Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.11.2008, 01:04   #21
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 894
NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 2.126
767 Mesajına 2.027 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
hasanhüseyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba hemserim merhaba sevgili nefer

yazilarini büyük bir ilgiyle okuyorum herzaman.
benim sorum su
birsürü aleviweb siteleri var ve bu sitelerde bir grub var aleviligi islam disi görstermeye calisiyorlar.sence bu grubun asil amaci nedir??? gercekten aleviligi islam disi mi sanyiorlar yoksa daha derin oyun icindelermi??

ikinci sorum ise ne zaman seni türkü söylerken dinlicem?
Merhaba sevgili Hemserim hasanHüseyin Can
Galiba Afyon Emirdagli ikimiz variz AW'de, söyle "Edeler" tabandan çalsada kasiklarla bir köy dügününde karsilikli oynasak
ne güzel olur degilmi ?
Sen yakinda galiba Belçikaya gelecen "Serhan deli kadire" inat düvel içip tabandan oynayacagim senle
ertesi günde Raki içer "Harmana sererler sari samani " türküsünde Efkar dagitiriz.
sana bir sürprizim var bizim dergahin "karacalar Semahi"inin linkini verecegim ordan dinlersin tabi diger Can'larda bizim semahimizi dinlemis olurlar. Semahta adi geçen Rahmetli Dedemin öz halasi olmasi dolayisiyla Baci sultan Benim Halam oluyor
ismi Zehra baci'dir bizler Baci Sultan deriz.
Firsat oldu biraz hikayesinide anlatayim .
Hak Halil-i babasinin erkek evladi olmadigi için tam tarihini bilmiyorum 1940-50'li yillarda Dergahin basina Zehra Anamiz Baci Sultan geçer
Hakkin rahmetine kavusasiya kadar Dergahi Baci sultan yönetir.
Ermirdaginda sünniler üzerinde de büyük etkisi vardir , sende bilirsin Emirdaginda bizim dergahin basindaki dede'ler çok saygi görürler tüm toplum tarafindan , Zehra baci Türbesini her kesimde insanlar ziyaret edip dua ederler.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu linkte açilan sayfada Emirdagi Türküleri var 27'ci Türkü Karacalar semahi
yada bir tiklamayla Emirdagi Türkülerin hepsini sirasiyla dinleyerek Forumda keyfli bir gezinti yapabilirsiniz

Fotografin Ortasinda Hak Halil-i Dedem
Soldaki Zehra(Halam)Anamiz Baci Sultan
Sagdaki Baci sultanin Oglu Kadir Dede
Hepsi Hakkin rahmetine kavustular Allah Rahmet eylesin.
Diger sorularina sonra daha uzun bir cevap verecegim sevgili hasan Can

___________________İMZA___________________
Kendimi tarif edecek özlü bir söz bulamadım.

Konu NEFER tarafından (26.11.2008 Saat 05:30 ) değiştirilmiştir.
NEFER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 26.11.2008, 17:04   #22
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Merhaba sevgili Nefer,
Öncelikle hoşgeldin haftanın konuğu bölümüne. Seni terletecek sorular sormayı planlıyordum ancak seni fazla yormamak için fazla zorlu sorular yöneltmeyeceğim.
Müsaden olursa bende birkaç soru sormak istiyorum:

1- Yurtdışında yaşadığınızı biliyorum. Yurtdışında yaşayan aleviler ile ülkemizde yaşayan aleviler arasında ne gibi farklılıklar var?
2- Yurtdışında herhangi bir derneğe üyemisiniz?
3- Ülkemizdeki alevi örgütleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?
4- Alevilik kavram olarak ne anlam ifade ediyor sizde?
5- Düvel bir yaşam biçimimidir? Düvelin sanatsal bir yanı var mıdır?
6- Ne zaman bizlere Düvel göndereceksiniz?

Yanıtların için şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Sevgilerimle,

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pınar_34 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 26.11.2008, 17:21   #23
Yazar
patth
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 1276
patth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.110
734 Mesajına 1.729 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
NEFER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Can

Galiba bazi arkadaslar beni genç sannediyorlar ama ben 40 yaslarindayim 35 senedir belçikada Brükselde yasiyorum.
iki erkek evladim var .

.
valla nefer can,
itiraf edeyim ki ben de genç sanıyordum..(hala gençsin diyenlere aldanma sen,senin bi gözün toprağa bakıyor),
şu an aklıma soracak pek bir şey gelmiyor ,soru modunda değilim,,
şunu söylemek isterim ki;
forumda görmeyi en çok istediğim insanlardan birisin..
yazı ve fikirlerinin çoğuna katılmaktayım..
tuttuğun yolu beğenmekteyim..

forumun köşe taşlarından birisi oldun,,
foruma girince gözüm arıyor,,,varlığından güç ve haz alıyorum..
ve dostane bir sıcaklık duymaktayım sana,,
vesselam senin gibi arkadaş-abilerle tanışmakta isterim..
umarım memlekete geldiğinde,bir şekilde görüşürüz..
çalışmalara devam!!
sevgiyle

patth Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
patth Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 26.11.2008, 18:36   #24
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Alıntı:
Pınar_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba sevgili Nefer,
Öncelikle hoşgeldin haftanın konuğu bölümüne. Seni terletecek sorular sormayı planlıyordum ancak seni fazla yormamak için fazla zorlu sorular yöneltmeyeceğim.
Müsaden olursa bende birkaç soru sormak istiyorum:
Merhaba sevgili Pinar 34 Can
hosbulmusam, sorularda Düvel 'den sormussun bende terlememek için bir düvel aldim yanima
düvelle beraber cevaplayacagiz. serefe.

Alıntı:
1- Yurtdışında yaşadığınızı biliyorum. Yurtdışında yaşayan aleviler ile ülkemizde yaşayan aleviler arasında ne gibi farklılıklar var?
2- Yurtdışında herhangi bir derneğe üyemisiniz?
3- Ülkemizdeki alevi örgütleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?
4- Alevilik kavram olarak ne anlam ifade ediyor sizde?
5- Düvel bir yaşam biçimimidir? Düvelin sanatsal bir yanı var mıdır?
6- Ne zaman bizlere Düvel göndereceksiniz?

Yanıtların için şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Sevgilerimle
1) Yurt disinda yasamak devamli Hasret içinde yasamak demektir, Gurbetçi olmak kolay degil
eskiden daha zordu, O zamanlarda Zaten Tv olmadigi gibi sadece çok cizirtili dinleyebildigimiz TSR'yi dinleyebiliyorduk.
Galiba bu nedenlerden bizler vatanimiz ve inancimiz açisindan daha bir tutucu oluyoruz, Degerlerimize daha bir sahip çikiyoruz
ben çok iyi hatirliyorum Katolik okullarinda okudum, yasadigimiz kasabada evimize çok misyoner gelirdi
bizde bu vatan sevgisi ve insancimiza bagli olmasaydik çoktan asimile veya hiristiyan olurduk.
Yurt disindaki Aleviler her konuda daha hassas oluyorlar.

2) Hayir hiç bir dernege üye degilim ama her dernekte hatta burdaki siyasi partilerde Türk siyasetçilerden çok iyi tanidigim dostlarim var

3) Alevi derneklerini çok daginik buluyorum, her kafadan bir ses çikiyor. bence bir üst çati altinda toplanmalari lazim
bu zor imkansiz bir sey degil, birbirimizi suçlamakla bu sunun , su bunun usagi gibi ithamlarla bir yere varamayiz.
AB de dün birbirlerini girtlaklayan milyonlarca insanini kaybeden ülkeler dost olup iç içe girip yasiyorlar
biz ise süni itham ve yakistirmalarla bir birimizi suçlayip parçalaniyoruz, bu yapisal durum devam ettigi sürece Aleviler hak eddigi seviyeye ulasacaklarini pek sannetmiyorum.
Sembolikte olsa üst bir çati altinda toplanmaliyiz, bu sekilde sorunlarimizi kendi içimizde halledecegimiz gibi ne istedigini bilen topluluk oluruz. bu parçalanmis yapisalikla basarili olacagimizi pek sannetmiyorum.
Madimak'in müze olmasi sanki Aleviligin tek sorunuymus gibi hala sürüncemede olmasi , bizim ne kadar daginik oldugumuzu gösterdigibi gibi bu daginiklikla basarili olamayacagimizda gösteriyor.
Sorun bizde, biz kendi iç sorununlarimizi halledersek basaramayacagimiz sey yok.
En önemli sorun bir çati altinda toplananamamak, bu sorunu asar basarirsak sorunlar teker teker çözülür.

4) Alevilik benim için inanç oldugu gibi , bir yasam biçimidir.
En güzel yasam biçimi olmayabilir ama , diger inançlarinda güzel oldugunu gören her kesle barisik insancil yasam biçimidir.
Benim inanç anlayisimda biz üstünüz tek dogru biz anlayisi yoktur, Menzile ulasmak için belki biz çok merhale geçip çaba sarfedecegiz , Biz bu merhaleleri geçmeye çalisirken belkide Afrika ormanlarinda ates etrafinda dans eden bir kabile çoktan bizden önce menzile varmis olabilir.

5) Evet Düvel gerçekten özel bir Biradir, ismi Flemenkçe "Seytan" demek . Düvel'e alismis olan biri baska biralari pek içemez tad almaz, bir barda Düvel içenle karislasinda sanki bir bag onlari birlestirir.
Belçikda 300 yakin farkli bira çesidi vardir,ama devamli düvel içenlere Düvelci derler, diger bira içenlere bu isim verilmez
sunuda söyleyeyim Düvel çok farklidir, içindeki alkolle degil tadiyla farklidir bir defa bagimlisi olursaniz Düvelden vaz geçemezssiniz. hiç tanimadik bir Düvel içenle göz göze gelip selamlasma vardir.aranizda tadli bir rekabet baslar.
Düvel anlatilmaz içildikçe anlasilir . Düvelciyi ancak Düvelci anlar.

6) insallah seneye izine gelirsem size Düvel getirecem, yada en azindan deli Kadir'e bir kaç sise burdan ismarlamam lazim
yoksa gözü açik gidecek.

Bütün canl'ara sevgilerimle.

NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 26.11.2008, 18:53   #25
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
patth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
valla nefer can,
itiraf edeyim ki ben de genç sanıyordum..(hala gençsin diyenlere aldanma sen,senin bi gözün toprağa bakıyor),
şu an aklıma soracak pek bir şey gelmiyor ,soru modunda değilim,,
şunu söylemek isterim ki;
forumda görmeyi en çok istediğim insanlardan birisin..
yazı ve fikirlerinin çoğuna katılmaktayım..
tuttuğun yolu beğenmekteyim..

forumun köşe taşlarından birisi oldun,,
foruma girince gözüm arıyor,,,varlığından güç ve haz alıyorum..
ve dostane bir sıcaklık duymaktayım sana,,
vesselam senin gibi arkadaş-abilerle tanışmakta isterim..
umarım memlekete geldiğinde,bir şekilde görüşürüz..
çalışmalara devam!!
sevgiyle

Sevgili Patth Can
Bütün samimiyetimle bende sunu söyleyeyim benimde yazilari en çok hosuma giden insanlarin basinda sen geliyon
çok mantikli ve yapicisin galiba bu yanin hosuma gidiyor, bende senin yazilari takip eden okuyan birisiyim.
ayni duygular fazlasiyla bende de var sana karsi çok birlestirici bir yapin var
samimiyetin sorunlara yaklasimin hosuma gidiyor
dedigin gibi yas 40'ki asmaya görsün her haliyle öbür tarafa yolculuk basliyor hazirligini yap der gibi hisler olusuyor.
insallah seneye izine gelirsem sizler gibi canlarla bende tanisip kaynasmak isterim.
sevgilerimle

Alt 26.11.2008, 19:44   #26
Yazar
başak06
Dağ Çiçeğim

başak06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: KIRIKKALE
İtibar Puanı: 1049
başak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı varbaşak06 görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.096
406 Mesajına 783 Kere Teşekkür Edlidi

kasım bey benimde size sorularım vardı ama arkadaşlar sağolsun sizi tanımak adına sorulacak tüm soruları sormuşlar

bana da AW de nice güzel yıllar, nice güzel paylaşımlar dilemek kalıyor

sevgiler

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne
allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
oynasınlar türküler söyliyerek yıldızların arasında
dünyayı çocuklara verelim
kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi
hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
dünyayı çocuklara verelim
bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
çocuklar dünyayı alacak elimizden
ölümsüz ağaçlar dikecekler

21 Mayıs 962, Moskova

Nâzım Hikmet Ran
başak06 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
başak06 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 26.11.2008, 20:19   #27
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
başak06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kasım bey benimde size sorularım vardı ama arkadaşlar sağolsun sizi tanımak adına sorulacak tüm soruları sormuşlar

bana da AW de nice güzel yıllar, nice güzel paylaşımlar dilemek kalıyor

sevgiler
Merhaba Basak06 can
sana soru kalmamis , sorular sevgili Pinar ve Alevin kolay sorulariydi güya.
bunlar isinma turlariydi .
Samimi dileklerin için tesekür ederim
nice seviyeli güzel paylasimlarla insanlik için degerler üretme dilegiyle
saygi ve sevgilerimle

Alt 26.11.2008, 21:29   #28
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Evet başlangıç sorularıydı Şimdi asıl sorulara geçiş yapayım

* Ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk, Atamız hakkında görüşlerinizi biliyorum, biliyoruz.
Genel olarak toparlamak gerekirse ülkemizde ve dışarıda başlatılan bu karşıtlık, düğmeye basılmışcasına başlayan bu karşıtlığın nedeni sizce ne olabilir.

* Siyasi bir boşluğun sağda ve solda olduğuna inanıyor musunuz.? İnanıyorsanız bunu aşmak için ne gibi bir tedbir alınmalı.?

* Size göre siyasiler ne kadar başarılı.?

* Gençlerden, Gençlikten umutlumusunuz.? Sorgulayan soran araştıran bir gençlik mi var size göre yoksa, uyutulan hiç birseyin farkına varılmasını istenmeyen bir gençlik mi yetişiyor.?

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 26.11.2008, 23:42   #29
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Nefer,
Verdiğin içten ve samimi yanıtlar için çok teşekkür ederim. Türkiye'ye geldiğinde umarım tanışma fırsatı buluruz.
Herşey gönlünce olsun.

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pınar_34 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 27.11.2008, 00:43   #30
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet başlangıç sorularıydı Şimdi asıl sorulara geçiş yapayım

* Ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk, Atamız hakkında görüşlerinizi biliyorum, biliyoruz.
Genel olarak toparlamak gerekirse ülkemizde ve dışarıda başlatılan bu karşıtlık, düğmeye basılmışcasına başlayan bu karşıtlığın nedeni sizce ne olabilir.

* Siyasi bir boşluğun sağda ve solda olduğuna inanıyor musunuz.? İnanıyorsanız bunu aşmak için ne gibi bir tedbir alınmalı.?

* Size göre siyasiler ne kadar başarılı.?

* Gençlerden, Gençlikten umutlumusunuz.? Sorgulayan soran araştıran bir gençlik mi var size göre yoksa, uyutulan hiç birseyin farkına varılmasını istenmeyen bir gençlik mi yetişiyor.?
Sevgili Alev Can
Bu kadar çok soru sorulacagini hiç tahmin etmemistim.
Birkaç soruyla hafta geçer sannediyordum ,
Can'larimizin ilgi gösterip birbirimizi bagrimiza basmamiz beni yarinlar için dahada umutlandiriyor.

Atatürk karsitliginin Altinda baska nedenler var
Bu dügmeye yeni basilmadi biz yeni sannediyoruz . Sevr'den önce basilmisti bu dügmeye , lakin karsilarina Atatürk çevresinde toplanmis ulusal Vatan sever Halkimiz dikilmisti.
ilk Darbeyi çanakkalede yiyen Emperyalizme öldürücü son darbeyide Atatürk vurmustu.
bu oyun askiya alinmamis bizler ulusal hafizamizi biraz kaybedince yeni stratejilerle her zaman önümüze geliyor.
Bati emperyalizminin bu oyununu görmek için açik bir örnek var önümüzde
Kibrista iki ayri Devlet yapisina karsi olup bir devlet altinda birlesilmesini savunanlar Türkiyenin parçalanmasi için çaba sarfediyorlar.bu tezatlik Emperyalizm yanlisi batililarin her siyasi tavir ve davranislarinda görünüyor.
Mesela geçenlerde ETA teröristlerine Haydut katiller sürüsü diyen Sarkozy , sag kolu devejian ise Asala ve pkk yi savunup dava için gerekli hareketler oldugunu önceleri söylemisti, hatta pkk'lilar ilede defalarca görüsmüstü
Yani bu oyun yeni degil her platformda bize karsi her olay bu kirli emelller için kullanilmakta.
Bizler hep uyanik olma durumundayiz, bir Fikir savunulurken Doguracagi sonucu ve kimlerin yararina kimlerin zararina olacagini iyi görmemiz lazim.
yani kisacasi Her sakalli dedemiz olmayabilir.
Nedenlerini uzunca bu sayfada yazdim, burda tekrarlamayayim

Siyasi partilerimiz var,
benim açimdan liderleri yetersiz
bence çok iyi yetismis kesfedilmemis siyasetçi gençlerimizde olduguna inaniyorum
sadece kesfedilip onlara güvenilip arkalarinda durulursa bu gençlerimiz daha basarili olurlar.
Mesela Deniz baykal Tam donanimli bir genci öne sürüp arkasinda manevi destegini verirse Hem CHP'ye hemde ülkeye daha büyük hizmet etmis olur.
ülkemizde gençlerin önü açilmali. Tecrübeli politikacilar onlari denetleyen Tavsiye ve ögütleyen baba gibi olmalilar.
yillarca bir partinin basinda bulunan bir liderin Eskidigi gibi Partiye çok büyük Fayda saglamadigini düsünüyorum
Liderler kendilerini degilde ülkenin gelecegini düsünüp gelecegin siyasetçileri aktif dinamik gençlerin önlerini açmalilar.
Siyasi tarihimiz bunu gösteriyor Yeni bir vizyon ve söylemle gelen yeni yüzler basarili olmuslardir
Menderes, Ecevit, özal, ve Tayyip erdogan'in basarilarini yeni Yüz olmalari ve yeni vizyonla gelmis olmalarina borçludurlar
Bu örnekler önümüzde dururken 70'sini asmis Deniz baykalin basarili olup iktidar olma ihtimali yok gibi.
Refah partisinin dibe vurdgu yillarda Sifirdan baslayip yüzde 47 oy almis ve hala bu oy potansiyelini koruyan Erdogan'in aldigi oylar basarili oldugunu gösteriyor.
Benim görüsüm; karsisina CHP'den Dinamik Ufku genis aktif bir genç siyasetçi çikmaz ise böyle devam eder gibime geliyor.

çok dinamik ve aktif bir gençligimiz var lakin önleri açik degil, Firsat esitsizligi var
Gençligi siyasetle ne kadar ilgili olduguyla aktif olup olmadiklarini ölçmek bence yanlis.
Gençlik her konuda aktif olup hayatin her yerinde olmalilar.
Son olimpiyatlar bizim için bir yüz karasi oldu
küçücük 10 milyon nüfüslu belçikanin Amatör Sporla ugrasan insan sayisi bizim ülkemizdekileri 2-3'e katliyor.
Gençlerimiz çok kisitli imkanlarla büyüyorlar, ülkemiz o kadarda fakir degil, Amatör Spor tesisleri kurmak için öyle büyük rakamlarada ihtiyaç yok.
Bir ülkede Tenis deyince Hülya Avsar akla geliyorsa bu bir utançtir.
Belediyeler popilist politikalarla Hep Profesyonel Futbol'la ilgileniyorlar,kaynaklari buralara akitiyorlar Belediyenin görevi bu olamamali. Ankara Belediyesinin "Ankaraspor"a harcadigi parayi Amatör Spora yatirim yapilsa
Ankarada Spor yapmayan genç kalmaz
hemen Uluslararasi Basari beklemek zaten yanlis önemli olan saglikli Duyarli Nesiller yetistirmek Bunu basarirsak uluslararasi basari arkasindan kendiliginden gelir.
Gençligin Sorunlari var ama Asilmaz ve imkansiz degil
ülkemiz Gençligin ihtiyaçlarini kolayca karilayacak kapasitede, önemli olan Gençlerimiz ile Dernek ve vakiflarimiz gençligin ihtiyaçlarini dile getirip haklarini arayip almalilar.
Bu kiyaslamayi yapip bu pencereden bakinca Gençligin uyutulduguna bende inaniyorum.
Ama umutsuz degilim, Gençlik yeterki silkinsin her zorlugu asacak kabileyet ve dinamizm var gençligimizde
önleri açilirsa ben Türk gençliginden çok umutluyum.
Yeterki Firsat verilsin.
Verilmiyor diye bir köseye çekilmekte dogru degil
Gençlik her platformda sesini çikartip sorunlarini anlatmalilar
Bu bir Parti liderini bir kaç sloganla protesto etmekle çözülmez, Demokrasi çerçevesinda kanunlarin verdigi bütün imkanlardan yararlanarak degerler üreterek sorunlari dile getirir arkasinda kararli olduklarini iyice gösterirlerseler Gençligin sorunu kalmaz gibime geliyor.

havalarin soguk olmasina ragmen
Bu arada baya terlemeye basladim

Konu NEFER tarafından (27.11.2008 Saat 06:24 ) değiştirilmiştir.
NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil