Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Televizyon ve Radyo > Dem Tv

Dem Tv Dem Tv ile ilgili genel bilgi ve paylaşım forumu. Dem Tv yayınıyla ilgili bilgiler, eleştiriler ve öneriler.

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.03.2009, 00:38   #1
Yazar
kral çıplak
SİNAN IŞIK

Bilgiler

Memleket: ERZİNCAN
Fikirler Tecrübe Puanı: 44
İtibar Puanı: 305
kral çıplak sevilen bir üyekral çıplak sevilen bir üyekral çıplak sevilen bir üyekral çıplak sevilen bir üye

Ettiği Teşekkür: 959
94 Mesajına 279 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Dem Tv. yardım kampanyası

Üyelerin dikkatine;

12 Mart-ı 13 Mart-a bağlayan gece Dem tv-de yayınlanan bir canlı yayın proğramıu vardı,

konusu Dem tv. ekranının kararması idi,

yani maddi imkansızlıklar nedeniyle birkaç gün içinde tv-nin kapanması kesinmiş ve bu nedenle halka yönelik yardım kampanyası düzenlemişler,

tesadüfen öğrendiğimiz bu üzücü durum nedeniyle oturup ailece proğramı izledik, stüdyoda birçok konuk vardı, ünlü sanatçılar ve dernek yöneticileri sürekli olarak halka çağrıda bulunup, bir bankada açılmış hesap numaraları veriyorlardı, ertesi günün sabah satlerine kadar proğramı izledik, özellikle halk kesiminden bir çok insanımız telefonla arayıp bütçeleri oranında katkıda bulundular, işte bu durum ister istemez ailece bizide etkileyip harekete geçirdi, sabaha karşı eşim dayanamayıp telefona sarıldı ve kanalı aradı, heyecanlanıp telefonu elime tutuşturdu, telefon açılınca karşıdaki kişiye kampanyaya katılıp yardım etmek istediğimizi söyledim, beni canlı yayına bağladı, kısa bir konuşmayla 100 TL. yardım yapacağımı söyledim.

Ertesi gün öğleden sonra ilgili banka şubesine gittim hesap numarasını banka görevlisine uzatıp 100 TL. yatıracağımı söyledim, memur bigisayara bakıp 25 TL. havala ücreti olduğunu söyleyince, buna sinirlenip parayı yatırmadan eve geldim, ve hemen kanalı aradım durumu anlattım, zaten nafakamızdan kesip bu yardımı yapacaktık, birde böyle bir havale ücreti yani 100 lira göndermek için 25 lira istenmesi soygun gibi geldi, buna bir çare bulun dedim,

telefondaki kişi bana hak verdi ve bu duruma bir çare bulacaklarını söylediler,

aynı akşam yeniden aynı kanalı izlemeye başladık, çünkü işin en ilginç tarafı yardım kampanyasına katılan insanların büyük çoğunluğu sıradan insanlardı,

öyle arayanlar vardı ki gerçekten hayret vericiydi, işsiz, simitçi, ev hanımı, yani tamamına yakını halktan insanlardı, bir çoguda gurbetçi vatandaşlardı.

İşte bu ikinci gün yani Cuma günü akşamı proğram devam ederken stüdyoya Gani Rızgar ŞAVATA geldi, hemen mikrofonu eline aldı ve gelen telefonlara cevaplar vermeye başladı,

o arada son yaptığı filmden bahsetti, daha sonrada belediye başkan adayı olduğunu söyledi,

veee ne olduysa ondan sonra oldu, meğerse sn. Şavata Saadet Partisinden aday olmuş, işte bu durum birçok Alevi ve Kürt vatandaşımız tarafından canlı yayında sert şekilde protesto edildi, bende bu sayede öğrenmiş oldum, tam anlamıyla rezil oldu, geldiğine geleceğine bin pişman oldu, epey bir süre dayandı ve daha sonra reklam arası verdiklerinde gitmek zorunda kaldı,

bir de bu arada kanal da protesto edildi, çünkü hem bu kişiyi proğrama almıştı ve birde Şavata-nın siyasi görüşlerinin, hangi partiden aday olduğunun kendilerini ilgilendirmediğini söylüyorlardı, aslında bence bu söylem çok talihsiz bir söylemdi, protesto eden iki kesimde kendi açılarından çok haklıydılar, özellikle Aleviler çok haklıydılar, o vatandaşın Aleviler konusunda bir hassasiyeti olmayabilir, Saadet partisinin yönetici kadrosunun Sivas katliamı konusunda takındığı tavrı benimsemiş olabilirdi, fakat kendisini birçok kesimin savunucusu olarak tanıtan ve bu arada Alevilerinde savunucusu olduğunu söyleyen bir kanalın böyle bir kişiyi proğramına çıkartıp, Alevilerin gözünün içine bakarak,

onlardan yardım beklemeleri hiç uygun düşmemişti.

Ve pazar gecesi öğrendiğimiz yeni bir durum, pazartesi günü yani bu gün yapmayı düşündüğümüz maddi yardım konusunda bizi ciddi anlamda tereddüte düşürdü, yine canlı yayına bağlanan bir vatandaşımız dediki, " siz kanalı kapatmamak için neden Samanyolu gurubuna katılıyorsunuz? " işte bu söz tuz biber oldu, hemen internette konuyu araştırdım, ( lütfen siz de araştırın ) edindiğim bilgi neticesinde, bu kanalın ve Avrupadan yayın yapan birçok kanal frekansının devlet tarafından Samanyolu tv-ye satıldığını öğrendim, özet olarak bu durum mecburiyet arz etmiş olmasına rağmen, benim kafam fena halde karıştı, şimdi Dem Tv. benden ve binlerce insanımdan para alıp bu parayıda Fetullah GÜLEN-e aktaracaksa ben bunu nasıl kabul edeyim?

yani gerçekten kafam fena halde karıştı, hem bu konuda ve hemde Şavata üzerinden tartışılan konudaki duyarsızlıklar üst üste gelince sizlerin fikrini almak istedim, lütfen fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Ben bu parayı göndereyim mi?

Saygılarımla.

Kral ÇIPLAK

kral çıplak Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
kral çıplak Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 18.03.2009, 00:01   #2
Yazar
Holy_Human
Tecrübeli Üye

Holy_Human - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 37
İtibar Puanı: 109
Holy_Human yakında sevilen bir üye olabilirHoly_Human yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 14
26 Mesajına 41 Kere Teşekkür Edlidi

Tavsiyem şudur arkadaşım yinede karar tabiki senin bence olay netlik kazanana kadar bekle ne oluyor ne bitiyor.

Holy_Human Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Holy_Human Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 18.03.2009, 00:22   #3
Yazar
AleviCankiz
Forumun Bir Parçası

Bilgiler

Memleket: ÇORUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 48
İtibar Puanı: 430
AleviCankiz gercekten iyi biriAleviCankiz gercekten iyi biriAleviCankiz gercekten iyi biriAleviCankiz gercekten iyi biriAleviCankiz gercekten iyi biri

Ettiği Teşekkür: 768
351 Mesajına 794 Kere Teşekkür Edlidi

bence gönderme !! samanyolu tv'e satildiysa asla gonderme !! Lanet olsun Gülen'ede saadet partisinede,.. onlarla is yapan bizden olamaz !

AleviCankiz Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
AleviCankiz Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:
Alt 18.03.2009, 01:31   #4
Yazar
hasanhüseyin
Forumla Bütünleşmiş

hasanhüseyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: AFYON
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -46
hasanhüseyin hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 685
446 Mesajına 743 Kere Teşekkür Edlidi

cem tv izleyin

___________________İMZA___________________

Ben mürşid görmedim senden ziyade
On İki İmam Hüseyinden ziyade
Çok mezhepler çıktı dinden ziyade
Uyan İmam Ali çadırına, yezitler doldu

On İki evladın senin yolundan gitti.
Pek çokları yolu-erkanı inkar etti
Mahsuni doğruca yolunu güttü,
Uyan İmam Ali, çadırına mervanlar doldu.

(Aşık Mahsuni Şerif)
hasanhüseyin Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.03.2009, 20:24   #5
Yazar
KIZIL.FIRTINA
** Z İ L E L İ **

KIZIL.FIRTINA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Memleket: TOKAT
Fikirler Tecrübe Puanı: 48
İtibar Puanı: 65
KIZIL.FIRTINA yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 31
42 Mesajına 71 Kere Teşekkür Edlidi

şavatanın kimliği neden önce belli olmamış..terbiyesizlik yapmış.küfür eder gibi... sende paranı yatırma kapansın gitsin kanal ya..bu arada kanal 12 piyasada yok

___________________İMZA___________________
Öp Elimi Barışah
KIZIL.FIRTINA Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2009, 19:28   #6
Yazar
deyisbeyi
Üye

Bilgiler

Memleket: ANTALYA
Fikirler Tecrübe Puanı: 36
İtibar Puanı: 79
deyisbeyi yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 89
24 Mesajına 52 Kere Teşekkür Edlidi

Kral arkasim, karar sizin ama dem tv bence su tv gibi gericilere göz kirpiyor, paraniza yazik etmeyin...

deyisbeyi Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil