Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.09.2008, 18:23   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Standart *** Haftanın Konuğu ( Revival ) 15-21 Eylül 2008 ***

Bu haftaki konuğumuz Revival,
Öncelikle hoş geldin ve önerimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.

Aw' nin en eski üyelerinden biride sensin, Bize kendinden kısaca bahsedermisiniz.?

Ve AW yi nasıl keşfettin.?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 4 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 20:38   #2
Yazar
gnost
Forumla Bütünleşmiş

gnost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 96
İtibar Puanı: 1138
gnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı vargnost görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 828
1.206 Mesajına 2.509 Kere Teşekkür Edlidi

Aw de konuk olarak görmek güzel.

Bir kaç soru sormak adettendir

Sağlığınız nasıl,aileniz nasıllar,Çınar efendi neler yapmakta?

Son yıllarda Alevilerin ve beraberinde Alevi gençlerinin yürütmeye çalıştığı hareketliliği ve bu bağlamdaki çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz,Alevilerin kendi içi dünyalarında böylesine bir örgütlenme çabasının bir anlamda "içe kapanma" olarak algılanabileceğini düşünüyormusunuz,(AGM) Aydınlık Gençlik Meclisleri çabasının bu "içe kapanış" ın "dışa açılım" ı olarak görmek mümkünmüdür.(Malum her gençlik hareketliliğinin ön adı "Alevi" olarak belirdi),Agm düşüncesi ve pratiğiyle daha geniş ve daha genele yönelik kavramlara da vurgu yapacakmı,AGM nin dünü,bu günü ve yarına dair düşüncelerini kendi perspektifinizden nasıl görmektesiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

gnost Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gnost Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 21:17   #3
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi
Standart alev_2005_2005

Alıntı:
Bu haftaki konuğumuz Revival,
Öncelikle hoş geldin ve önerimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.
Hoşbuldum. Ben teşekkür ederim.

Alıntı:
Aw' nin en eski üyelerinden biride sensin, Bize kendinden kısaca bahsedermisiniz.?
Henüz en eskilerin içerisinde yer aldığımı sanmıyordum ama bundan onur duyarım. Ben eskilerin yenisiyim

Kısaca ben;

Eli bir erkek çocuk babasıyım. İçiyim. İnternet ile ilgilenmeye bayılıyorum. Haber siteleri benden bıkmıştır Kısa mı oldu?

Alıntı:
Ve AW yi nasıl keşfettin.?
AW maceramız uzun zaman önceye dayanıyor, sevgili dostum Yılmaz'ın tavsiyesiüzerine AW ile tanışma mutluluğuna eriştim. İlk başlarda biraz uzak kaldım işlerimden dolayı. Daha sonra süreklilik halini almaya başladı ve ben öok mutluyum. AW'yi ve burada bulunan canları seviyorum. AW de olmak, AW'nin bir parçası olmak çok güzel.

Teşekkür Ederim. Sevgiler

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 21:26   #4
Yazar
'Serhan'
Deli Kadir

'Serhan' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 117
İtibar Puanı: 2014
'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip'Serhan' itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
'Serhan' - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.149
1.926 Mesajına 4.343 Kere Teşekkür Edlidi

46 günde 700 küsür mesaj yazmayı nasıl beceriyorsun?

ben 500 küsürde kalmışım imrendim sana

Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar.
Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır.
Safları sıklaştırın çocuklar,
bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.

Nazım Hikmet Ran 1962

'Serhan' Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
'Serhan' Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 21:47   #5
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Standart gnost

Alıntı:
Aw de konuk olarak görmek güzel.
Konuk olarak ben sizi bizzat ziyaret etmeyi düşünüyordum ama madem burada görmeyi istiyorsunuz eyvallah

Alıntı:
Bir kaç soru sormak adettendir
Adettendir soruları cevaplamak

Alıntı:
Sağlığınız nasıl,aileniz nasıllar,Çınar efendi neler yapmakta?
Sağlık durumum çok iyi. Ailem de de durumlar çok iyi gidiyor. Hayata tuttunma mücadelesine devam ediyoruz. Çınar, ah o Çınar Benim tatlı belam olur kendisi, gün geçtikçe benimle kıyasıya kavga etmeye başladı aramız biraz limoni, sürekli bana kafa atıyor kerata annesinin yanına yaklaştırmama mücadelesinde. Bu mücadele bir devrim niteliği taşıyor. Devrimci adam küçüklükten belli olurmuş. Bizim Çınar'da belirtiler var. Nazar değmesin gözlerinin içi parlıyor. Onsuz zaman geçmez oldu

Alıntı:
Son yıllarda Alevilerin ve beraberinde Alevi gençlerinin yürütmeye çalıştığı hareketliliği ve bu bağlamdaki çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz,
Alevi gençliğinde bir hareketlenme gerçekten de son zamanlarda biarz arttı. Geç kalınmış bir hareketlenme olsa da gelecek için umut verici bir yapılanma içerisinde olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Gençelerimizin sinmişlikten kurtulmaları anlamına gelen bu hareketlenmenin bütün içtenlikle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hareketin her safhasında yer almak bana onur verir.
Alıntı:
Alevilerin kendi içi dünyalarında böylesine bir örgütlenme çabasının bir anlamda "içe kapanma" olarak algılanabileceğini düşünüyormusunuz
,

İçe kapanmanın gerçekleşeceği konusunda benim her hangi bir öngörüm olmadı. Şehir yaşantısına adapte olmayı başaran Alevilik ve Aleviler örgütlülük modelinde gerçekçi ve legal bir yapıda mücadele ettiği sürece içe kapanmanın aksine dışa açılma ve kendini ifade etme olanağı doğacağı kanısındayım. Alevilerin örgütlenmelerinden bölünmeye asla taviz verilmemeli ve bir bütün olarak gerici, faşist hareketin karşısında dimdik durmayı bilmelidir.

Alıntı:
(AGM) Aydınlık Gençlik Meclisleri çabasının bu "içe kapanış" ın "dışa açılım" ı olarak görmek mümkünmüdür.(Malum her gençlik hareketliliğinin ön adı "Alevi" olarak belirdi),
AGM henüz bir çocuk, yürümeye yeni başladığını söyleyebiliriz. Zaman bizim için ilaç olacak. AGM'nin Alevi insanı, hatta bütün bir halk için ilerici ve aydınlık gelecek sağlayacağına gönülden inanıyorum. Dışa açılma konusunda AGM'den önce kendi insanımızın bireysel çabasının gerektiği kanısındayım. AGM salt Alevi sorunları ile ilgilenen bir kurumsal değildir. Bunuda belirtmek gerek. Önce kendinden başlayarak ülke hatta dünya için atılacak aydınlık adımların öncüsü olmayı misyon biçmiştir. Çalışmaları gönülden desteklemenin yanında bedenen de destek vereceğimi bir kez de buradan ifade etmek isterim. Alın terim aydınlık gelecek için akacak, aydınlık bir geleceğe gençelerimiz ile birikte yürüyeceğiz.

Alıntı:
Agm düşüncesi ve pratiğiyle daha geniş ve daha genele yönelik kavramlara da vurgu yapacakmı
,

Evet, AGM yukarıda da belirtiğim gibi sabit bir konu üzerinde kalmayacak, çeşitli konular üzerinde kendi bnyesinde çalışmalarına devam edecektir. Zaten hali hazırda AGM'nin çalışmaları takdire şayan bir şekilde devam etmektedir. Yaşanabilir bir dünya için aydınlık gençlik çalışmalrına durmadan devam edecektir. Genele yönelik kavramlara da vurgu yapmış bulunmaktayız. Devamı gelecek..

Alıntı:
AGM nin dünü,bu günü ve yarına dair düşüncelerini kendi perspektifinizden nasıl görmektesiniz?
AGM, bizim yani Aleviweb üyelerinin parmaklarından yoğrularak çıkmış bir emeğin ürünüdür. Bu gün, bir çok ortamda AGM'nin ne kadar güzel adımlar attığını görüyor duyuyoruz. Bugün görmekte olduğumuz diğer bir durum ise; AGM ve AGM içerisinde bulunan dostlar için büyük sarfedilen başarı sözcüklridir. Bunun en güzel örneklerinden birisi geççtiğimiz günlerde bütün dünyanın önünde gerçekleşen Alevi Gençlik Forumudur. AGM'nin çeşitli çevreler tarafından rahatsızlık verici olarak karşılanmasının da, AGM'nin büyük başarılara imza atacağının bir göstergesi olarak görüyorum. Mantık olarak "Meyve Veren AGM taşlanıyor" diyebiliriz. AGM bu tür başarı düşmanlarını muhattap almadığı gibi yoluna en hızlı şekilde devam edecektir. İlerleyen günlerde daha fazla başarı AGM için normalleşmiş bir durum olacaktır. Gelecek için AGM'nin bütün bir kitle tarafından desteklenmesi ve el üstünde tutulması gerekmektedir.

Alıntı:
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim. Sevgiler

**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 22:01   #6
Yazar
ceritlı
Forumla Bütünleşmiş

ceritlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 79
İtibar Puanı: 1591
ceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorceritlı ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 6.639
1.204 Mesajına 2.466 Kere Teşekkür Edlidi

oh oh haftanın konuğu olarak görmek ne güzel kolay gelsin ali deniz.
bir soru da ben sarayım iznin olursa.
arkadaş bizler iç anadolu iklimine alışkınız adana ya seni götüren neden ve sıcaklarıynan nasıl başa çıkabiliyorsun verecağın cevaba şimdiden teşekürler sevgiyla kal.

islamın temeli ahlak
ahlakın özü bilgi
bilginın özü akıldır

hacı bektaş veli

HADDİNİ BİLEN MERTTİR
VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR
CUMHURİYET İÇİNDE
CUMHURİYET KURAN NAMERTTIR
ceritlı Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
ceritlı Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 22:53   #7
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
Serhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
46 günde 700 küsür mesaj yazmayı nasıl beceriyorsun?

ben 500 küsürde kalmışım imrendim sana

Ben mi yazmışım o kadar mesajı Haberim bile yok Kolay oldu hiç zorlamadan yazdım yahu. Demek zorlasam profil patlayacak

**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 23:13   #8
Yazar
rayber özgür
Forumla Bütünleşmiş

rayber özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 75
İtibar Puanı: 1138
rayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 973
804 Mesajına 1.376 Kere Teşekkür Edlidi

merhaba ali.umarım ailenle sağlıklı güzel günler geçiriyorsundur.benim sorum

akp nin önünde en büyük engel bizleriz,sana göre sindirme politikalarını dahada sert hale getirirlermi yoksa yumuşama olurmu bu kararlılığımız sayesinde...

UNUTMUŞTUK AYRILIĞI
YOK SAYMIŞTIK ÖZLEMEYİ
MUTLULUK MAVİ ÇOCUK
OYNARDI BAHÇEMİZDE
"Düsman zindanda yenilmez diye düsünme hic,hatirla IBRAHIMI,MEHMET ZEKIYI,ORHANI ve daha simsicak kurumadi CIHANIMIZIN kani" !

yalnız değilsin eskici
bir sabah güneş doğar
sevgiden tuğlalarla
yeniden kurarız bu kenti
rayber özgür Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
rayber özgür Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 15.09.2008, 23:58   #9
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
ceritlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
oh oh haftanın konuğu olarak görmek ne güzel kolay gelsin ali deniz.
bir soru da ben sarayım iznin olursa.
arkadaş bizler iç anadolu iklimine alışkınız adana ya seni götüren neden ve sıcaklarıynan nasıl başa çıkabiliyorsun verecağın cevaba şimdiden teşekürler sevgiyla kal.
Saol abi teşekkür ederim

Ben burada doğduğum için pek sıkıntı yaşamıyorum ama sıcaklardan rahatsız olmuyor değilim. Genelede sıcaklarda dışarda dolaşmam Ama bazen mecburen çıkıyoruz. Onada katlanmak zorundayız.

Teşekkür ederim . Sevgiler

Alt 16.09.2008, 17:15   #10
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

Bilgiler

Alıntı:
rayber özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba ali.umarım ailenle sağlıklı güzel günler geçiriyorsundur.benim sorum

akp nin önünde en büyük engel bizleriz,sana göre sindirme politikalarını dahada sert hale getirirlermi yoksa yumuşama olurmu bu kararlılığımız sayesinde...
Merhaba Özgür

Sindirme politikalarına sadece AKP olarak bakmak bence yanlış ve yetersiz bir bakış açısı olur. Devletin bütün organları ile sünni bir yapı ile yönetilmesini göz önüne alırsak, Polis'i, Asker'i vb. bilimum kadrosu ile Aleviler üzerinden bir sindirme çalışması yıllardan beri süregelmektedir. Heteredoks yapımızı her zaman koruduğumuza inanıyorum bundan dolayı da sindirilmek istenmemiz çok normal. Ama şunu unutmamak gerekir, biz Aleviler bin yıllardır bu tür katliamlara, baskılara maruz kaldık, yılmadı ve biat etmedik. Demekki kanımızda direniş var. Senin sorun sadece Alevileri kapsamayan genel bir soru ise, onada şu şeklde cevap verebilirim;

Türkiyede gericilik, faşistlik vb.. bilimum insanlık dışı hareketin ilk hedefi olan insanların en dirençlisi her zaman Aleviler olmuştur. AKP nin tek başına bir sindirme operasyınu gerçekleştirenbilecek yetebeğe sahip olmadığını düşünüyorum. Yumuşasada yumuşamasada fark etmez.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil