Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.10.2008, 09:29   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Post *** Haftanın Konuğu ( Amistofes ) 20 - 26 Ekim 2008 ***

Bu haftaki konuğumuz Amistofes,

Öncelikle hoş geldiniz ve önerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

Klasik başlangıç sorularım ve ben bir an önce sorularıma başlayayım izninizle,

* Bize kendinizden kısaca bahsedermisiniz.?

* AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak sormak gerekirse sanal dünyanın Aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirirsiniz...?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 20.10.2008, 10:17   #2
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

mucoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SAMSUN
Fikirler Tecrübe Puanı: 80
İtibar Puanı: 1736
mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.179
1.370 Mesajına 3.354 Kere Teşekkür Edlidi

haftanın konuğu olarak hoşgeldin kardeşim.
yazdıklarını takip ettiğimden dolayı olaylara bakışını az-buçuk tahmin edebiliyorum.
kendi düşüncelerimi de test etme babında soruyorum sayın amistofes.
alevi internet sitelerinde yapılan tartışmaların ülkemizde mevcut alevi konjüktürünü etkileyip etkilemediği konusundaki fikrin nedir.
yani bu tartışmalar sadece biz tartışanlar arasında mı kalmaktadır.
teşekkür ederim..

mucoban Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 20.10.2008, 14:45   #3
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili canlar.
Böyle bir firsati vermeniz, ve kisi kendi düsüncelerini özgürce yazmasini acikcasi dilendirmesi cok hos olsa gere diyorum ve tesekkürü bir borc bilirim,.
Sorunuza gelince , bu tartismalar elbetteki etkiliyor.
Alawi/kizilbas simdiye kadar hic hatirlanmaz iken durup dururken birden gündemde olmasi pek rastlanti olmasa gerek.
Bu konular dünya konjöktörünün hizli degisimi ile olaylarin arkasinda siyasi nedenler yatmaktadir,
Alawilik düsncesinin tüm siarlari asikardir,
Alawiligin felsefi ve düsünsel anlamda bir baska inanclar ile de sorunu yoktur,
Bu ögreti yolun icerigi bilinmekte iken, yurdumuzda yanlis politikalarin erk tarafindan yapilmasi ve yurdun ic mekanizmalarin dengesinde tutulmasi da sorgulayicidir,
Alewvilik sanki yeni kesf ediliyormus gibide bir abese istigal olmasin,
Cok dikkat edilmesi gereken , ve bu yapilirkende , var olan siyasiyelpazeyi iyi takip etmek gerekli dir diye düsünüyorum.
Cagimiz sibernetik cagi dir,
Sanal bir imkanin var olmasi ve insanlarin kendilerini ögrenmek amaclida olsa sorgulamalari kanimca positiv bir olgudur,
var olan sistem ne yazikki bu imkani tanimamaktadir, kendilerine uygun bir Alevi yaratilmak istenmesi aciktir,
ne yapmak lazim, peki?.
En dogrusu kanimca karsilikli demokratik kurallari icerisinde yapicibir sekilde tartisarak var ise sorunlar ki var ! , istemleri dogrultusunda:;;;
Dengeleride iyi koruyarak yerine getirilmesidir,
yok sayarak ve carpitarak degil onu anlayarak, bu olusumlar olusur diye düsünüyorum-
Saygilarimla Insan sevgilerimle

Konu Amistofes tarafından (20.10.2008 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 5 üye teşekkür etti:
Alt 20.10.2008, 17:12   #4
Yazar
patth
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 1276
patth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.110
734 Mesajına 1.729 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili amistofes...
öncelikle hoş geldin..
senin gibi güzel bi insana yapmazdım ama,
bazı mesajlardan hırslanarak sana ilk kazık soruyu ben sorayım..

alevilik-sol ilişkisini,felsefi,siyasi olarak,vede bu bağlantıyı zorla yapmaya çalışan insanların niteliği olarak,koparmaya çalışan bir diğer iyi insanların amaçlarınıda dikkate alarak,bir güzel irdelermisin..
topu taca atmadan ama,
yan yatmadan,,,,
ne de ak örtüde elmaların

patth Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
patth Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 20.10.2008, 18:42   #5
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 894
NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 2.126
767 Mesajına 2.027 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili amistofes
ben öyle zorlayici soru sormayacam
Raki içmenin zerafetini anlatirmisin
nasil içilmeli ?
nerde içilmeli?
hangi Mezeler kullanilmali ?
siz raki içerken hangi Müzik dinlemesini seversiniz ?
mesela hiç sarhos olup nara attinizmi ?
atmadiysaniz sarhos olup nara atmak istermisiniz ?

Kendimi tarif edecek özlü bir söz bulamadım.
NEFER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 21.10.2008, 12:47   #6
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Sevgili Patth,
Bu nazik davranisinizdan dolayi sahsiniza tesekkür ederim.
Yazima gec baslamamin asil nedeni fizyolojik rahatsizlimdan ötürüdür. tedavi görmekteyim bu aralar,
Sevgili can.
Daha öncede yazmistim ideoloji ile pek alakam yok sadece yasadigimiz yer küresinde insan düsüncelerini ve yasayis tarzlarini irdelersek,
sinif veya insan egosu denilen Nefis, düsünme , soru sormak ile saniyorum daha saglikli olur.
Kazik soruna gelince, ben kalem ile uzlastirici tavri sergilerim,dinamiklilk positiv tavirlari yerine göre degisir ve anlam kazanir, unutmadan kazik sorunada cok güldüm hirs bazen insanlari ciknmaza iter sevgili can,hirslanda , yanliz kime neyi ne zaman ve ortami iyi ayarlarsan daga saglikli olur.
saniyorum bu konularda henüz cok acele davraniyorsun,sabirli olmak en dogru gercektir.
Daha önceleride kendimi ifade ederken kim mantikli , insancil tavirlar sergiler ise onu desteklerim demistim uslubum degismedi,
Benin icin irk , din ve sinif ün unvan pek degeri olmaz.
Alevilik felsefesesini incelenirse ortakci toplumu yansitir,yarin yanagindan gayri her sey ortaktir, Riza ve Razilik ilkesine tabidir, Sol ? sayet sol demokratik, mazlumdan yana, cagdas, ilerici , insani degerlere ile örtüsüyorsa kavram anlami olarak sorun yok, es degerdir.
Yok sadece bir sinifi teskil ediyorsa örtüsmez.
Özünde siz bunu cok iyi biliyorsunuz, ama insana deger verdigim icin bilebildigim ölcülerde cevap veriyorum.
Üretim ve tüketim ?
Insan emegi ile calisip karnini doyurmak ,bana göre kutsaldir.
Calismadan asalakca sömürü, hirsizlikla es degerdir tasvip edilmez insana,ve insan olana.!
Derizya Devlet nedir?
Amaci nedir?
Kimler icindir?
Kamil Insan, dünyalidir, irk din dil renk ayrimsiz kabülüdür bu da Alewi/Kizilbas ile örtüsüyor..
Alevilikte egemenlik kavrami olmaz,erklere yüz vermez bu düsüncede siritmazda.
Alevilikteki olusumlar hep insandan yana emekten yana mazlumdan yana ezilenden yana , alt kimlik üst kimlik gibi felsefi kavramlar olmaz,
Sayet bunu anlamadiniz ise yapacagim bir sey de olamaz.
Avrupada yasayisimda hep sunu duymustum
Cok Aliler gördük Osman ciktilar.
Bu sorular beni sürekli irdelemistir,
O yüzden asla Politik konulara deger vermedim.itibar etmedim.bransimin disindadir,
Benim icin Insan olabilmek en yüce degerdir,
Saygilarimla Insan sevgilerimle

Konu Amistofes tarafından (21.10.2008 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 21.10.2008, 13:18   #7
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Sevgili Nefer,
Degerli can, gencligimde bütün arkadaslarim yas itibari ile benden cok büyükler ile hasbuhal olurdum. Iyi bir dinleyici ve onlarin o tecrübeli muhabbetlerini hayranlikla izlerdim.
Evet cok rakili sofralara sahit oldum arasirada onlara eslik ederdim.
Istanbul Kum Kapi, Beyoglu Nevazade de cok rakili sofralara da katildim.
Raki muhabbet ickisidir,
Bol mezeli olur. kisinin istemine baglidir,
Leblebi, beyaz peynir , kavun, sebzeli karisik salatalar, balik, iyi gider,
Her seyde elbetteki ölcü dür,
Raki icilirken = 0/0 50 su karistirilir ise ve buz lu olursa yavas yavas yudumlayarak icmek ve hafif cakir keyif olamk güzeldir,
Yanliz asiri icip civitmaninda alem yok,
Ayni benzer sarap icinde gecerlidir.
her kisi ile de icki icilmez, ayni masada muhabbet edilmez.
Rahmetli Babamin bir sözü var idi
Arkadasini icki masasinda, yolda gurbette, ve paranin oldugu yerde cikara dayanan ortamlarda tanismalisin ki derdi ;cok hakliymis sözü yerindeymis .
Icki icilince bazilari ic aleminde ki gizemindeki yatan sirlari ve gercek düsünceleri ickinin etkisi ile dilendirir.Pat diye düsnmeden sarf eder,kontrolüne sahip degildir cünkü.
Bazilarida ickinin verdigi sinirsiz güven ile kendini yansitir,ahkam keser, hayal dünyasina girer, kirici da olur.
Müzigi sevenimdir, Müzik evrenseldir.
Yerine göre Türksanat Musikisini cok severim Özellikle Müzeyyen Sener hanim efendiyi
Haydar haydari örng.Zeki Müreni, Yasar özeli,
Alevi ozanlarida severim, Mahsuninin en sevdigim eseri Cesmi Siyahdir.
Candan ertekin, livaneli, edip Akbayram, Tarkan,senin hemsehrin Kubati .Hayran kaldigim Sezen Aksuyu, Musa Eroglunu vs vs.
Sunu diyebilirim esim her aksam düzenli iki bardak sarap icer.
Ben ise mide sorunum oldugu icin ickiden uzagim,fakat yeri geldiginde de sinirli ve ölcülü kaydi ile azda olsa istirak ederim bulundugum ortama.
Benim sürekli bir durusum bir yaklasimim vardir,düzenli olarak periyodikce
en fazla ictigim raki 4 veya bes bardagi gecmez; kisilik ve ickiyide ölcülestirmeden, en güzel dorugunda birakmakla olusur,
Icki icince nara atmak pek mizacim degildir.
Neselenmek ise ayri bir konudur, icmedende benim cok neseli bir mizacim vardir.
Almis oldugum bu kurallar beni hic yaniltmamistir.
Sikici olmadan bir seyin altinda bir sey aramadan yapilan güzel sofralar muhabbetler insan dostluklari karsilikli tanismayi, azda olsa paylasmayi icsellestirmek güzeldir bence,
Saygilarim ve Insan sevgilerimle

Konu Amistofes tarafından (21.10.2008 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 21.10.2008, 13:36   #8
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

* 68 kuşağını nasıl değerlendirirsiniz...? 68 Kuşağının yansıması sizce sonraki kuşaklara nasıl olmuştur.?

* Dünyada bir ara sol rüzgarları hakimdi şimdilerde milliyetçilik bunun yansıması size göre Türk siyasetine yansıması pozitif negatif anlamda değerlendirecek olursanız, pozitif bir durum mu yoksa bu negatif durum mu.?

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 21.10.2008, 14:52   #9
Yazar
ruzgar
asi rüzgar

ruzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 90
İtibar Puanı: 1802
ruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorruzgar ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 3.039
1.437 Mesajına 2.911 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili can hoşgeldin
kolay gelsin öncelikle sana
bende elimden geldigi kadarıyla yazılarını okumaya çalışıyorum ve begeniyorum

şöyle bir baktıgında geçmişden günümüze
alevilikle ilgili neler degişdi
düşünce , bilgi , yaşayış şekli gibi konularda , biraz derin bi konu

benim hep sordugum sorudur bu
hayat sana ne getirdi yarınlardan ümidin varmı
daha dogrusu gelecek kaygın varmı

ve nick anlamı nedir senden duymak daha güzel olucakdır

Hayat devrimcidir.

Önce ölmektir çünkü yaşamak

Ve tersyüz etmeden kendini

Mümkün değildir tanımak..
ruzgar Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ruzgar Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 21.10.2008, 15:23   #10
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Sevgili Alev Ve Ruzgar
onyedinci yüzyillarda daha dogrusu Avruadaki rönasans tan sonra gelisen felsefi akimlarin düsünceleri dogrultusunda mekanik cagin gelisimiyle, otomarsan dönüsüme sanayinin gelismesine ilaveten Fizik kurallarinin hizla bulusu
bilimin dallarini hizla gelismesi insanlarin ufuklarinin acilimna neden olmustur,
Yasanilan korkunc savaslardan cikarilan tecrübeler, üretim ve tüketimin sorgulanmasi , ve tüm bunlarin sonucunda ki gelismelerden günümüze yansiyan kavgalarin sonucunda ikinci dünya savasindan sonraki kutuplasmalarin ve egemen siyasal düsturlarin dünyadaki pazar paylasimlarin sonucundaki kuruplasmalarin ve Abd Ve O günkü Sovyet egemenliginin taraf olunma strtejisinin etkisiyle bir serüvene , henüz yurdumuzun bu kosullara ayak uydurumasinin yetistirdigi bir nesilin bagimsiz bir Türkiye özlemi ile yanlis dogru bir siyasi etkilesimin gencliginin tutkusudur,
Cogu bile neyin dogru neyin yanlisini bile tam anliyamadan harap edilen bir neslin yok edilisi dir, benim tanimlamam bu dogrultuda.
Elbettteki etkisi olmustur,
siyasi araneda,
kendilerini dogru bulduklari ugurda heba etmislerdir.
Bu konuda filmleri izlerken, o günkü sartlarda dayatilan siyasi baskiya boyun egmemislerdir.
Bana göre enmeryalizmin hazirladigi senoryolarin sonucu ve hala bu senoryolar günümüzde devam etmesidir,
gecmisten ders cikarilmalidir diye düsünüyorum
Özünde bu konuyu cok kisa özetlemege calistim .
Siyasal bir bilgim olmadigi icin, bilebildiklerimle aciklik getirmege calistim.
78 kusagida ayni cizelgenin sonucudur,
Yapilan darbeler ne kadar sorgulanir bilinendir,
Hem positiv hemde negativ yani agir basmistir,sistem icin bazi zorluklar elbette olmustur,.Günümüzdeki gencligin durusu ortadadir,
Sonuc duyarsiz bir nesil gelismistir, egitim düzeyi düsük, her seye inanc bakisi ile endeksli.
Mezhepsiz gibilerin olusumu iyi bir örnektir.
Günümüzdeki BOB ayni zihniyetin devamidir.Olan bize ve halkimiza oluyor
Sygilarimla

Konu Amistofes tarafından (23.10.2008 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil