Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.11.2008, 09:21   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 139
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Standart *** Haftanın Konuğu ( Nefer ) 24 Kasım - 30 Kasım 2008 ***

Bu haftaki konuğumuz Nefer,

Âdettendir klasik sorularla başlayacağım.

Öncelikle hoş geldiniz ve önerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

* Bize kendinizden kısaca bahsedermisiniz.?

* AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak sormak gerekirse sanal dünyanın Aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirirsiniz...?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 11 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 09:54   #2
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 55
İtibar Puanı: 894
NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 2.126
767 Mesajına 2.027 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu haftaki konuğumuz Nefer,

Âdettendir klasik sorularla başlayacağım.

Öncelikle hoş geldiniz ve önerimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

* Bize kendinizden kısaca bahsedermisiniz.?

* AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak sormak gerekirse sanal dünyanın Aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirirsiniz...?
Merhaba Can

öncelikle Beni konuk olarak kabul ettiginiz için ben tesekür ederim.
insaniz, hepimiz kusurluyuz eksigiz, elimizde olmadan bazen nefs'imize maglup olup kalpler kirabiliyoruz
istemeyerekte olsa Kirdigim insanlardan bastan özür dilerim

Afyon Emirdagliyim , ismim Kasim,
Galiba bazi arkadaslar beni genç sannediyorlar ama ben 40 yaslarindayim 35 senedir belçikada Brükselde yasiyorum.
iki erkek evladim var .

Aw'yi Galiba Googel'den bir konu gezerken kesfettim
yazilar ilginç geldi haftalarca yazilari okudum sonra üye olmaya karar verdim, O gün bugündürde Aw'den ayrilamiyorum
yani bende Tutku gibi oldu, Aw'de kendimi evimde gibi hissediyorum
Bu Ailenin bir üyesi olmak güzel bir duygu.

Sanal dünyanin Eksileri oldugu gibi Artilarida var.
Ama su bir gerçekki artilari eksilerinden fazla , Alevilige katkilari olduguna inaniyorum
Her Fikirden insanlarla Paylasimda bulunmak ufkumuzu daha genisletip sorgulamaya sevk ediyor
böyle oldugu içinde daha çok arastirip daha çok bilgi ediniyoruz.
böylelikle kendimizi gelistirdigimiz için artisi ve katkisi çok oluyor
Aw'ye üye olmadan önce Türkçe yazi yazma konusunda çok zayiftim,
ilk baslardan kelimeleri zar zor bir araya getirip cümleler kurmak baya zor oldu benim için.
Aw sayesinde Türkçem baya gelisti, dahada düzelecegine inaniyorum.
kendi açimdan söylemem gerekirse sanal dünyanin ve bilhassada AW'nin Bana katkisi çok oldu
Eminim Baska Can'larada katkisi olmustur.

Kendimi tarif edecek özlü bir söz bulamadım.
NEFER Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 10 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 10:31   #3
Yazar
bade_aw
Forumun Bir Parçası

bade_aw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 433
bade_aw gercekten iyi biribade_aw gercekten iyi biribade_aw gercekten iyi biribade_aw gercekten iyi biribade_aw gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 1.396
457 Mesajına 907 Kere Teşekkür Edlidi

Öncelikle aramıza hoşgeldniz.Kendinize haksızlık etmeyin gençsiniz daha
hayat kırkından sonra başlaar demişler.
benim size bir soru olacak;
9 Kasım da yaptığımız mitingte aleviler sesİni duyurmuş ve Madımak otelinin müzeye dönüştürülmesi için hümümet harekete geçmiştir.Bugirişim alevilere karşı yapılan bir jest olarak değerlendirilmiştir.Hükümetin geç kalınmış adalet sistemi hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim.

bade_aw Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bade_aw Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 10:51   #4
Yazar
gizemli7575
SuSKuN

gizemli7575 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 38
İtibar Puanı: 185
gizemli7575 hakkında olumlu dusunceler mevcutgizemli7575 hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 379
109 Mesajına 194 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
NEFER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Can

öncelikle Beni konuk olarak kabul ettiginiz için ben tesekür ederim.
insaniz, hepimiz kusurluyuz eksigiz, elimizde olmadan bazen nefs'imize maglup olup kalpler kirabiliyoruz
istemeyerekte olsa Kirdigim insanlardan bastan özür dilerim
Merhaba can.. Aleviweb Ailesininin sizin gibi duyarlı insanlarla dahada saygınlık kazanacağını düşnüyorum. İyiki gelmişsiniz Hoşgelmişsiniz can..

Sanırım soru sorulması gerekiyo ama hiçte soru gelmiyo aklımaa) Belkide burda yeni oluşumdan ve henüz hiç kimseyi tanmıyo oluşumdandır)

gizemli7575 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gizemli7575 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 11:01   #5
Yazar
DALGIÇ
>>>S.A.S<<<

DALGIÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 67
İtibar Puanı: 885
DALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahipDALGIÇ parlak bir geçmişe sahip
DALGIÇ - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.122
597 Mesajına 1.199 Kere Teşekkür Edlidi

Abim seninde örnek paylaşımlarda bulunman dileği ilebenim şimdilik bir sorum yok

[SIGPIC]C:\Documents and Settings\PINAR1\Belgelerim\Resimlerim\alim.jpg[/SIGPIC]
Alevi Demişler sünni,ler Bize
Ali,yi Severiz ALEVİ,yiz Biz
Kim Sevmez Ali,yi Sorarım Size
Hacı Bektaş,ı Severiz Alevi,yiz Biz
Ehlibeyt,i Severiz Alevi,yiz Biz
DALGIÇ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
DALGIÇ Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 11:32   #6
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

NEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahipNEFER parlak bir geçmişe sahip

Alıntı:
bade_aw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle aramıza hoşgeldniz.Kendinize haksızlık etmeyin gençsiniz daha
hayat kırkından sonra başlaar demişler.
benim size bir soru olacak;
9 Kasım da yaptığımız mitingte aleviler sesİni duyurmuş ve Madımak otelinin müzeye dönüştürülmesi için hümümet harekete geçmiştir.Bugirişim alevilere karşı yapılan bir jest olarak değerlendirilmiştir.Hükümetin geç kalınmış adalet sistemi hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim.
Merhaba Can
Türkiyedeki Adalet sistemini yetersiz oldugunu düsünüyorum
Bir laf vardirya Hak verilmez Alinir diye, Bizlerde en temel haklarimizi almak için 9 kasimda mitingde örnek davranisimiz gibi bütün Alevi kurum ve kuruluslariyla beraber bir miting daha yapabilirsek temel haklarimizi Alabiliriz.
parçalara bölünüslükle birinin istegini digeri red ediyor.
bence çözüm Demokrasi ve Laik'ligi tam uygulatirsak çözülür.
yasadigim belçikadan bir örnek vereyim nasil çözüme kavusacagina belki bir kaç ip ucu verebilir.
Belçikanin Fransizca konusulan Walon bölgesi parlementosunca islamiyet üçüncü resmi din olarak kabul edildi.
Belçikada bütün resmi dernek ve vakiflara Devlet yardimi vardir, Burdaki Diyanete bagli Camilere bile Devlet Maddi yardim yapar ama denetlerde .Bütün girdileri ve çiktilari kontrol altindadir , böylelikle yaptigi maddi yardim baska amaçla kullanilamaz.
Yani bir Caminin devletten aldigi yaridim ve diger girdileri bir banka hesabindadir nerelere harcama yaptigi faturali olacak, mesela tadilat yaptiracaksa mecburen bir sirkete yaptirip faturasini alip muhasebeciye faturasini verecek.
AB'yi örnek alan ülkemizde bir kaç kanuni düzenlemeyle Alevilerde buna benzer bir haktan yayarlanirlarsalar Cem evlerimiz daha düzenli ve kullanisli oldugu gibi büyük sehirlerde yasayan yeni nesil Alevilerde Dini vecibelerini daha iyi ögrenir bu sayede inançlarini esaslarini bilen birer bireyler olurlar.
Ben Alevilerin ilahiyet fakültelerine gitmesi taraftariyim, yada Alevilik ile ilgili bir fakülte de kurulabilir
sorun çok lakin bunlar çözülmeyecek sorunlar degildir bize kalmis
esas sorun biz ne istedigimizi biliyormuyuz ? bence esas sorun biraz bizdede var
biraz öz elestiri yapip kedimize çeki düzen verip bütün olmaliyiz.
Madimak'in Müze olmasi aslinda çoktan olmasi gereken siradan bir olay olmaliydi lakin hala sürüncemede kaldigi için sanki Aleviligin tek sorunu buymus gibi biz bunlarla ugrasiyoruz( ugrastiriyorlar)
hükümetin hareketi bence bir jest degil geç kalinmis utanci örtme davranisidir, suç bizde de var her seyi hükümetten ve devletten bekledigimiz sürece Maddesel olarak çok küçük ama sembolik olarak çok büyük olan Madimak'in müze olmasi gibi olaylarla daha çok oyalaniriz( oyalarlar )gibime geliyor.

NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 6 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 11:43   #7
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
gizemli7575 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba can.. Aleviweb Ailesininin sizin gibi duyarlı insanlarla dahada saygınlık kazanacağını düşnüyorum. İyiki gelmişsiniz Hoşgelmişsiniz can..

Sanırım soru sorulması gerekiyo ama hiçte soru gelmiyo aklımaa) Belkide burda yeni oluşumdan ve henüz hiç kimseyi tanmıyo oluşumdandır)
Merhaba Can
güzel sözleriniz için tesekür ederim, sende hos geldin
ilk bastan bende sizin gibi çekimserdim , sonra alisiyoruz sahsen ben kendi Evimde gibi hissediyorum kendimi AW'de
zamanla sizde kendinizi Evinizde gibi hissedersiniz.
Birikimlerimizi düzeyli paylasimlar yaparak Aleviligi layik oldugu düzeye tasiriz, çekinme sende katil.

NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 12:33   #8
Yazar
bektaşksk
ÖLÜMÜNE KAFKAF

bektaşksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 56
İtibar Puanı: 757
bektaşksk parlak bir geçmişe sahipbektaşksk parlak bir geçmişe sahipbektaşksk parlak bir geçmişe sahipbektaşksk parlak bir geçmişe sahipbektaşksk parlak bir geçmişe sahipbektaşksk parlak bir geçmişe sahipbektaşksk parlak bir geçmişe sahip
bektaşksk - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.706
662 Mesajına 1.514 Kere Teşekkür Edlidi

sonunda senı burda gormekten cok sevındım abicim idolum oldun inş bıgun izmire gelırsın tanışırız sana sorcagım soru yok abim konularını takıp eden senın ne oldugunu cok ıyı bılır senın gıbı bırı zor bulunur abım senı ve yorumlarını severek takıp edıyorum inş uzun yıllar aw catısı altında hep beraber olcaz kendıne cok cok ıyı bak abicim

[SIGPIC][/SIGPIC]

Koyun beni hak aşkına yanayım
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan
Yolumdan dönüp de mahrum mu kalayım

Kadılar müftüler fetva yazarsa
İşte kement işte boynum asarsa
İşte hançer işte başım keserse

Bir gün mahşer olur divan kurulur
Suçlu suçsuz varsa orda bulunur
Piri olmayanlar anda bilinir

Pir Sultan'ım arşa çıkar ünümüz
O da bizim ulumuzdur pirimiz
Hakka teslim olsun garip canımız

pir sultan abdal

herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez
bektaşksk Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
bektaşksk Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 24.11.2008, 21:03   #9
Yazar
NEFER
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
bektaşksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sonunda senı burda gormekten cok sevındım abicim idolum oldun inş bıgun izmire gelırsın tanışırız sana sorcagım soru yok abim konularını takıp eden senın ne oldugunu cok ıyı bılır senın gıbı bırı zor bulunur abım senı ve yorumlarını severek takıp edıyorum inş uzun yıllar aw catısı altında hep beraber olcaz kendıne cok cok ıyı bak abicim
Bektasksk, abisi ben öyle önemli meziyetletleri ve özellikleri olan bir insan degilim
siradan her kes gibi bir insanim , benim idollarim ve önderlerim Hz Ali ve ulu önederimiz Atatürk.
Dileklerine katilmamak mümkün degil , insallah daha güzel paylasimlar yapacagiz.
bende senin yazilarini devamli takip ediyorum, hepimiz birbirimizden bir seyler ögreniyoruz, çok eksiklerim var
her gün yeni seyler ögreniyorum , senin yasin henüz çok genç ,önünde koca bir ömür var bu ömrün hep güzellikerle dolsun.

Alıntı:
DALGIÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Abim seninde örnek paylaşımlarda bulunman dileği ilebenim şimdilik bir sorum yok

Merhaba Dalgiç can
Bende seninle bilmedigim konulari paylasmak isterim
galiba esastan dalgiçsin çok az kisinin görmedigi su dünyasina dalmak güzel bir duygu olsa gerek
Allah seni vurgunlardan korusun.

NEFER Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 25.11.2008, 01:11   #10
Yazar
KARARTI
AYIN ŞAİRİ

KARARTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 62
İtibar Puanı: 853
KARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahipKARARTI parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 902
522 Mesajına 1.149 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili abicigim düsüncelerin ve görüşlerinden dolayı çok teşekkürler.awde iyiki varsın.nice paylasımlara...

KARARTI Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
KARARTI Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil