Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Merak Ediyorum

Merak Ediyorum Alevilikle ilgili merak ettikleriniz, kafanıza takılan sorular

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.06.2007, 13:34   #11
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
Aslında ßu KârHaNeLer Deil Onların İşletmecileri ve Tabikide Personellerinin Neden ne icin böyle bir Sektöre düştügünü araştırmak daha iyidir. tabiki. İsteyerek Yapılan iş Deildir. Bunun ÖrnekLerini Bir Cok Kez Gazete Ve Tv Lerde izledik..
Böyle bir sektör neden oluşturulur ve neden bu sektör devletin kanun ve kurallarınca korunur? Bunu araştırsak..Hali hazırda seçim varken hiç bir partinin bu konuda bir seçim stratejisinin bulunmamasını nasıl karşılıyorsunuz?

___________________İMZA___________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2007, 13:43   #12
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Standart Erkek Egemen Zİhnİyet Desteklenİyor

BOLAN: SEÇİM MEVZUATI ÇARPTIRILIYOR
Tükrükçü’nün adaylık başvurusunun reddedilmesi üzerine NTVMSNBC’ye açıklama yapan Bolan mevzuatın keyfi yorumlandığına dikkat çekerek şunları kaydetti: “Anayasamız 76. maddesinde şunu söylüyor: ‘Zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı suçlarla hüküm giymiş olanlar, affa uğramış olsalar bile milletvekili seçilemezler.’ Fakat Yüksek Seçim Kurulu 12 Şubat 1985 tarih ve 76 sayılı Kararı’yla ‘yüz kızartıcı suçların maddede ismen sayılanlarla sınırlı olduğunu ve ‘gibi’ sözcüğünden hareketle bunlara yenilerinin eklenemeyeceğine karar vermiştir. Dolayısıyla Ayşe Hanım’ın suçu hukuken bu kapsamda değildir. Bu da bir şeyi akla getiriyor: Ayşe Hanım’ın başvurusunun keyfi uygulamaya tabi tutulduğu, ve toplum tarafından kabul görmeyen bir geçmişi olmasının onun aleyhinde işletilmesi. ‘Yüz kızartıcı suçu’ asıl işleyenler Ayşe Hanım gibileri sokaklara itenler, genelevlerden vergi toplayanlardır. Hukuk burada devreye girmeli ve horgörülenlerin sesinin duyurulmasına yardım etmeli.”

GÜLBAHAR: ERKEK EGEMEN ZİHNİYET DESTEKLENİYOR
Gülbahar, hukuk sistemini eleştirerek, kadının yasalarda bile ezildiğine dikkat çekti: ” İlgili mevzuattaki ‘gibi’ sözcüğü suç tanımının genişletilmesi için kullanılamaz. Ayşe Hanım’ın karşısına çıkarılan hukuki engel, maalesef hukukun bile kadınların siyasetteki temsiline önyargılı olduğunu göstermiştir. Bir insanın en temel haklarından biri olan seçilme hakkına kastedilmiş, mevzuat doğru yorumlanmamıştır. Zaten hayat şartlarının madur ettiği kadınlarımızı bir de hukukun madur etmesi, toplumun en alt seviyelerinde itilmişlerin değiştirici ve dönüştürücü eylemlere girişmesine ket vurmaktadır. Ayşe Hanım’ın itildiği durum, Türkiye’de gerek yasaların, gerek zihniyetin ne denli köklü ve değiştirilmesi zor bir ataerkil yapıda olduğunun göstergesidir. Hukuk sistemi bulduğu her fırsatta zayıfı ve güçsüzü ezmemelidir.”

Tükrükçü: Çalmadım dolandırmadım

Fuhuş suçu işlediği için adaylığı reddedilen Ayşe Tükrükçü, YSK’ya itiraz ederken, Şefkat-Der Genel Başkanı Bolan da fuhuşun adaylığa engel “yüz kızartıcı suç”lar arasında sayılmadığı savunmasıyla destek verdi.

Konu gnost tarafından (18.06.2007 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
Alt 18.06.2007, 21:04   #13
Yazar
[T][A][R][I][K]
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 0
[T][A][R][I][K] hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir yok

Ettiği Teşekkür: 89
49 Mesajına 69 Kere Teşekkür Edlidi

Çok değerli forum üyeleri

Başlığı okuyunca bende bir iki kelam etmek istedim..Öncelikle 11 yıl önce yaşadığım bir anımı sizlerle paylaşmak isterim..Yıl 1996 yer İngiltere...İngilizce gramer ve pratik konuşma bilgimi artırmak için İngilterede 6 hafta bulundum..Kaldığım evdeki bayan benden yaşca 10 yaş büyüktü..Evde 8 öğrenci vardı ve herbiri ayrı milliyettendi..Neyse ev sahibimiz bahsettiğim o bayan bana dönüp şu soruyu sordu..Sence dedi dünyada eşini en çok aldatan ulus hangisidir diye bir soru yöneltti..Bende tarzanca ingilizcemle o na yanlış hatırlamıyorsam avrupa ülkelerinden birinin adını söylemiştim..Bana dönüp Sudi Arabistan demezmi..Baya şaşırmıştım..Nasıl olur dedim..Orada öyle bir şeyin olması dünyanın tersine dönmesi gibi birşey olurdu dedim kendi kendime..Neyse bayan açıklamasını devam ederek bu işin nasıl olduğunu anlattı..Adam karaçarşafı giyerek gözüne önceden kestirdiği eve girip işini haledip çıkıyormuş..Özetle yasakların olduğu toplumlarda herzaman yasakları çiğneme içgüdüsü hakimdir..Bu insanın doğasında vardır..Engellenemez..Genelev konusuda bedenini ve ruhunun bir kısmını belli bir ücret karşlığı pazarlanmasıdır..Çarpık ve hastalıklı toplumların ürünüdür...çok acil çıkmak zorunda olduğum için yazımın çeyereğini şimdilik sizlerle paylaşıyorum..gerisi gelecektir..hoşçakalın

[T][A][R][I][K] Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2007, 21:25   #14
Yazar
donjaq007
Forumun Bir Parçası

donjaq007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

donjaq007 - MSN üzeri Mesaj gönder donjaq007 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Fikirler Tecrübe Puanı: 54
İtibar Puanı: 253
donjaq007 sevilen bir üyedonjaq007 sevilen bir üyedonjaq007 sevilen bir üye
donjaq007 - MSN üzeri Mesaj gönder donjaq007 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 145
135 Mesajına 225 Kere Teşekkür Edlidi

türkiye de gönüllü oldukları fazla söylenemez ama dünyanın gelişmiş ülkelerinin hemen hepsinde bu işi gönüllüler yapmaktadır ama tayland örneğinde olduğ gibi bu işin maalesef zorunlu kılınarak yapıldığı ülkeler var

Olacak er geç,

Derin denizlerdeki canavarlar gibi,

Birbirini kemirmek zorunda kalacak insanlar

Sir Thomas More (1516)
donjaq007 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.08.2007, 23:55   #15
Yazar
nazey
Forum Katılımcısı

nazey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 43
İtibar Puanı: 147
nazey yakında sevilen bir üye olabilirnazey yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 182
52 Mesajına 95 Kere Teşekkür Edlidi

Bende bi alman talkshow unda izlemistim ne kadar gercek bilmiyorum ama kadinin birisi bi genelevde gönüllü olarak calistigini söylüyordu kocasida onu destekliyordu cok sasirmistim dogrusu ama okuldan bi kizda malesef bu isi yapiyodu zevk icin cok para getirdigi icin.

nazey Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.08.2007, 12:11   #16
Yazar
insan
Forumu İyi Bilen

insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 45
İtibar Puanı: 26
insan iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 57
75 Mesajına 107 Kere Teşekkür Edlidi

Bugün hükümet tüm genelevleri kapatacağını ilan etse ne tepki verirsiniz?

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; bir orman gibi kardeşcesine..
insan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.08.2007, 18:14   #17
Yazar
DevlerinNefesi
Aybo, zulmo, cinayeto

DevlerinNefesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 55
DevlerinNefesi yakında sevilen bir üye olabilir
DevlerinNefesi - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 129
68 Mesajına 100 Kere Teşekkür Edlidi

can lar bakın kimse o genel evine zorla kimseyi götürmez kimse istemeden vesika almaz evinde akşamları kuru ekmek yiyen kadınlar niçin gidip vesika almıyor bunu bir düşünün.daha cok para kazanmak için etini satıyorlar kim zorluyo onları fabrikada asgari ücrete calişan kadınlar da var onlar neden gitmiyo vesika almaya ???

http://img174.imageshack.us/img174/9421/deniz200305061sz7.jpg
DevlerinNefesi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.08.2007, 19:04   #18
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
can lar bakın kimse o genel evine zorla kimseyi götürmez kimse istemeden vesika almaz evinde akşamları kuru ekmek yiyen kadınlar niçin gidip vesika almıyor bunu bir düşünün.daha cok para kazanmak için etini satıyorlar kim zorluyo onları fabrikada asgari ücrete calişan kadınlar da var onlar neden gitmiyo vesika almaya ???
Bu biçimsel yaklaşımın yanlışlığını her yerde savunacağız.Elbette ahlaki çöküntünün kol gezdiği suç iklimini oluşturan nedenleride konuşmak gerekir.Ancak genelevde ki kadınların bu işi istemeyerek yaptıklarını duymayan kalmış.O da sadece siz.

Alt 18.08.2007, 19:40   #19
Yazar
hemavaz
Boran Fırtınası

hemavaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 68
İtibar Puanı: 701
hemavaz parlak bir geçmişe sahiphemavaz parlak bir geçmişe sahiphemavaz parlak bir geçmişe sahiphemavaz parlak bir geçmişe sahiphemavaz parlak bir geçmişe sahiphemavaz parlak bir geçmişe sahiphemavaz parlak bir geçmişe sahip
hemavaz - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 1.467
596 Mesajına 854 Kere Teşekkür Edlidi

genelevde çalışanların hakları bir şekilde korunmalıdır. toplumda normal bir vatandaş olarak keşke dolaşabilseler. özgürlükleri ellerinden alınmış, her birinin hayatı roman olan insanlarımız.

kapatılıp kapatılmama konusunda şunu diyebilirim. bence acı da olsa olmalı ne yazıkki belki bana karşı çıkcaksınız böyle söylediğim için. ama nedeni şu; kızılayda bazen insanların bayanlara bir bakışı var, gözleriyle yemenin ötesinde bir vucut dili var inanın. kapatılırsa tecavüz oranlarında artış olacağı kanısındayım. alternatif çözümler üretilebilir, insanca yaşabilcekleri, tutsak olmadıkları ve özgürlüğü elinde olan insanlar. yoksa kim isterki, zorla kimse gidip kaydını yaptırmamıştır heralde, herbirinin ayrı bir hikayesi var. toplumumuzun bu sorununa çözüm üretilmelidir.

bu topic için yozçay abiye teşekkür ederim aslında hepimizin unttuğu toplumumuzun kanayan yarlarından biridir.sevgilerimle dostlar....

hemavaz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.08.2007, 21:55   #20
Yazar
DevlerinNefesi
Aybo, zulmo, cinayeto

DevlerinNefesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 55
DevlerinNefesi yakında sevilen bir üye olabilir
DevlerinNefesi - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 129
68 Mesajına 100 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
yozcay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu biçimsel yaklaşımın yanlışlığını her yerde savunacağız.Elbette ahlaki çöküntünün kol gezdiği suç iklimini oluşturan nedenleride konuşmak gerekir.Ancak genelevde ki kadınların bu işi istemeyerek yaptıklarını duymayan kalmış.O da sadece siz.
peki hiç düşündü mü akşamları evlerine ekmek götüremeyen insanları.onlar ne yapsın onlarada kader bir oyun oynamış demi..ben o insanlar isteyerek severek vesika alıyorlar diye bir şey demedim ki.daha lüks bir hayat için vesika alıyorlar.bunun başka bir mantığı varmı??? kaderini değiştimek insanın elindedir.madem ki genelevde calişmak istemiyor kimseyi zorla tutan yok asgari ücretle calişir bir lokma ekmek yer.ha benim o insanları dişladığimda yok yanliş değerlendirmeyin öyle hemen...

http://img174.imageshack.us/img174/9421/deniz200305061sz7.jpg
DevlerinNefesi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil