Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Toplumsal Konular > Eğitim - Öğretim

Eğitim - Öğretim Okulumuz, sınavlarımız, eğitim sistemimiz... Eğitim ve öğretim konuları forumu.

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.02.2009, 21:09   #11
Yazar
patth
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 62
İtibar Puanı: 1276
patth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı varpatth görkemli bir forum yaşantısı var

Ettiği Teşekkür: 1.110
734 Mesajına 1.729 Kere Teşekkür Edlidi

tabi bizde tahmin etmiştik ama alenen duymak daha üzücü oldu..
yerine alnan kişi türbansızda olsaydı,bu fikrimiz pek değişmeyecekti,anlattıklarına ve müdürün basit gerekçelerine bakarak...

hayırlısı olsun elbet..
bir yerlere gelmek,es geçmemek,mevki makam sahibi olmak,
güçlü olabilmek,devlette söz sahibi olabilmek,,,,bu önemli şeylerin,ne kadar önemli olduğu,bu vesileyle daha da iyi anlaşılmış olmalıdır..
konuyu saptırıp,söylemek istediğim yere getirmeye çalışmıyorum ama,
bizim bazılarımızda olan,marjinal,kavgacı ve kenarda durucu tavırların yanlışlığıdır bu..
biz polis olan aelviye faşistleşti dedik,devlete girip yönetici olana bilmem ne dedik..
önünü kestik,yalnız bıraktık...
halada devletle dialog kurup,bu tür şeylerin önünü kesmeye çalışanlara,alevilere kota,kadro yada bütçeden pay almak isteyenlere ağız dolusu küfürler etmekteyiz..
oysaki herşeyin ve herkesin çok faydası olurdu..
bir sürü hata yapıldı vaktiyle,,şimdiyse tren kaçara gibi oldu,yakalamaya çalışanlar var..

ben işsizlikle ve açlıkla,sahipsizlikle kemikleşen aleviliğe ,solculuğa lanet ederim..
sora oturup irticacılardan iş almaya başlıyoruz ve ,yavaş yavaş ödün veriyoruz..
ve sora dağıtılan bulguruda alırız,oyda veririz vs..
çaresizlik ve güç olamamk büyük bir arızadır..
meşru olamamakta,,,marjinallikte..
onun için alevilik mücadelesini başka yönde vermeye devam eden ''döneklerimizi!! hep destekledim..dahada desteklerim..
kastım anlaşılmıştır mutlaka..

Konu patth tarafından (12.02.2009 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir.
patth Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
patth Kullanıcısına bu mesajı için 3 üye teşekkür etti:
Alt 15.02.2009, 14:12   #12
Yazar
kenger_silan
Ayın Şairi

kenger_silan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 41
İtibar Puanı: 377
kenger_silan gercekten iyi birikenger_silan gercekten iyi birikenger_silan gercekten iyi birikenger_silan gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 292
146 Mesajına 455 Kere Teşekkür Edlidi
Standart Nazi Almanya’sında Papaz Martin Niemöller’in günlüğünden:

Önce sosyalistleri topladılar sesimi çıkarmadım, çünkü ben sosyalist değildim. Sonra sendikacıları topladılar sesimi çıkarmadım, çünkü sendikacı değildim. Sonra Yahudileri topladılar sesimi çıkarmadım, çünkü Yahudi değildim. Sonra beni almaya geldiler, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.

___________________İMZA___________________
Yazarsam namussuz,
Yazmazsam sussuz.
Düşürürler Dilden Dile Yolsuz,
Yaz Kardeşim! OLSUN SUNUMUZ, Nazım Hikmet'ten Farksız.

(Kenger - Silan '98)
kenger_silan Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
kenger_silan Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Alt 19.02.2009, 19:51   #13
Yazar
gungor_
Tecrübeli Üye

Bilgiler

Memleket: ANKARA
Fikirler Tecrübe Puanı: 36
İtibar Puanı: 20
gungor_ iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 39
20 Mesajına 40 Kere Teşekkür Edlidi

sayın kral cıplak basınıza gelenlere uzuldum ama medyaya yansımayan neler yasanıyor eğitimde bilseniz sanslı oldugunuzu dusunurdunuz emin olun. prosedür gereği ücretli öğretmenlerin calısma süreleri il/ilçe milli eğitimle yaptıkları anlasmaya göre görev yaptıkları okulda brans ihtiyacının karsılanması durumuna göre devam eder ya da sona erer. ücretli öğretmenliğe baslarken bu sartı zaten biliyordunuz ve kabul ettiniz. o okula sözleşmeli olarak atanan bayan öğretmenin turbanlı olması tesaduften baska bir sey olamaz cunku sözleşmelilerde tıpkı kadrolular gibi kpss puanıyla atanırlar (bir takım özlük hakları dısında butun uygulamalar esittir.) yani kızınızın yerine atanan öğretmenin kadrolu ya da sözleşmeli olması ücretli öğretmenliğin sona erdirilmesi sonucunu değiştirmez.
kaldı ki subat atamasında kızınız kpss puanıyla sözleşmeli ya da kadrolu olarak atansaydı ücretli öğretmenliği bırakıp görevinin basına gidecekti değil mi? öğretmenliği ve öğrencilerini cok sevdiği halde o okuldan ayrılacaktı. ve belki de atanıp gittiği okulda calısan bir ucretli öğretmenin görevine son verilecekti. lutfen biraz daha gercekci dusunelim herseyi biz alevi oldugumuz için boyle oldu diye yormayalım.

gungor_ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
gungor_ Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil