEDIR?
ALEVI YASAM FELSEFESI INSANLIGIN DOGUSUNDAN GELEN BIR YASAM BICIMIDIR.
ISLAM DENEN SUC MAKINASI, ALEVILIGIN YANINDA DUNKU COCUKTUR.
ISLAM DENEN SUC MAKINASI, ELINE, BELINE VE DILINE SAHIP OLMIYAN BASLI BASINA INSANLIGIN DA DUSMANIDIR.
ISTER ARAP ALI DEN ISTER ISLAMIN PEYGAMBERI OLAN MUHAMMED DEN YIGINLA KAYNAK VE DELIL GOSTEREREK PISLIKLERINI ACIKLARIM, ALEVI YASAM FELSEFESININ YANINDA BIRER SUC MAKINASI OLDUKLARINI ISPATLARIM...
BIZLER; KARANLIKLARI AYDINLIGA CIKARANLARIZ.
BIZLER; SUC MAKINASI ISLAMIN 1400 YILDAN BERI SURDURDUGU ASIMILE POLITIKALARINI ACIGA CIKARAN VE LAV EDENLERIN.
BIZLER; TARIHTE YOL ONDERLERIMIZIN BEDEL ODIYEREK, ONURLU DIRENISLERINI VE ISLAMIN VAHSILIGINE KARSI CIKANLARIZ....

Raya Haq Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2019, 17:37   #843
Yazar
H.H.S.
Üye

Bilgiler

Alıntı:
Raya Haq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
(Alinti; Ali siz alevilik olmaz.İslam dediğin Muaviye İslami ise Alevilikte yoktur zaten.İslam in kendisi aleviliktir.)

Yani size gore Arap Ali siz Alevilik Olmaz!!! Alevilerin karar mercihimisiniz? Siz`mi tayin edeceksiniz? Ozel mulkiyetinizmi?
Ben tarihi kaynaklardan yola cikarak, Arap Ali`nin Alevilerin Ali`si olmadigini ispatliyorum.
Siz`de tarihi kaynaklardan Alevilerin Ali`si Arap Ali oldugunu belgelerle kanitlayin.
Muaviye, Omer, Ebubekir, Osman, Ebu Sufyan, Ali, Hamza, Abbas bunlar hep birbirlerine akrabadirlar.
Birbirlerinin kucuk yastaki kizlarini alip tecavuz etmis, kayin baba, kayin birader, damat, eniste ve bir birlerin bacanaklaridir...

Muhammed olum doseginde oldugu gune kadar Muaviye yani kayin biraderi kendisine katiplik yapandir, etrafinda guvenilir ve okumus tek kisidir...
Yani Ev halki ve Ev hanesinden olan bir kisidir.
Onlarin Halifelik Kavgasi Dun bizi ilgilendirmedigi gibi, bugun de ilgilendirmez.

Alinti; Hz. Ali yolunda gidenler gerçek İslam'ı bilmislerdir.

EVET DOGRUDUR. AMA BIZE NE BUNDAN...
SERIAT KANUNU ILE BUGUNE KADAR SII YONETIMI ILE YONETILEN, OZELLIKLE SII, MUHAMMEDIN SOYUNDAN OLAN ABBASILER SII YONETIMIDIR, ISLAMIN SARTLARINI YERINE GETIRENLERDIR. SERIATIN EN IYI UYGULAYICISIDIRLAR..
HALLAC-I MANSUR`U, NESIMI`YI VE DAHA NICELERINI SERIAT KANUNLARI ILE HUNARCA KATLETILER

Digerlerinin kalp gôzü körelmiş gerçeği göremez hale gelmişlerdir.Namaz zorunludur.

DIGERLERIN SANIL KALP GOZU GORELMIS? EMEVI VE SII BOLUNMESINDEN BASKA NE VAR? YANI HALIFELIK KAVGASINDAN BASKA NE VAR?
GIT NAMAZINI KIL, ISLAMIN SARTLARINI YERINE GETIR.. SANA YAPMA DIYEN VARMI?
ALEVI OLMADIGININ EN ACIK IFADESINI KULLANMISIN, BU GUNE KADAR HANGI ALEVI YOL ONDERI NAMAZ KILMIS? CAMIYE GITMIS? YANI ISLAMIN SARTLARINI YERINE GETIRMISMIDIR?
ISLAM; CINSI SAPIK, UCKUR DUSKUNU, COCUK TECAVUZCUSU, YAGMALAMA, TALAN, GASP, CINAYET VE KATLIAMLARI ILE UNLUDUR.

ALEVI YASAM FELSEFESINDE, ELINE, BELINE VE DILINE SAHIP OLMAK VARDIR, DIN, MEZSEP, IRK VE RENK AYRIMI YAPMADAN 73 MILLETE BIR NAZARLA BAKAR, YANI YER YUZUNDE BUTUN YASIYAN INSANLARI INSAN OLARAK GORUR, BIRINI BIRINDEN AYIRMAZ.

Alevi Nusayrilik kendi içine kapanık olduğundan Anadolu Alevileri namazı Nusayriler den alamadılar.Bu hep eksik olarak kaldı.Oruc ise Kur'an da da bahsedildiği gibi sadece aç kalmak değildir.Oruc iyi niyet ve batini anlamıyla sırrı saklamaktır.

YAPMA YAAA, BUNU SANA KIM SOYLEDI? KAYNAGI NEDIR?
ORUCUN NERDEN VE NASIL GELDIGINI BILE BILMIYORSUN?
ISLAM DENEN SUC MAKINASI, ALEVI YASAM FESLEFESININ YANINDA DUNKU COCUKTUR.
ALEVI YASAM FELSEFESI INSANLIGIN DOGUSUNDAN BERI VAR OLAN BIR YASAM BICIMIDIR. ARAP VE ANADOLU YARIM ADASINDA ISLAMIN ALEVILER UZERINDE UYGULADIGI KATLIAMLAR, ZULUMLUMLER, ISKENCLER, IDAMLAR, VE INSANLIGIN KABUL ETMEDIGI VAHSILIKLERI BILE ALEVI KIZILBASLARI ISLAMLASTIRAMADI, SENIN GIBI GOREVLENDIRILMIS CAMI IMAMLARIMI BUNU BASARACAK?

ALINTI; Ehli sünnet fermanı İslam dan uzaktır alakası yoktur insan yapımıdır.Carsaf türban zahiridir aslolan nefsin örtülmesidir.

SEN BUNLARI KURANI HICE SAYARAK YENI KURANMI ICAAT EDIYORSUN? YOKSA DIGER YAZILARIN GIBI TOMBALADAN MI TUTURMAYA CALISIYORSUN?
CARSAF DAHA ONCEKI TEK TANRILI DINLERDE VAR OLDUGUNU BILMIYECEK SAFMISIN? YOKSA TIPINMI OYLE GOSTERIYOR?
INANDIGIN HZ. MUHAMMED TECAVUZ ETTIGI KUCUK YASTAKI KIZ COCUKLARININ YUZUNU TAMAMEN ORTMESININ SEBEBI KINANMAMASI ICINDIR..

ALINTI;Cem saz zararı yoktur aksine birlestiriciligi vardır ama asla bir ibadet değildir.

YAPMA YAAA, EEEE DAHA DAHA, ALEVI YASAM FELSEFESININ VAZ GECILMEZI OLAN 4 KAPI 40 MAKAMI DA YOK ETMEYE CALISIYORSUN!!!!! FAKAT SIMDILIK ZARARI YOK DIYORSUN!!!
HANGI CAMI DE IMAMLIK YAPIYORSUNUZ?
SIZI KIM GOREVLENDIRDI?

ALINTI; Mezhepler insan elinden çıkmıştir.Bunu anlamak için insan tarihine bakmak gerekir.Ali siz alevilik İslam değildir.Aleviligi kendi tekeline alan sizin gibi Aleviler kusura bakmayın cahillerdir.

NIYE ISLAM KIMIN ELINDEN CIKMISTIR?
SEN TARIH NEDIR BILIRMISIN?
TARIHI HIC ARASTIRDINMI?
CINSI SAPIK VE INSANLIK DUSMANI ISLAMA BIN KEZ LAHNET OLSUN.
BIZIM ELBETTE ISLAMLA ILGIMIZ OLAMAZ..
KENDI MANEVI KIZINA BILE TECAVUZ EDEN HZ. MUHAMMED GIBI CINSI SAPKALR BIZIM DERGAHIN VE CEMLERIMIZIN KAPISINA YAKLASAMAZ.
EN YAKIN ARKADASININ 6 YASINDAKI KIZINA GOZ DIKEN CINSI SAPIK UCKUR DUSKUNUDUR.
KARDESIM DEDIGI AMCASININ OGLUNA KIZINI VERMESI!!! BIZDE DUSKUNLUKTUR...

ALINTI;Alevi isminin başlangıcı Arap alevilerindedir.Arapca tabi ki önemlidir.Hz. Muhammed in bir sözü vardır Ben Arabım lisanım arapca Kur'an in lisanı Arapça cennet in lisanı Arapça benden uzak olanları benden bilmeyin.

YAPMA YAA, BUNLARI SANA CAMI DEMI OGRETTILER? VEYA FETULLAH HOCANIZMI VAAZ VERDI?
BIZDE DIL, IRK, MEZSEP, DIN VE RENK AYRIMI YAPMADAN SEVGI VE INSANLIK YOLUNU SAVUNURUZ.
DAHA FAZLA BIR SEY YAZMAK ISTEMIYORUM, BOYLE MESNETSIZ UYDURMALARINA KARSILIK VERILECEK CEVAPLARI SIMDILIK ASKIYA ALIYORUM.

Eski Anadolu Alevi pirleri Hz. Ali nin manasını gerçekliğini bilirler.Ali siz alevilik yaratmaya çalışan bu yeni nesil devsirilmis Aleviler Alevi ismini terkedin ve başka bir itikad olun.

ESKI ANADOLU ALEVI PIRLERINDEN HANGISI HZ. ALI NIN MANASININ GERCEKLIGINI BILIYORLAR? KANITIN NEDIR?
ALEVI YASAM FELSEFESI INSANLIGIN DOGUSUNDAN GELEN BIR YASAM BICIMIDIR.
ISLAM DENEN SUC MAKINASI, ALEVILIGIN YANINDA DUNKU COCUKTUR.
ISLAM DENEN SUC MAKINASI, ELINE, BELINE VE DILINE SAHIP OLMIYAN BASLI BASINA INSANLIGIN DA DUSMANIDIR.
ISTER ARAP ALI DEN ISTER ISLAMIN PEYGAMBERI OLAN MUHAMMED DEN YIGINLA KAYNAK VE DELIL GOSTEREREK PISLIKLERINI ACIKLARIM, ALEVI YASAM FELSEFESININ YANINDA BIRER SUC MAKINASI OLDUKLARINI ISPATLARIM...
BIZLER; KARANLIKLARI AYDINLIGA CIKARANLARIZ.
BIZLER; SUC MAKINASI ISLAMIN 1400 YILDAN BERI SURDURDUGU ASIMILE POLITIKALARINI ACIGA CIKARAN VE LAV EDENLERIN.
BIZLER; TARIHTE YOL ONDERLERIMIZIN BEDEL ODIYEREK, ONURLU DIRENISLERINI VE ISLAMIN VAHSILIGINE KARSI CIKANLARIZ....
Ne İslam'dan ne de Aleviliğin kelime anlamından ve ne zamandan beri var olduğundan haberiniz var.Ali den önce alevilik yoktu bile.İyice kendinizi kandirmissiniz.Yok Muhammed kız çocuğu almış yok Ali masumları öldürmüş.Daha nur olanın nefsi olamayacağının farkında değilsiniz.Zulfikar in manası anlamamissiniz.Batini nedir haberiniz yok.İslam hakkında salliyorsunuz.Aslinda sizi anliyorum.Yillarca İslam diye Sünni doktrini yerleştirdiler kafaniza.Oysa ki İslam ile yakından uzaktan alakası olmayan emevi dini insan yapımıdır.Muaviye nin Hz. Muhammed zamanında yaşamadığını bilmeyecek kadar cahilliiniz ve bana Alevi tarihini öğretmeye kalkiyorsunuz.Kabul edin etmeyin ilk Aleviler Nusayri lerdir.Anadolu ya yayılma ise Hüseyin bin Hamdanil hasibi zamanında olmuştur.Belliki ya devlet piyonusunuz ya da pirlerinizden haberiniz yok.Bazi siirlerinizde bile Ali yi ilahlastiran sözler mevcut.Anadolu alevilerinde rütbeler vardır.Buyuk sırlar öyle herkesle paylaşılmaz.Belli ki daha toysunuz ya da hiçbir şeyden haberiniz yok.
Orucun Kur'an ve Ehlibeyt açıklamasını yaptım anlayan anladı zaten önünden kafanı yorma.Kuran i sanki çok iyi biliyormuş gibi konusmussun oysaki Türkçe okumussundur.Bazi kelimelerin arasındaki farkı bilmeden ne türbanı doğru anlarsın ne de orucu kusura bakma.Sonradan yazılan emevi dinine inanirsan olacağı bu(inkar).Ehli-sunnet dedikleri Ebu Bekir Ömer ve Osman İslam Muhammed Ali dusmaniydilar.Uydurmuyorum,bütün Alevi ve Şii tarih kitaplarında var.Milletim 73 fırkaya ayrılacak 1 i doğru yolu bulacak.Cogunluk ise her zaman doğruluk ölçüsü değildir.Kuran bile bunu söyler.DAHA HİCBİR SEYDEN HABERİN YOK!YA BİRİLERİNİN KUKLASİSİN YA ALEVİLİK NEDİR BİLMİYORSUN!BATİNİ BİLGİN YOK.DEDELERİNİ DAHİ TANİMİYORSUN.DEDE BABA GİBİ RUTBELERİN NE OLDUGUNU DAHİ BİLMİYORSUNDUR.UMARİM KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE DEGİL DE DUZGUN BİR ARASTİRMA YAPARSİN.ONCE ALEVİLİK VE KELİME ANLAMİNİ,TARİHİNİ ARASTİRMANİ İSTERİM.OYLE ALİ'SİZ ALEVİLİK YARATİP FARKLİ BİSEY İSTİYORSAN ALEVİ İSMİNİ TERKEDECEKSİN ARKADASİM!!

Alt 03.02.2019, 21:29   #844
Yazar
Raya Haq
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

(Islam Misyonerinden Alinti;
Muaviye nin Hz. Muhammed zamanında yaşamadığını bilmeyecek kadar cahilliiniz ve bana Alevi tarihini öğretmeye kalkiyorsunuz.Kabul edin etmeyin ilk Aleviler Nusayri lerdir.Anadolu ya yayılma ise Hüseyin bin Hamdanil hasibi zamanında olmuştur.Belliki ya devlet piyonusunuz ya da pirlerinizden haberiniz yok.Bazi siirlerinizde bile Ali yi ilahlastiran sözler mevcut.Anadolu alevilerinde rütbeler vardır.Buyuk sırlar öyle herkesle paylaşılmaz.Belli ki daha toysunuz ya da hiçbir şeyden haberiniz yok.)

Sayin Islam Misyoneri H.H.S,
Bir yorum yaparken veya bir seyi idda ederken, utanmiyacak ve yuzun kizarmiyacak sekilde yorum ve iddalarda bulun.
CAHIL nedir onu da bilmiyecek kadar kullanmis bir yapiya sahipsiniz..
Yukaridaki delil kimin cahil, veya kimin ne oldugunun en acik gostergesi degilmidir?
Muhammed oldugu zaman Muaviye 30 yasindadir...
Bir insan bu kadar baltayi ayagina vuracak aptal olmasi da soru isareti olsa gerek.
Asagidaki Kaynak Yuzune Samar Gibi Patlamasi, Yuzununuzun Kizarmamasi sahip oldugunuz olumsuzluklarin simgesi olsa gerek.

Ben Kursan asiretinden biriyim, Kuresan Asiretini bile bilmediginizi soylerseniz sasirmam.
Ceddim Kureys yuzune turkursun...

Muaviye bin Ebu Sufyan 602 yılında Kureyş kabilesinin üyelerinden Beni Abd Şems ailesinin bir ferdi olarak dünyaya geldi. Modern Suudi Arabistan'ın kuzeybatısında yer alan Mekke Kureyş'in yönetimindeydi. Beni Abd-Şems ailesi bu yönetici zümrenin en nüfuzlu üyelerindendi. Muaviye'nin babası Ebu Sufyan bin Harb annesi ise Hind bint Utbe idi.

Muhammed, Mekke'de yeni dini duyurmaya başladığında Abd-Şems ailesinin çoğu ona karşı çıktı. Hicret etmesine neden oldular ve ardından Müslümanlara karşı açılan tüm savaşlara katıldılar.

630 yılında Müslümanlar Mekke'yi fethedince, tüm Mekkelilerle birlikte Abd-Şems ailesi de Müslüman oldu.

Bazı tarihçilere göre Muaviye akrabalarının şiddetli itirazlarına rağmen Müslüman oldu. Şiiler ise, Mekke'nin fethi bunu zorunlu kılana dek İslam'ı kabul etmediğini söylerler.

Muhammed karşıtlarına merhametli davrandı. Ordusuna katılıp önemli görevlere gelmelerine müsaade etti. 632 yılında peygamberin ölümünden sonra ise Suriye'deki Bizans ordusuna sefere giden orduya katıldı. Orduda yükselerek büyük nüfuz sahibi oldu. İkinci halife Ömer bin Hattab tarafından Şam'ın valisi olarak atandı. Üçüncü halife Osman bin Affan döneminde ise halife tarafından Suriye eyalet valiliğine getirildi.

Kendisinden 130 hadis rivayet edilmiştir. Bunlardan sadece dördünün rivayetinde Buharî ve Müslim ittifâk etmişlerdir. Ebu Zer-el Gıfârî, İbn-i Abbâs gibi sahabilerin kendisinden rivayetleri vardır. Tâbiî'nden de Cübeyr İbn-i Nüfeyr, Saîd İbn-i Müseyyeb ve daha başkaları rivayet etmişlerdir.

BILGISIZLIGIN, EGITIMSIZLIGIN, BAGNAZLIGIN, GERICILIGIN, YOBAZLIGIN VE YOZLUGUN ICINDE BOCALANMANIZI ANLIYABILMISSENIZ, IYI BIR ADIM ATMIS OLURSUNUZ, KENDINIZI GELISTIRMEK VE YENILEMEK ADINA ADIM ATMIS OLURSUNUZ......

SII /CAFERI MEZSEBIN SAVUNUCUSU OLABILIRSINIZ,
iSLAMIN SAVUNCUSU OLABILIRSINIZ.
TARIHI GERCEKLERI NE SEN NEDE SENIN CINSI SAPIK ISLAMIN YOK EDEMEZ, ETMEYE DE GUCU GITMIYECEKTIR....

DIGER YORUMLARINA CEVAP VERMEME GEREK VARMI?
YOK CUNKU KULAKTAN DUYMA VEYA YALANLARA BAS VURARAK AYDINLIKLARI, KARANLIKLARA GOTURMEYE CALISIYORSUNUZ....

Alt 03.02.2019, 21:41   #845
Yazar
Raya Haq
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Link`te kaynak ve delilleri gorebilirsiniz... tabi gorecek gozleriniz ve dusunen beyine sahipseniz.....

Alt 04.02.2019, 11:51   #846
Yazar
H.H.S.
Üye

Bilgiler

Bana Şii-Caferi demissiniz.Oysa ki bizden nefret ederler onlar.Tekrar ediyorum İslam ı iyi araştırın.Benim Şii olmadığımı farkedeceksiniz.Bu sitede yazılarım var onlara bakmanizi öneririm.Alevi Nusayriler kimdir.Bir milletin acıklı tarihi.Nusayriligin sistematigi.Yezid ile Muaviye yi karıştırdım.İnsanlik halı bu da olur.Ama karşındakini dahi tanımadan İslam misyoneri adını vermek ancak dediğim gibi 'Cahillerin' işidir.Aleviyim deyip de Buharı ve Müslim i kaynak gostermen de ayrı bir ironi.Bizim kaynaklarımız Kur'an ve Ehlibeyt tır.Ehlibeyt imamlarının ilim bablaridir.Oyle Sünni sahte alimlerine inanmayiz bizler.Sii olan Osman bin seid ve tayfasıni da kabul etmeyiz.Yolumuz belli.Sizin gibi Sünni kaynaklarla kafamizi bulandirmadik.Tekrar ediyorum gerçek idealist ve iyi düşüncelere sahip bir insansınız.Ama maalesef bu konularda cahilsiniz!

Alt 04.02.2019, 19:29   #847
Yazar
Raya Haq
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Kusuruma bakmayin, Cahilligime verin.
Ben hic okula bile gitmedim, Okumam yazmam yok, Bunlari bile birine yazdiriyorum.
Pekki Sizden Sizin Kuran`iniz, Ehl-i beyt ve Ehl-i Beyt imamlarinizdan Ilim irfani ogretecek kaynak ve bilgileri alabilirmiyiz?

Sizin Kuraniniz Islam Kuranin`dan farklimidir? Farkli ise farkli kaynaklarini verebilirmisiniz?
Oyle Aklin Yolu birdir, Arastirmiyan, arastirici olmiyan, duyduklari ile hareket eden surekli yanlislar icinden cikmaz. Tipki sizin idda ettiginiz ENEL-HAQ deyimin Hallac-i Mansur`a ayit degilde Hz. Ali`ye ayit oldugunu, bilmiyorduk...
Halen bunun kanitini da vermediniz!! luften bilginizden bilincizden bizi mahrum etmeyin....
Mesela Sizin Aleviliginizin temel felsefesi nedir.

Mursidiniz Varmi? Varsa kimdir? Hangi Asirettendir?
Piriniz Varmi? Varsa Kimdir? Hangi Asirettendir?
Rayberiniz Varmi? Varsa Kimdir? Hangi Asirettendir?
4 Kapik 40 Makami Bilirmisiniz, Biliyorsaniz bize aciklarmisiniz?
Ikrar Vermek, nedir?
Yola Girmek, Nedir?
Cem`e hic gittinizmi?
Cem`de Dara Durmak Nedir?
Cem`de 12 Hizmet, Nedir?
Sizin 12 Imamlarin durusuna benziyormu?
12 Hizmeti, 1400 yildan beri 12 Imama nasil cevrildi?
Eline, Beline ve Diline Sahip Olmak, Nedir?
Inandiginiz, Arap Ali ile Arap Muhammed Bunlara Mutabik Olmusmudur?

Eger Bunlara Aklin Yolu ve Vicdaninizla Yolun geregini yerine getirerek aciklarsaniz...
Ben Dedelik Vasfimi Yani Bagli Oldugum Asiretten ayrilip sizin talibiniz olmaya calisirim!!!!

Buyrun Sizi dinliyorum,
Muaviye, ve ENEL-HAQ konusunda kirdiginiz potlari kirmayin luften....
Haa birde Edep Erkan icinde hareket edin, Bilirsiniz, Bizim vazgecilmezlerimizden birisi DILINE SAHIP OLMAKTIR...

Saygilarimla.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil