Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Üyelerin Mekanı > Aleviweb Konukları

Aleviweb Konukları Aleviweb'in Konuk ve Röportajları Bölümü

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.09.2008, 08:51   #1
Yazar
alev_2005_2005
... SESSİZ SİTEM ...

alev_2005_2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 140
İtibar Puanı: 2311
alev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahipalev_2005_2005 itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip

Ettiği Teşekkür: 6.861
3.580 Mesajına 7.692 Kere Teşekkür Edlidi

Standart *** Haftanın Konuğu ( Mucoban ) 22-28 Eylül 2008 ***

Bu haftaki konuğumuz Mucoban,
Öncelikle hoş geldin ve önerimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.

* Bize kendindenizden kısaca bahsedermisiniz.?

* Ve AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak soracak olursam sanal dünyanın aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirsiniz...?

___________________İMZA___________________
***YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE...***

***Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...***

***Kapansın el kapıları bir daha açılmasın, Yok edin insanın insana kulluğunu, Bu davet bizim...***

***Annelerin ninnilerinden spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı, anlamak, sevgilim, o, bir müthiş bahtiyarlık, anlamak gideni ve gelmekte olanı...***

***Günler ağır. Günler ölüm haberleriyle geliyor.
Düşman haşin zalim ve kurnaz...***

*** NAZIM HİKMET RAN ***

Konu alev_2005_2005 tarafından (22.09.2008 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.
alev_2005_2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
alev_2005_2005 Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 22.09.2008, 12:31   #2
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı

haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Memleket: AMASYA

Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi

sevgili mucoban,değerli abim.haftanın konuğu olarak hoş gelmişsiniz.en içten saygılarımı sunarım.

sayın mucoban;

- son zamanlarda alevi toplumu içerisinde yeni bir kimlik arayışı sezinliyormusunuz ?ışıkçılar,luviciler,mu/atlantisciler,vs.sizce aleviler nereden geliyor.alisiz alevilik tanımları sizi tatmin ediyormu ?

- cem evlerine morg yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz.ölünün arkasından tören olsa ne olur olmasa ne olur.camide olsa ne olur cem evinde olsa ne olur.ama cami cem evi diye ayrılırsak toplumları bir araya getiren,düşmanlıkları bitiren,küsleri barıştıran cenaze kültürümüz yok olmazmı.anadolu tabiriyle bu, cemaati bölmek anlamına gelmezmi.

- sizin sol için gösterebileceğiniz bir adres varmı.şu anda akepe nin karşısına küçük,dağınık solcu olduğunu iddia eden partilerle çıkarsak bir şansımız olabilirmi.

vereceğiniz samimi cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 22.09.2008, 17:45   #3
Yazar
HazaL*
ALêVi KıS

HazaL* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 63
İtibar Puanı: 715
HazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahipHazaL* parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 1.819
587 Mesajına 1.086 Kere Teşekkür Edlidi

Merhaba Kırmızı koLtuk YakıSmıs

iLk baSta herkeZe Sordugum Gibiiii...

HobiLerin,FobiLerin,SevdikLerin,SevmedikLerin
Aw'ye öneriLerin Aw hakkında DüsündükLerin

SimdiLik bu kadaR yeteR

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

Hü demmine Yâ Allah Yâ Muhamed Yâ Ali !

La Feta iLLa ALİ La Seyfe iLLa ZüLfikaR

Bütün yozlara ve yobazlara inat ALEVİYİZ!

EskiLer iyi TanıR " AlevikıS "

..Adım SözLérimé KéfiL..! ==> ♥ ~ђคzคl~ ♥

mod: "ÖSS"
HazaL* Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
HazaL* Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 23.09.2008, 16:12   #4
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

mucoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SAMSUN
Fikirler Tecrübe Puanı: 80
İtibar Puanı: 1736
mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.179
1.370 Mesajına 3.354 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
alev_2005_2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu haftaki konuğumuz Mucoban,
Öncelikle hoş geldin ve önerimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.

* Bize kendindenizden kısaca bahsedermisiniz.?

* Ve AW yi nasıl keşfettiniz.?

* AW' nin aleviliğe katkısı yani kısacası genel olarak soracak olursam sanal dünyanın aleviliğe katkısı artısı eksisini nasıl değerlendirsiniz...?
evet öncelikle hoşbulduk.
sevgili alevcan asıl ben teşekkür ederim beni konuk seçtiğiniz için.
bundan sonsuz onur duyduğumu ve gururlandığımı özellikle belirtmek isterim.
işleyişi ve tartışma ortamının demokratlığı konusundaki tutarlılığına samimi olarak inandığım,
ve internet aleminde benim ilk gözağrım olan AW e beni konuk seçtiğin için
sana teşekkür ederim.

AW yi arama motorunda bir konu ararken tesadüfen buldum.. ve o andan itibarende müdavimiyim.
gerçi son zamanlarda benden ve işlerimden kaynaklı geçici olduğunu bildiğim bir az zaman ayırma sorunum var ama bu uzun olmayacak ve yazamasamda takip ediyorum.

kendimi anlatmaya gelince alevcan;

43 yaşındayım.
samsun/ladik doğumluyum.
Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Maliye bölümü 1989 mezunuyum..
18-16-12 yaşlarında 3 çocuk babasıyım.
kamu görevlisi bir memurum.
bu nedenle ülkenin hemen her yerinde kah geçici kah daimi görevle çalıştım..
görev yaptığım kurum gümrük müsteşarlığıdır..
halen Samsun da çalışmakta ve ikamet etmekteyim..

sevgili alevcan
sorularını yanıtlarken AW kısmını unutmuşum.
bu benim için çok önemli.
hele benim yaşımdakiler için dahada önemli.

aklı birşeye ermeye başladıkları zaman elinin altında interneti,AW yi ve benzeri formları bulan arkadaşlarla,
aklı internet le bişeylere ermeye başlayan arkadaşlar beni anlamayabilirler.
bunu bir suçlama yada bizim zamanımızda şöyleydi gibi bir hamasi söylem tarzında anlatmıyorum.
gerçekten inanarak ve bildiğim için söylüyorum.
dediğin gibi sanal dünya diye nitelendirdiğin internet ortamının insani ilişkileri sanal olabilir.
ama bilgi paylaşımı ve bilginin edinilmesi bakımından sanal olduğunu düşünmüyorum.
işin bizi ilgilendiren yanına gelince
yaptığımız tartışmalar bizi ayrı yerlere götürüyor muş gibi gözüksede gerçekte öyle değil.
deneme sınamaylada olsa bizim için en doğru olanı bulacağız.
bunuda tartışarak yapacağız.
ve görebildiğim en geniş ve özgür tartışma zemini aleviweb.
bunu başka yerlerde şöyle böyle nin karşılığı olarak değil gördüğüm bir gerçeğin tespiti olarak söylüyorum.
sevgilerle

Konu mucoban tarafından (23.09.2008 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.
mucoban Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 8 üye teşekkür etti:
Alt 23.09.2008, 17:24   #5
Yazar
Pınar_34
Genel Sorumlu

Pınar_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ADIYAMAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 77
İtibar Puanı: 1658
Pınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyorPınar_34 ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Ettiği Teşekkür: 4.077
1.448 Mesajına 3.903 Kere Teşekkür Edlidi

Sevgili Mucoban,
Öncelikle hoşgeldiniz diyorum, sizi haftanın konuğu olarak görmek çok güzel, yazılarınızın bir çoğunu büyük bir beğeni ile okuyorum, çok içten çok samimi buluyorum mesajlarınızı, izniniz olursa benimde size sormak istediklerim var,

1. AW'de çok fazla genç üyemiz var, onlara ve tüm alevi gençlerine büyükleri olarak neler söylemek istersiniz? Öğretimiz adına ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

2. 3 çocuk babasısınız, eğitimleri sizce yeterli mi? Türkiye'deki eğitim sistemimize bakış açınız nasıldır?

3. Derneklerimiz sice görevlerini/amaçlarını yerine getirebiliyor mu? Eksiklikleri nelerdir?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar,

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Pınar_34 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Pınar_34 Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 23.09.2008, 20:30   #6
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

mucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyormucoban ışıl ışıl bir geleceğe gidiyor

Alıntı:
haziran_AW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili mucoban,değerli abim.haftanın konuğu olarak hoş gelmişsiniz.en içten saygılarımı sunarım.

sayın mucoban;

- son zamanlarda alevi toplumu içerisinde yeni bir kimlik arayışı sezinliyormusunuz ?ışıkçılar,luviciler,mu/atlantisciler,vs.sizce aleviler nereden geliyor.alisiz alevilik tanımları sizi tatmin ediyormu ?

- cem evlerine morg yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz.ölünün arkasından tören olsa ne olur olmasa ne olur.camide olsa ne olur cem evinde olsa ne olur.ama cami cem evi diye ayrılırsak toplumları bir araya getiren,düşmanlıkları bitiren,küsleri barıştıran cenaze kültürümüz yok olmazmı.anadolu tabiriyle bu, cemaati bölmek anlamına gelmezmi.

- sizin sol için gösterebileceğiniz bir adres varmı.şu anda akepe nin karşısına küçük,dağınık solcu olduğunu iddia eden partilerle çıkarsak bir şansımız olabilirmi.

vereceğiniz samimi cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
canım kardeşim sevgili hemşerim hoşbulduk..
en içten saygı ve sevgiler de bende hem sana hem formdaşlara..
gelelim sorulara..

son zamanlarda alevi toplumu içerisinde bir kimlik arayışı sezinliyormusun diye sormuşsun..
bu konuda seninlede yazışmalarımız oldu..
sevgili haziran ben alevilerin kimlik sorunu olduğuna inanmıyorum.
adı üstünde birliktelik ve bütünlük oluşturduğumuz ve hiç tartışmasız kabul ettiğimiz bir kavram var.ALEVİ lik.
bizim kimliğimiz bu.
bu sosyolojik anlamda etnisite karşılığı olan bir kavram değil.
çünkü,
alevi-türk
alevi-kürt
alevi-islamcı
alevi-sağcı
alevi-solcu
ve hatta üzülerek söylüyorum bu son şıkkı
alevi-çıkarcı
ve tartışmalardan görebildiğimiz kadar çoğaltılabilecek mevcut alevi bilmem neci ikilemi sözkonusu.
tüm arayışlar bu ikilemlerin merkezinde yürütüldüğü için bir alevi kimlik arayışı varmış gibi lansediliyor yada öyle yansıyor.
aslında tüm tartışmaları yapanlar bende dahil,
asıl kimliğimizi sabit tutarak ikinci bilmem neci isek bu argümanlarla donatılmış düşüncelerimizi alevilik adı altında ileri sürdüğümüzden görüntü bu hali alıyor.Çoğu zaman tartışan bir sağcı ile solcu yada bir kürtle türk vatandaşımız aslında.
bu yüzden ben aleviliğin kimliği konusunda sorun olduğunu düşünmüyorum.
ama
adını ve yaşarken ki ritüellerini benimsemiş olmakla birlikte değerlerimize ait bu kuralların kaynağı konusunda birçoğunun iyi niyetle yapıldığına inandığım tartışmalar da var.
ben bunu gerekli de görüyorum.
çünkü sahip olduğumuz kimliğin kendisinin bir bütün olduğunu,bir başka inancın değişik şekilde yaşanan uzantısının olmadığını bilmek ve öğretmek temel koşuldur diye düşünüyorum.
yoksa zaten egemen olan o uzantısı olduğumuz söylenen inanışın içerisinde yok olup gitmek uzak bir ihtimal değil.
1500 yıl kendini korumuş olan inacımız yine kendini korur yanlış anlayışı bizi kolay asimile eder.
yaşam şekli değişti.
insanların öncelikleri değişti.
egemenlerin yakarak-keserek yok etme taktikleri değişti.
benzeştirerek eritme yöntemi ön plana çıkarıldı.sonuçları ne olur göreceğiz.
bu konuda benim gibi düşünmeyebilirsin yada düşünmeyenler olabilr
onlarıda öğrenmek isteriz tabi..
ışıkçılar,luviciler, mu/atlantisciler demişsin.
bunlar çok tartışılan hatta tartıştığımız konular.
bunları yokvarsayabilir misin?
ben kendim moda mod ışıkçı yada luviyim demem
değilim de demem.
benim elimde olan ve yaşantımın scalası olarak değerlendirdiğim inanış biçimime
temel oluşturan kuralların kaynağının ne olduğu konusunun tartışılması beni çok germiyor.
bunu yaparken ne olmadığınıda öğreniyorum.
mesela benim de çok uzun zaman önceleri sessizce düşündüğüm ama bir yere oturtamadığım alisiz alevilik tartışmasının yapılabilmesi çok güzel bişey.
çünkü gen uyuşmazlığı var bu işin içinde.
tartışılsın derim.

cem evlerine morg yapılması son derece normal bence.
morg, bir inanç sisteminin kabul yada red argümanı değil fiziki ve her inanca ait ölünün hijyen içinde saklanması için gerekli bir donanım.
ve üstelik ben bu yazın çok pratik bir yararına şahit oldum.
ölünün arkasından tören yapılmasını ben dinden çok sosyal bir gereklilik olarak değerlendiriyor ve doğru buluyorum.
kaçarak yapılmış evlilikler tabibiki bir evliliktir ve bu anlamda düğün töreninede gerek yoktur ama geleneksel rızalıklar alınarak yapılan ve törenle taçlandırılan evlilikler toplum dokusu açısından daha rahatlatıcıdır.
cenaze töreninide böyle düşünüyorum.
yoksa bir dereye götürülüp üstüde örtülebilir.
tören yerinin cemevi yada cami olması bence önemli değil.
tören önemli.
fakat burdaki sorun cemevi yerine caminin dayatılmasıdır.
kötü olan o ve altında yatan elbette başka bişey var.
sana bu anlamda katılıyorum.
ben asla camiye karşı değilim.
fakat asla camiye gitmek istemiyorum.
bu şu anlama geliyor
camiye gidenler en az benim camiyi kabul edişim kadar cemevini kabul etmeliler.
yoksa ayrılık gelir diye beni camiye kul etmesinler..

ben bugünkü şartlarda sol için tek ve gerekli partinin chp olduğunu düşünüyorum.
olumsuz bir çok sebeb sayılabilir.
ben bütün bunların biçoğunu biliyor ve ona rağmen yine chp diyorum.bahsettiğin gibi düşünce olarak olmasa bile yapı olarak buçuk konumda olan partilerle bir yarar elde edeceğimizi sanmıyorum.
sana sevgilerimi sunuyor ve teşekkür ediyorum sevgili haziran..

mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 23.09.2008, 20:53   #7
Yazar
rayber özgür
Forumla Bütünleşmiş

rayber özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 1138
rayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı varrayber özgür görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 973
804 Mesajına 1.376 Kere Teşekkür Edlidi

merhaba sevgili muharrem abicim nasılsın..abi ikimizde yoğun çalıştığımızdan forumdaki konulara pek iştirak edemiyoruz..benim sorum şu abi:

günümüzde bir muhafazakar sağ görüşün alevi toplumu üzerinde gizliden süregiden oyunları mevcut bulunuyor...ve bu kesim giderek güç kazanıyor ama ileriye giderkende arkalarından gelen kuşaklarını kendileri gibi yetiştiriyorlar.yani bir bakıma eski çağdışı fikirleri beyinlerine tekrar aşılıyorlar.peki biz ne yapıyoruz.ilerde onların karşılarına gerçekten özüne kültürüne sahip çıkaca kbireyler hazırlayabiliyormuyuz.veya şu anda bizler ne kadar bir birikime sahibiz.gelecek sence parlak gözüküyormu biz aleviler için.....

şimdiden cevabın için teşekkürler abi....saygılar...

UNUTMUŞTUK AYRILIĞI
YOK SAYMIŞTIK ÖZLEMEYİ
MUTLULUK MAVİ ÇOCUK
OYNARDI BAHÇEMİZDE
"Düsman zindanda yenilmez diye düsünme hic,hatirla IBRAHIMI,MEHMET ZEKIYI,ORHANI ve daha simsicak kurumadi CIHANIMIZIN kani" !

yalnız değilsin eskici
bir sabah güneş doğar
sevgiden tuğlalarla
yeniden kurarız bu kenti
rayber özgür Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
rayber özgür Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 23.09.2008, 20:57   #8
Yazar
Bay.X
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 50
Bay.X yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 62
24 Mesajına 28 Kere Teşekkür Edlidi

Haftanın Konuğu Mucoban beyefendiye saygılarımı sunarım...

Bay.X Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Bay.X Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 24.09.2008, 11:53   #9
Yazar
mucoban
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Alıntı:
Alevikıs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Kırmızı koLtuk YakıSmıs

iLk baSta herkeZe Sordugum Gibiiii...

HobiLerin,FobiLerin,SevdikLerin,SevmedikLerin
Aw'ye öneriLerin Aw hakkında DüsündükLerin

SimdiLik bu kadaR yeteR
merhaba alevikıs.
soruların için sağol..

hobi halini almış karşı koyulmaz isteklerim,
fobi halini almış,yaşantımı kontrol eden korkularım yok öyle can kardeşim.
sevdiklerim konusuna gelince bu konuda netim.
kesinlikle ve öncelikle çocuklarım.
daha sonraları ise hepimizde olduğu gibi öyle yada böyle bi şekilde hayatımıza girmiş diğer insanlar ve neslneler sevdiklerim.
sevmediklerim konusundada netim.
yobazları ve yobazlığı asla sevmiyorum.ki bunun başı cahilliktir
cahillikten ve cahil olandan nefret ediyorum.
bildiğin gibi cahillik eğitimle yüzde yüz ortadan kaldırılan bir durum değil.
yani direk okullarda alınan eğitimle ilgili değil.
bu yüzden okumuş cahiller en çok nefret ettiklerim.
AW konusuna gelince..
ben bu forumu çok önemsiyorum.
bende özel bir yeri vardır.
işim gereği çıkan tayinimden dolayı iyice bunaldığım bir dönemde tanıştığım ve sıkıntılarımı çok kolay atlatmama ve bir çok yeni dost edinmeme sebeb olan bir forumdur. Birçok arkadaşım işin bu yönünü bilir alevikıs.
AW ye önerim deyince bu konuda şöyle yada böyle olmalı diye fikir beyan edeceğim önerilerim yok.
ama çeşitli dönem ve konularda gerektiği anda memnuniyet ve şikayetlerimizi bildirdiğimiz anlar oluyor. bu anlamda gene olabilir. teşekkür ederim can
sevgilerimle..

mucoban Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 25.09.2008, 23:35   #10
Yazar
**Yorum**
Haymatlos

**Yorum** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: SİVAS

Fikirler Tecrübe Puanı: 156
İtibar Puanı: 2395
**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip**Yorum** itibar puanıyla anlatılamayacak bir itibara sahip
**Yorum** - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 4.652
3.466 Mesajına 6.741 Kere Teşekkür Edlidi

Merhaba Sevgili Mucobanım

Bende bir kaç soru sormak istiyorum müsadenle..

Nasılsın?

Nerelerdesin?

Ne zaman bitecek bu hasretlik?

Bizi unuttun mu?

Yoksa sen bizi sevmiyormusun?

Şimdilik bunlar, devamı gelecek

Oy Vermek Bir Şeyleri Değiştirseydi Yasaklanırdı!

**Yorum** Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
**Yorum** Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil