Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.10.2008, 13:19   #11
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Alevikıs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
iLk basTa Haftanın Konugu oLmuSSun koLtuk Rahatmı Diye biR soru SoruCam koLtuk yokSa sana koLtuk getiRdim yanımDa
Hazalcığım bu koltuğu çok beğendim bundan sonraki tüm konuklar için birer tane isterim

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 14.10.2008, 13:20   #12
Yazar
35_58
Forumun Bir Parçası

35_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 54
İtibar Puanı: 864
35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.459
626 Mesajına 1.846 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
ruzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kolay gelsin yagmur

hayat senin için ne anlama geliyor , niye yaşıyorum dedigin oluyormu
gelecege dönük planların varmı , gelecekten bir umudun varmı
durumumuz belli akp denen illetle ugraşıyoruz senin görüşlerin nelerdir
Merhaba Ayfer;

Hayat;benim için ilk çığlık son nefes...bir tebessüm..bir damla göz yaşıdır.hayatın içinde var olmaktan mutluyum niye yaşıyorum hiç demedim ailemin sevgisi bunu dememem için en önemli etkendir..Geleceğe dönük planları yaparız fakat her zaman planımıza göre yaşayamıyoruz iyi bir iş sahibi olmak..herkesin isteği gibi benimde istegim bu..Türkiye'de yaşıyorsak başka ne isteyebilirizki? eğitimimi tamamlayıp kendimize çevremize verimli olmak

AKP;Türkiye'nin başında dolaşan karabulutlar var bunun başlıca sebebi de AKP dir...Satılmadık ne bir fabrika-banka-kurum kalmadı..yasalarımızda yapılan değişiklikler,Büyük Ortadoğu Projesi için yapılan çalışmalar.. ABD ve küresel sermayenin her istediğini yaptığını kaydeden Şandır AKP!!!!..En büyük tehlike ise Laikliğe yapılan saldırılar dır..Bizler bunun bilincince olan ATATÜRK gençliği olarak mücadelemize devam edeceğiz.Biz Kurtuluş Savaşı yaşamış bir milletin torunlarıyız bu kadar kolay vazgeçecek pes edecek değiliz..SANDIK başında görülecek bir hesabımız var bunun içinde herkesin çok duyarlı olmasını istiyorum bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler bizden değildir...!!!!!

Teşekkür ederim sevgiler..

Her YAĞMUR kendi iklimine düşer...
35_58 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
35_58 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 14.10.2008, 13:36   #13
Yazar
35_58
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip35_58 parlak bir geçmişe sahip

Alıntı:
ceritlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hoşgeldin bu haftanın konuğu yağmur haftanın konuğu olduğuna çok sevindin.
ben den de iki soru
1.en sevdiğin renk
2.en çok hangi yazarların kitaplarını okuyorsun.
teşekürler.
Merhaba hoşbuldum Niyazi amcam bende sizlerle olmaktan çok mutluyum
Niyazi amca bütün renkleri seviyorum diyerek klasik bir cevap vericem her rengin ayrı bir güzelliği var.
Yazarlar konusunda belirli bir yazarı takip etmem kitab evine giderim dolaşırım arka yüzlerini okurum okumak istediğim yazarı orda karar veririm..
Fakat bu sene en çok Ergün Poyrazın kitaplarını okudum

Teşekkür ederim saygılar-sevgiler

Alt 14.10.2008, 14:55   #14
Yazar
ali1989
Forumun Bir Parçası

ali1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 51
İtibar Puanı: 483
ali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyorali1989 bulunduğu yerlere neşe getiriyor

Ettiği Teşekkür: 2.681
663 Mesajına 1.590 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili yagmur

-Aşk ve sadakat sözleri arasında nasil bir ilişki vardir?

-Bir gün uyandnız yeryüzünde sadece siz varsınız ne yaparsınız

şimdiden teşekkürler...

İnançlar
insanın vicdanındadır, kimseye inancım için
hesap vermek zorunda Değilim /Değiliz...

madımak rengi bir sivas türküsüne sevdalıyız yine söyler yine yanarız...
ali1989 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ali1989 Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 14.10.2008, 16:09   #15
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Yağmur'cuğum öncelikle hoşgeldin.

Benimde sana birkaç sorum olacak

1. Herkese sorduğum klasik bir soru, ülkemizdeki eğitim sistemi hakkında neler düşünüyorsun?

2. Henüz yaşın çok genç gelecek ile ilgili net belirgin hedeflerin var mı? Bu hedeflerine ulaşmak için izlediğin / izleyeceğin bir yol var mı?

3. Seni diğer insanlardan ayırt edecek en belirgin özelliğin nedir?

4. Alevilik ile ilgili simgesel herhangi bir obje kullanırmısın?

5. Forumda takip edebildiğim kadarı ile edebiyata ve siyasete ilgin var, ülkemizdeki siyaset hakkında neler düşünüyorsun / neler söylemek istersin?

6. AW forumda en sevdiğin üye, en sevmediğin üye diye bir soru sorsam cevabını alabilir miyim?

Şimdilik sorularım bu kadar...
Kolay gelsin

Sevgiler,

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pınar_34 Kullanıcısına bu mesajı için 5 üye teşekkür etti:
Alt 14.10.2008, 16:48   #16
Yazar
HazaL*
ALêVi KıS

HazaL* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 715
HazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.819
587 Mesajına 1.086 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hazalcığım bu koltuğu çok beğendim bundan sonraki tüm konuklar için birer tane isterim
Tamam abLaCım Sen iste yeteR herkeze biRer koLtuk getiRicem bundan Sonra

Bide Yagmur Çok Teşekkür Ederim mCx* Sende bana cok cok cok cok cok yakınsın )

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

Hü demmine Yâ Allah Yâ Muhamed Yâ Ali !

La Feta iLLa ALİ La Seyfe iLLa ZüLfikaR

Bütün yozlara ve yobazlara inat ALEVİYİZ!

EskiLer iyi TanıR " AlevikıS "

..Adım SözLérimé KéfiL..! ==> ♥ ~ђคzคl~ ♥

mod: "ÖSS"
HazaL* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HazaL* Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 14.10.2008, 17:58   #17
Yazar
35_58
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Alıntı:
ali1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili yagmur

-Aşk ve sadakat sözleri arasında nasil bir ilişki vardir?

-Bir gün uyandnız yeryüzünde sadece siz varsınız ne yaparsınız

şimdiden teşekkürler...
Sevgili Ali;aşk ve sadakat soruna ben gerçek yaşanmış bir hikaye ile cevap vermek istiyorum.. aradaki ilişkiyi bu hikayede buluyorum ..

Sevgi, Sadakat, Aşk budur..

Olay İngiltere'de geçiyor:

Yaşlı bir bey, sabah erken evinden çıkmış, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin kendisine çarpması ile yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış. Sokaktan geçenler yaşlı beyi hemen en yakın sağlık birimine ulaştırmışlar.
Hemşireler, adamcağızın yarasına pansuman yapmışlar, ama 'biraz beklemesini ve röntgen çekerek her hangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini' söylemişler. Yaşlı bey huzursuzlanmış, 'acelesi olduğunu ve röntgen çektirmek için beklemek istemediğini' söylemiş.

Hemşireler merakla acelesinin sebebini sormuş. Adamcağız da 'karım huzur evinde kalıyor her sabah onunla kahvaltı etmeye giderim,geç kalmak istemiyorum' demiş. 'Karınızın, siz gecikince merak edeceğini düşünüyorsunuz herhalde' demiş hemşire. Adam üzgün bir ifade ile 'ne yazık ki karım Alzheimer hastası ve benim kim olduğumu bilmiyor' demiş. Hemşireler hayretle 'madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor neden hergün onunla kahvaltı yapmak için koşuşturuyorsunuz' demişler.

yaşlı adam: ama ben onun kim olduğunu biliyorum...

Yeryüzünde tek kalmak kadar kötü bir durum yoktur ..bir de şöyle bir durum var kalabalık içinde kendini tek yalnız hissetmek sanırım bu daha da kötü... yeryüzünde tek olsam bende yaşamak istemezdim.. yaşam canlı cansız varlıklarla anlam kazandığına göre nefesini hissetmediğim insanlar yanımda yoksa bunun hiç bir anlamı yoktur.

Yalnızlığa dayanırım da, birbaşınalığa asla.
Yaşlanmak hoş değil duvarlara baka baka.
Bir dost göz arayışıyla.
Saat tıkırtısıyla...
Korkmam, geçinip gideriz biz mutlulukla,
Ama; günün aydın, akşamın iyi olsun'diyen biri olmalı
bir telefon sesi çalmalı arasıra da olsa kulağımda.
Yoksa, Zor değil, hiç zor değil, demli çayı bardakta karıştırıp,
bir başına yudumlamak doyasıya.
Ama; Çaya kaç şeker alırsın?'
Diye soran bir ses olmalı ya ara sıra...

CAN YÜCEL

Konu 35_58 tarafından (14.10.2008 Saat 18:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 15.10.2008, 17:30   #18
Yazar
35_58
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Yağmur'cuğum öncelikle hoşgeldin.

Benimde sana birkaç sorum olacak

1. Herkese sorduğum klasik bir soru, ülkemizdeki eğitim sistemi hakkında neler düşünüyorsun?

Hoş buldum Pınar abla;

Ülkemizdeki eğitim sistemi;Ana sınıfından başladığımız eğitim yolculuğumuz da ilk egitilememe ile öğretmenlerin itaat komutlarıyla başlıyoruz daha sonraki yıllar sırtımızda tıka basa doldurduğumuz kitaplarla çantamız git gel ler başlıyor..başarısızlık korkusu yükleniyor öğrenciye..öz güven yok ediliyor kendine güveni olmayan bireyler yetişiyor tek kurtuluşun ÖSS olduğu ilk öğretimde beyinlere yerleştiriliyor (başka da seçenek yok..!!!)Üniversitelerde toplumsal olaylardan uzak-özgüveni olmayan mezunlar yetişiyor..ver elini İŞSİZLİK başlıyor..paralı örtaöğretim sonrası paralı üniversite yaygınlaştı eşitsizlik burda da kendini gösteriyor.
Ömrümüz sınavlarla geçiyor her bir sınav kağıdı kaderimiz oluyor..AK pnin gelişiyle bedava kitap verilmesi ise çok vahim bir durum..AKP nin kendi hazırladığı müfredat la basılan kitaplarda öğrencilere öğretilenler bir baskı dır bana göre serbest yazarların hazırlamadığı bu kitaplardaki konular AKP nin kendi düşünsel amaçlarını yaygınlaştırmak için yapılmış güzel bir oyundan ibarettir..

2. Henüz yaşın çok genç gelecek ile ilgili net belirgin hedeflerin var mı? Bu hedeflerine ulaşmak için izlediğin / izleyeceğin bir yol var mı?

Gelecekle ilgili hedefim okuduğum bölümden mezun olduğumda.!!! meslegime devam etmek/izleyeceğim yol..çalışmak...çalışmak....çalışmak...

3. Seni diğer insanlardan ayırt edecek en belirgin özelliğin nedir?

Aslında bu soruya en güzel cevabı beni tanıyanlar verebilir..diğer insanlardan farklı bir özelliğim yok diyerek klasik bir cevap vereyim

4. Alevilik ile ilgili simgesel herhangi bir obje kullanırmısın?

Alevilikle ilgili simgesel bir objeyi..lise yıllarında kullanmaya başladım küçük bir Hz.Ali kılıcım var kolye şeklinde dönem dönem yine takıyorum ve gururla taşıyorum..

5. Forumda takip edebildiğim kadarı ile edebiyata ve siyasete ilgin var, ülkemizdeki siyaset hakkında neler düşünüyorsun / neler söylemek istersin?

Edebiyatı seviyorum nede olsa Aşık Veyselin toprağından geliyorum.Edebiyatla ilgilenmek çok farklıdır hayata-insanlara çok güzel gözlerle bakabiliyorsunuz /siyaset hayatımızın içinde var bundan uzak kalmak mümkün değil..Ülkemizde siyaset yapılmıyor bir rant sevdasıdır almış başını gidiyor birde koltuk sevdalıları var.. bunlara oy veren sadaka ya alıştırılan bir toplum yaratıldı..Kravatını boynuna takan-parası olan kendini meclisin kapısında vekil buluyor siyaset okumamış bunun eğitimini almamış kişiler siyasetin içindeler..kişisel çıkar için halkın üzerinde bir çok oyunlar oynanıyor Türkiye bir uçurumun kıyısına getirilip bırakıldı.. seçimlerin yaklaşmasını fırsat bilen siyasetçileri dikkatle izlemeliyiz vereceğimiz bu son karar bizi uçurumundan kurtarabilir yoksa aşağıya yuvarlayacakdır..!!!!çevremizi-bilinçlendirmek için sivil toplum örgütlerine üye olalım çalışmalarına katılalım.Ülkemiz üzerinde oynan oyunlara dahil olmayalım bu oyunun son perdesini kapatan bizler olalım..

6. AW forumda en sevdiğin üye, en sevmediğin üye diye bir soru sorsam cevabını alabilir miyim?

AW forumunda sevdiğim üyeler kendileri zaten biliyor onlara sevgimi belli ettiğime inanıyorum ..tanışdığım bütün üyeleri seviyorum..buda yanlış anlaşılmasın tanışamadıklarımı sevmiyor anlamında değil...
bu aralar yeni üye olan laz nuriyle tanışmayı çok isterim..umarım duyar sesimi..

teşekkür ederim..saygı ve sevgilerimle

Konu 35_58 tarafından (15.10.2008 Saat 17:36 ) değiştirilmiştir.
35_58 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 16.10.2008, 14:28   #19
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Müzikden devam edelim...

* Türkiyede müzik denince aklına gelen ilk isim yada isimler ( halk müziği / Gruplar vs...)

* Herhangi bir müzik aleti çalıyormusun...?

*

***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 16.10.2008, 17:31   #20
Yazar
35_58
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Nota

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Müzikden devam edelim...

* Türkiyede müzik denince aklına gelen ilk isim yada isimler ( halk müziği / Gruplar vs...)

* Herhangi bir müzik aleti çalıyormusun...?

*
*Sevgili alev abla halk müziği denilince o kadar çok değerli isimler varki ..ismi duyulamayan bu yolda emek harcayan halk müziği sanatçılarımız da var..ilk akla gelen isimler ise;Arif Sağ-Sebahat Akkiraz-Güler Duman-Ergün Efe-Özlem Özdil-Latife Eraslan-Erdal Erzincan- Abidin Biter-Mustafa Özarslan....liste uzayıp gider böylece...........

Değerli Mahsuni Şerifi-Muhlis Akarsu'yuda rahmetle anıyorum

*Alev abla malesef bir müzik aleti çalamıyorum(ahhh.. kabiliyet...??)dinleyici olmak da çok güzel...

saygılar-sevgiler

Konu 35_58 tarafından (17.10.2008 Saat 03:26 ) değiştirilmiştir.
35_58 Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil