Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.09.2008, 20:24   #11
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

mucoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SAMSUN
Fikirler Tecrübe Puanı: 81
İtibar Puanı: 1736
mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.179
1.370 Mesajına 3.354 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Pınar_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Mucoban,
Öncelikle hoşgeldiniz diyorum, sizi haftanın konuğu olarak görmek çok güzel, yazılarınızın bir çoğunu büyük bir beğeni ile okuyorum, çok içten çok samimi buluyorum mesajlarınızı, izniniz olursa benimde size sormak istediklerim var,

1. AW'de çok fazla genç üyemiz var, onlara ve tüm alevi gençlerine büyükleri olarak neler söylemek istersiniz? Öğretimiz adına ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

2. 3 çocuk babasısınız, eğitimleri sizce yeterli mi? Türkiye'deki eğitim sistemimize bakış açınız nasıldır?

3. Derneklerimiz sice görevlerini/amaçlarını yerine getirebiliyor mu? Eksiklikleri nelerdir?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar,

güzel sözlerin için teşekkürler pınar.
senin içinin güzelliği yazılarına yansıyan..
önce hoşbulduk diyelim.

evet AW dw çok sayıda genç üyemiz var.
bu hem çok sevindirici hem umut verici.
umut verici çünkü,
bilinçli ve sorunlarına sahip çıkan en azından farkında olan bir neslin varlığı önce ülkemiz içinde çok önemli.
büyükleri olarak değilde aynı yerde yazan forumdaşlara olarak,
hiçbir düşünceye kapalı olmamalarını ve klasik gelecek belki ama mutlaka okumalarını öneririm ve kendimde bunu çok önemserim.
özellikle bu çağda bunu başarmak çok daha kolay.
birde, tartışma ortamı içerisinde hem kendimize hem karşıdakine en baştan bir misyon yükleyip,onun tüm yazdıklarını bu çerçevede değerlendirerek önyargılı davranmamalarını salıkveririm.
madem bura bir tartışma ortamı
kendimizi geliştirmek ancak karşıfikirlerin çokluğu ve çeşitliliğine bağlıdır ve çok önemlidir.

Evet pınar kardeş üç çocuk babasıyım.
eğitimleri yeterli olsun diye elimizden geleni yapıyoruz.
eğitimleri yeterlimi diye sormuşsun.
türkiye koşullarında tüm eğitim alan çocuklarla karşılaştırdığım zaman yani ülkemizin eğitim seviyesini scala alacaksak fena değil derim.
ama burdan senin sorunun ikinci kısmına geçeriz direk.
türkiyedeki eğitim sistemi?
en altından akademik kariyeri alıncaya kadar ki tüm süreç gerçekten facia.
eğitim kurumlarının haricinde kendi özel yöntemleri ile kendini iyi eğitmiş insanları tenzih ederim,elinde lisans diploması ile gezen cahiller sizinde malumunuzdur.
bu kişden çok sistemin sorunudur elbet.
nasıl olmalıdıra hepimizin diyeceği bişeyler vardır ama bizide aşar can pınar.

pınar can dernekler konusu beni çok geriyor.
ilişkilerini düzenlemek ve menfaatlarını korumak için kuruldukları kesimlerle hiç ilişki kurmadan yürütülen faaliyetler sürekli bölünmeyi getiriyor.
bu konuda benim gibiler de sadece şikayet ederek lafla zaman geçiriyor..
aslında şu aşamda fazlada şikayetlenmemek gerek diye düşünüyorum.
çala çala havasını bulacak dengeler oluşacaktır.
lakin kolay ve yakın zamanda olacağını sanmıyorum.
kendimce söyleyecek çok şeyim var gerçi ama
pınar kardeş keselim burda.
sana çok teşekkür ediyor sevgilerimi sunuyorum..

mucoban Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 26.09.2008, 20:57   #12
Yazar
venge hak
Forumla Bütünleşmiş

venge hak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 84
İtibar Puanı: 1391
venge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı varvenge hak görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.693
1.297 Mesajına 3.346 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili mucoban,aleviliğin bu kadar baskı ve asimilasyonun ardından ve sürekli değişen yönetim sistemlerinin etkisi altında varlığını sürdürürken özgün hali ile devam edebileceğini düşünüyormusun?
(özgün hali derken değişimler yaşayacağı kesin sadece islamlaşmaması adına özgün dedim...)

___________________İMZA___________________
Yaşamak! Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.....

dinin her türlüsünün devlet aygıtının dışına çıkarılması için mücadele etmeliyiz...

aç insanlar, aç bebeler
ezilen, sömürülen hor görülen insanlar
ve işkenceden geçen nice yiğitler
varlığıyla ısıtan ve ışık saçan insanlar
selam sizlere...........

yalanla besliyorlar sizi
halbuki açsınız
etle beslenmeye muhtaçsınız
ve beyaz bir sofrada
bir kerre bile yemek yemeden doyasıya
göçüp gidersiniz
bu her dalı yemiş dolu dünyadan...
YALANIM VARSA BAŞBAKAN OLAYIM

ikrare xore wayir biwejiye, rae xu wind meqe...
(ikrarına sahip çık yolunu kaybetme...)
venge hak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
venge hak Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 27.09.2008, 16:32   #13
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Alıntı:
rayber özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba sevgili muharrem abicim nasılsın..abi ikimizde yoğun çalıştığımızdan forumdaki konulara pek iştirak edemiyoruz..benim sorum şu abi:

günümüzde bir muhafazakar sağ görüşün alevi toplumu üzerinde gizliden süregiden oyunları mevcut bulunuyor...ve bu kesim giderek güç kazanıyor ama ileriye giderkende arkalarından gelen kuşaklarını kendileri gibi yetiştiriyorlar.yani bir bakıma eski çağdışı fikirleri beyinlerine tekrar aşılıyorlar.peki biz ne yapıyoruz.ilerde onların karşılarına gerçekten özüne kültürüne sahip çıkaca kbireyler hazırlayabiliyormuyuz.veya şu anda bizler ne kadar bir birikime sahibiz.gelecek sence parlak gözüküyormu biz aleviler için.....

şimdiden cevabın için teşekkürler abi....saygılar...
merhaba rayberim.teşekkürler iyiyim.
umarım sende iyisindir.
evet dediğin doğru.
işlerin yoğunluğu ve aynı zamanda yılardır yapmış olmama rağmen aynı işin şekil ve mevzuat değişikliğinden kaynaklı alışma süreci son zamanlarda beni son derece zorladı.
eve canımı zor attığım günler yaşadım.
işte bu arada bu yüzden bir uzak kalma demeyimde sık yazamama yada yazılana yanıt verememe durumu yaşandı.geçecektir.

soruna gelince rayberim..
dediklerin doğrudur üstelik yeni de değildir.
bu süreç yüzyıllardır koyu karanlık dönemlerden ve çeşitli katliamlardan geçerek süregelmektedir.Lakin başarılı olamamıştır.
olamazda.
bugünde olamaz,olmayacakta.
ama bunun için yapılması gerekenler vardır tabi.
şimdi ben seninde bahsettiğin ve hepimizin bir köşesinden bildiği oyunların neler olduğundan bahsetmiyeceğim.
benim söyleyeceklerim aklımın erdiği kadar bizim neler yaptığımız..
birkere şunu net söyleyim rayberim.
sebebi nasıl anlatılırsa anlatılsın,alevi olan ve kendini bu şekilde tanımlayan bütün vatandaşlarımız aynı zamanda ve blog halinde sol ideolojiyi benimseyerek alevi olmayan ama solcu olan başka bir kesimle köklü ve sarsılmaz bir stratejik ve kaçınılmaz ortaklık kurdu.
bu çok önemliydi.
ister aleviliğin doğasından deyin(ben öyle olduğuna inanıyorum) ister konjüktürden kaynaklı deyin bu gerçekleşti ve doğruydu.
çünkü bunun tersini yapan çok az sayıdaki bireysel tasarrufta bulunan alevi kökenli insanların nasıl asimile olduğunu (edildiğini) görürsünüz.
hepimizin çevresinde bu tip insanlar vardır ve bunların şeriat özlemi akıllara ziyan hepsinden fazladır.
bu yüzden bugün alevi kesim sırf odunumun parası diye tutturmuş ve sadece inanç kökenli isteklerde bulunan marjinal bir kesim olmak yerine,toplumun bütününün sorunlarına sahip çıkan ülke içerisindeki aydın bir kesim olarak nitelendirilmektedir ve gerçektende öyledir.
bugün rahatlıkla aleviyim diyorsak eğer aynı zamanda çağdaş yaşamın da destekçisi etiketini taşıyor olmamızın bunda büyük payı vardır.
bu konuda çok şey yazmak isterim rayberim.
hatta yazacağızda hep birlikte.
ama bu konu buralarda değil genele yansıyacak yerde olsun isterim.
ve ben senin sorunun özü olan,
özüne bağlı nesiller yetiştiriyormuyuz a
kocaman bir evet diyeceğim.
ve hatta yetiştirdik de diyeceğim.
şu andaki sorunumuz yetişmiş neslimizin toplum içinde konuşlanma sorunudur.
ama yetişmiş buna dikkat.
sevgilerimle..

mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 27.09.2008, 16:33   #14
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Bay.X Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haftanın Konuğu Mucoban beyefendiye saygılarımı sunarım...
sağol kardeş.
saygılar ve sevgiler bizden size.

Alt 27.09.2008, 17:00   #15
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Revival Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Sevgili Mucobanım

Bende bir kaç soru sormak istiyorum müsadenle..

Nasılsın?

Nerelerdesin?

Ne zaman bitecek bu hasretlik?

Bizi unuttun mu?

Yoksa sen bizi sevmiyormusun?

Şimdilik bunlar, devamı gelecek

iyiyim,
bildiğin gibi memleketimdeyim,
evet işin benim yanımdan kaynaklı narsist bir tarafı oldu alidenizim.
yani bir ara çok sık herkese laf yetiştirme dönemi oldu ve sonra bunu yapamaz oldum buda senin ve sevdiğim arkadaşların bu şekilde düşünmesine sebebiyet verdi.
ben başka arkadaşlara da yazdığım gibi iş deyim sen de inan.
biliyorum sen de çok yoğun çalışıyorsun ama formda da korkunç faal bi adamsın.
takdir edersin ki ben sen kadar genç değilim.
neyseki yaz bitti.
çocukların hayatı okulla birlikte rutine bindi.
bende artık kendime daha fazla zaman ayırabileceğim.
gelelim bizi sevmiyormusuna.
kısa ve net.
sizi seviyorum...
uzun yanıt ise..sizi unutmak mümkün mü.
bu insanın kendini unutması demektir.
sen iyi bilirsin.
benim AW ye nasıl baktığımı ve kendimi onun bir parçası saydığımı.
tüm bunlardan öteye,
senin bu işte asıl faktör olduğunu hiç abartısız ve yüksünmeden kendim açısından bir gerçeğin tespiti olarak söylemek istiyorum.
tesadüfen girdiğim bir forumda tesadüfen önce seni tanıdım ve bir parçam oldu.
bunu biliyorsun.
o zaman şakada olsa sevgimden şüphe etme..
ironi olsun diye söylüyorum..
gerçi tek bir ceza aldım sitede
oda senin yüzünden..
hatırlar mısın?
sevgilerimle .
görüşmek üzere alideniz..

Alt 27.09.2008, 17:13   #16
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
venge hak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili mucoban,aleviliğin bu kadar baskı ve asimilasyonun ardından ve sürekli değişen yönetim sistemlerinin etkisi altında varlığını sürdürürken özgün hali ile devam edebileceğini düşünüyormusun?
(özgün hali derken değişimler yaşayacağı kesin sadece islamlaşmaması adına özgün dedim...)
merhaba Hakkı kardeşim.
Yazılarından anladığım ve doğru anladığıma inandığım kadarıyla dünyaya bakış tarzlarımızın aynı olduğunu biliyorum.
özgün derken ne demek istediğini çok iyi anladım.
ve bu konuda aynı merkezli değerlendirmeler yapan insan olarak soruna soru ile yanıt vermek istiyorum.
ve inanıyorum beni çok iyi anlayacaksın.çünkü diğer yazacaklarımın hepsi detay olur ve sen onları zaten biliyorsun.
ortaya çıkışı islam olmamasına rağmen,
ortaya çıktığı coğrafya nedeniyle islamla yüz yüze kalmış ve bazen içiçe geçmiş olduğu halde,1500 yıldır yaşamını islama rağmen ve ona karşı kesin çizgilerle belirlemiş bir inanış, çağında yaşam biçimi olması gereken bir inanış bu saatten sonra onun güdümüne girer mi?
ben asla ve kata inanmıyorum ve çok eminim.
sevgilerim ve saygılarımla venge hak..

Alt 28.09.2008, 04:17   #17
Yazar
Linho
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler
Tournaments Won: 2

Fikirler Tecrübe Puanı: 100
İtibar Puanı: 1618
Linho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorLinho ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 1.157
1.963 Mesajına 4.767 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Hemsom

Alevilik üzerine genelleme yapmis olursan Düsüncelerin nelerdir?

Cocuklarimiza (Yarinimiza) Aleviligi nasil tanimlayabiliriz?

Selamlar Hemso

Özlem benim kavga benim aşk benim
Linho Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Linho Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 28.09.2008, 04:35   #18
Yazar
'Serhan'
Deli Kadir

'Serhan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 118
İtibar Puanı: 2014
'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
'Serhan' - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.149
1.926 Mesajına 4.343 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili abicim uzun bir aradan sonra sana tekrardan merhaba,

küçük olan ve seni arayıp sorması gereken benim ama yoğun iş temposundan dolayı öncelikle kardeşinin kusuruna bakma,gül ablama ve başta yakışıklı eren olmak üzere ufaklıklara selam.

sevgili abicim bildiğin üzere forumuzla bağlantılı alevionlıne,renkhaber gibi sitelerimizde var bunlarla ilgili neler düşünüyorsun sence yeterlimi daha iyi olması için neler yapılabilir,sevgi ve saygılarımla.

Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar.
Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır.
Safları sıklaştırın çocuklar,
bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.

Nazım Hikmet Ran 1962

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
'Serhan' Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
'Serhan' Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 28.09.2008, 12:19   #19
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 157
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
gerçi tek bir ceza aldım sitede
oda senin yüzünden..
hatırlar mısın?
sevgilerimle .
görüşmek üzere alideniz..
Hatırlarlıyorum abi ama benim yüzümden değildi neyse eski defterleri açmayalım Olan olmuştu. O zmanlar birbirimizi tanımıyorduk Sana ceza veren de şu yukarıda ki arkadaştı sanırım

Görüşmek dileim abi Sevgiler

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 28.09.2008, 14:47   #20
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Revival Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hatırlarlıyorum abi ama benim yüzümden değildi neyse eski defterleri açmayalım Olan olmuştu. O zmanlar birbirimizi tanımıyorduk Sana ceza veren de şu yukarıda ki arkadaştı sanırım

Görüşmek dileim abi Sevgiler
vete yukardaki arkadaşın ta kendisi idi.
üstelik bende şaka yapıyodum.
kendimi bir türlü anlatamadım..
benim için iyi bir eğlenceydi...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil