Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > İnsanları Tanıyalım > Atatürk Bölümü

Atatürk Bölümü Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna önderlik etmiş Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazı ve dosyalar.

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.04.2007, 01:37   #1
Yazar
Atanali
Forumla Bütünleşmiş

Atanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -47
Atanali hakkında olumsuz fikirler mevcut
Atanali - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 453
497 Mesajına 1.217 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Alevİ Sİtelerİnde Antİ-atatürkçülük İçin Ne Dİyorsunuz

slm canlar;;;

sormak istedin sizlere bir alevi sitesinde anti-Atatürkçülük ne kadar doğru ne kadar yanlış sizce sırf dersim katliamı yüzünden ve Atatürkü sevmekle insan ne kadar ırkçı ne kadar faşist olabilir???birde aleviliğin ve alinin üzerine başka sevgi asla tanınmaması ve bu nedenle de anti-Atatürkçü olmak sizce alevi olmak için şart mıdır yakın bi zaman önce böyle tatsız bir olayla karşılaştımda bilen bilir bir sorayım dedim Atatürkü elbette seviyorum hiçbir olay hiçbir insan bu sevgime asla mani olamaz en azından ülkemiz İrandan daha bağımzıs daha özgür ise bunda o ulu önderin elbette katkıları vardır ben sizlerin de fikirlerini merak ettim acaba ben miyim anormal olan yoksa başkaları mı

sevgiyle...

Atanali Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2007, 01:50   #2
Yazar
Ceyhun
Yollarda

Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Tournaments Won: 1

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 50
İtibar Puanı: 1607
Ceyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorCeyhun ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 2.035
2.262 Mesajına 7.329 Kere Teşekkür Edlidi

Merhaba,

İyi niyetinizden kuşkum yok ama şu linki okursanız sevinirim:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Aleviweb'de Atatürkçü olan ve olmayan Alevilere de yer vardır. Geçmişte de buna benzer tartışmalar yaşandı. O yüzden yukarıdaki açıklamayı yazmıştık. Burada önemli olan tarafların birbirine saygı göstermesidir. Atatürk bölümümüz de Atatürk'ü seven sayan arkadaşlarımızın Atatürk'le ilgili paylaşımları içindir.

Alevilerin biraraya geldiği birçok platformda ayrılık meselesi olarak ortaya çıkan Atatürkçülük Aleviweb'de birleştirici olmuyorsa bile "ayrıştırıcı" da olmamalı.

Bunlara dikkat ederek tartışmayı geliştirirsek sevinirim. İyi niyetinizden kuşkum olmadığı için konuyu kapatmıyorum elbette ama baştan bunları hatırlatmak istedim.

Soruya fikrime geçersek:
Alıntı:
anti-Atatürkçü olmak sizce alevi olmak için şart mıdır
Elbette hayır. Atatürkçü olmayan Aleviler Atatürkçü Alevilere saygıyla yaklaşmalı. Atatürkçü olmamak bir Alevilik şartı olamaz. Aynı şekilde Atatürkçü Aleviler de Atatürkçü olmayan Alevilere saygı ile yaklaşmalı. Çünkü tersi de Alevilik için şart değildir.

Aleviweb'de bu konu uzun zaman önce biraz problem oldu ama aştığımıza inanıyorum. Farklılıklara saygı ile küçük ayrışmalar yerine; daha bütünleştirici yaklaşımlar geliştirilebilir.

___________________İMZA___________________

Suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana...
Ceyhun Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2007, 01:54   #3
Yazar
cihangir_dost
Forumla Bütünleşmiş

cihangir_dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 846
cihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 522
427 Mesajına 905 Kere Teşekkür Edlidi

Ataturk siyasetcidir; ve bir siyasetci olarak hatalar da yapmistir, dogrulari da olmustur, ve Ataturkun Alevilikle hic bir alakasi yoktur, benim de anlamadigim Alevilerin Ataturk'u bu kadar cok sevmelerindeki nedeni bulamadik diyebilirim, bu konuyu baska bir bolumde tartistik fakat ne yazik ki bir sonuca varamadik diyebilirim...

Isterseniz buradan devam edebilirsiniz...

Sag bir parti olan ve simdiye kadar gerek iktidar olduklari zamanlarda ve gerekse de muhalefet de iken ALEVILERIN Ezilmesine, Somurulmesine, Yakilmasina, Yurtlarindan ve Koylerinde Surulmesine SEYIRCILIK yapip, bos laflar ile icriatsiz bir sekilde hareket eden Duzenin partilerden ve uydurma kanunlarin savunucularindan CHP ve DSP'ye

Alevilerden OY YOK

cihangir_dost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2007, 02:10   #4
Yazar
Atanali
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

İyi niyetinizden kuşkum yok ama şu linki okursanız sevinirim:

Aleviweb'de Atatürkçü olan ve olmayan Alevilere de yer vardır. Geçmişte de buna benzer tartışmalar yaşandı. O yüzden yukarıdaki açıklamayı yazmıştık. Burada önemli olan tarafların birbirine saygı göstermesidir. Atatürk bölümümüz de Atatürk'ü seven sayan arkadaşlarımızın Atatürk'le ilgili paylaşımları içindir.

Alevilerin biraraya geldiği birçok platformda ayrılık meselesi olarak ortaya çıkan Atatürkçülük Aleviweb'de birleştirici olmuyorsa bile "ayrıştırıcı" da olmamalı.

Bunlara dikkat ederek tartışmayı geliştirirsek sevinirim. İyi niyetinizden kuşkum olmadığı için konuyu kapatmıyorum elbette ama baştan bunları hatırlatmak istedim.

Soruya fikrime geçersek:

Elbette hayır. Atatürkçü olmayan Aleviler Atatürkçü Alevilere saygıyla yaklaşmalı. Atatürkçü olmamak bir Alevilik şartı olamaz. Aynı şekilde Atatürkçü Aleviler de Atatürkçü olmayan Alevilere saygı ile yaklaşmalı. Çünkü tersi de Alevilik için şart değildir.

Aleviweb'de bu konu uzun zaman önce biraz problem oldu ama aştığımıza inanıyorum. Farklılıklara saygı ile küçük ayrışmalar yerine; daha bütünleştirici yaklaşımlar geliştirilebilir.
sevgili ceyhun,
amacım ortalıgı karıstırmak falan degil
sadece merak ettim ve insanların fikirleri nelerdir onları ögrenmek istedim
ayrıca forum kurallarınıda okudum özellikle atatürk'le ilgili
tabii ki hiç kimse Atatürkçü olmak zorunda degil, isteyen istedigi gibi eleştirsini yapabilmeli ama saygı cercevesinde olması gerekir

Alt 17.04.2007, 02:12   #5
Yazar
Atanali
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
cihangir_miami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ataturk siyasetcidir; ve bir siyasetci olarak hatalar da yapmistir, dogrulari da olmustur, ve Ataturkun Alevilikle hic bir alakasi yoktur, benim de anlamadigim Alevilerin Ataturk'u bu kadar cok sevmelerindeki nedeni bulamadik diyebilirim, bu konuyu baska bir bolumde tartistik fakat ne yazik ki bir sonuca varamadik diyebilirim...

Isterseniz buradan devam edebilirsiniz...

sevgili cihangir_miami,
biraz daha aratsır istersen alevilikle ilgisi tabiki var

Alt 17.04.2007, 02:21   #6
Yazar
cihangir_dost
Forumla Bütünleşmiş

cihangir_dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 64
İtibar Puanı: 846
cihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahipcihangir_dost parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 522
427 Mesajına 905 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Atanali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili cihangir_miami,
biraz daha aratsır istersen alevilikle ilgisi tabiki var

Alevilik ile ilgisini aciklarsan bizleri de aydinlatmis olursun sevgili Atanali;
bir kac baslik vereyim isterseniz;

Hacem Bektasi Veli dergahlari dahi olmak uzere butun Alevi dergahlarinin kapatilmasi...? Dusun bakalim NEDEN Aleviligi ogrenmek icin gunumuzde Gencligimiz Sanal alemde arastirmalar yapiyor...?

Imam hatip okullarinin acilmasi...? ozune karsi degilim ama bugunku duruma gelene kadar saptirildi... burada birde Alevilik var ki Cumhuriyetin kurulmasinda Ataturk'e en buyuk destegi Alevilerin verdigi dusunulurse neden hala Dergahlarimizi geri alamadik, en basit ornegi; git de bir bakalim KARACAAHMET Dergahina simdi Karacaahmet MEZARLIGI diye aniliyor NEDEN aceba...?

Dersim konusunu da unutma iyi arastir...!

Bu arada ben Ataturk'e karsi degilim, fakat Ataturk'un ilahlesmesine ve Aleviligin icine yerlestirilmesine karsiyim, tekrar soyluyorum; Ataturk bir siyasetcidir, Alevilikle hic bir alakasi yok ve olamazda...

Saygilarimla...

Sag bir parti olan ve simdiye kadar gerek iktidar olduklari zamanlarda ve gerekse de muhalefet de iken ALEVILERIN Ezilmesine, Somurulmesine, Yakilmasina, Yurtlarindan ve Koylerinde Surulmesine SEYIRCILIK yapip, bos laflar ile icriatsiz bir sekilde hareket eden Duzenin partilerden ve uydurma kanunlarin savunucularindan CHP ve DSP'ye

Alevilerden OY YOK

cihangir_dost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.05.2007, 11:57   #7
Yazar
drsm
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
İtibar Puanı: 10
drsm iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi
Standart Alevilik Bakir Bir Alandır

Herkese selamlar. Siteyi yeni tanıma fırsatım oldu. Umarım hep beraber daha da geliştiririz.

Benim düşüncem: Alevilik bakir bir alandır. İnsanların üzerinde siyaset tozuna bulaşmış ayakkabılarıyla gezemeyeceği yerdir. Her Alevi aynı ırktan olmadığı gibi aynı aynı düşünceye de sahip olamaz.

İyisi mi düşünsel ayrılıklarımızı fazla kurcalamayalım. Ortak paydamız olan Alevilik'i zenginleştirmeye çalışalım. Saygılarımla...

Munzur'uma Dokunma!

Konu drsm tarafından (07.05.2007 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: "Munzur'uma Dokunma!"yı ekledim.
drsm Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.05.2007, 19:51   #8
Yazar
keza
Forumla Bütünleşmiş

keza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 626
keza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyekeza isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 839
545 Mesajına 883 Kere Teşekkür Edlidi

olası bir olay olarak görüyorum... kemalist degilim başka istlere takılıyorum bi sakıncası mı vardı

MUNZUR ONURUMDUR...! MUNZURUMA DOKUNMA...!

BAŞEĞMEZLİK VE ÇİÇEK ÜLKESİ DERSİMDE BARAJLARA GÜMÜŞ KAPIDAN GÜMÜŞ RENKLİ MUNZUR DAĞLARINDAN GEÇİT YOK...!

Werin canino em bibin yek li Mûnzûrê semah bigrin

Yansak Kavrulsak Alevin Kızgınlığında...
Dilimizde Aynı Şarkılar...
keza Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil