Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Spor

Spor Spor müsabakaları, yarışmaları, sabah koşunuz vb...

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.01.2008, 17:12   #21
Yazar
bağdat kafe
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Memleket: İZMİR

Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 329
bağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üye
bağdat kafe - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 636
298 Mesajına 601 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Bu Kavganın Yeri Bu Şehir mi !

geçtiğimiz cumartesi akşamı Alsancak'ta çalışan bir arkadaşımın yanına gidiyordum ki Kıbrıs Şehitleri'ne bir girdim ki ne göreyim her yer sarı kırmızı ve sarı lacivert. Meğer 564 km ötemizdeki şehrin takımlarının maçı varmış, hemde TV veriyormuş maçı. İnsanlardaki telaşı hiç bir zaman olduğu gibi o vakitte hiç anlamadan yoluma devam ettim arkadaşımla görüştüm ve yanından yine aynı mekanda rastladığım bir arkadaşımla ayrıldım, devam ettik.

Kordonda öyle bi kaç bira yuvarlayıp evimize doğru yürümeye karar vermiştik ve çıktığımız vakit bu 564 KM. ötemizdeki şehrin takımlarının maçı bitmiş yenilen takım taraftarları kıbrıs şehitlerinin ortasında bağıra çağıra gidiyor, gördüğü her sarı lacivertliye salça olup huzurlarını kaçırıyor ve aynı şekilde kordon tarafındada sarı lacivertliler aynı şeyleri yapıyorlar sarı kırmızılılara.

O kargaşayı izlerken durup şöyle bi düşündüğümde ya bu insanlar ömürlerinde belki hiç tuttukları takımı canlı canlı statta heyecanlanarak izlemişlerdi belki.. Sesleri kısılıncaya kadar bağırmamışlardı belkide.. Belki bir deplasman yapacakları veya herdaim maçlarını statlarda donarak izleyemicekler ve hiç bir zaman o TV camından öteye geçemiycek sevdaları.. Tabii ne kadar sevdalılar onu bana sormayın. Evet aslında bahsettiğimi sizde anladınız 564 KM. ötedeki şehir İstanbul. Bu şehiri anladık, biliriz, iyidir, güzeldir ve gezilip görülesi bir şehirdir..

Gelelim İzmir'dekilere.
Bu kıbrıs şehitlerinde dolaşan İstanbul takımı destekçisi insanlar gerçekten izmir'limi? Gerçekten bu şehiri seven, havasınla, suyunla, değerleriyle, duruşunla övünenler ama aynı zamanda kendileri ile çelişen ve şehrinin takımını tutmayanlar. Sahiden İzmir'limi?

Ya siz napıyorsunuz? Bi silkelenin kendinize gelin neyin kavgasını yapıyorsunuz? Sizin takımınız sanal! Sizin takımınız TV camından ötede ve siz içine giremezsiniz o camın! her hafta sonu bıkmadınızmı kahve köşelerinde, orda burda oturup, kedinin ciğere baktığı gibi o sanal takımı atkılarınızla formalarınızla izlemekten?

Birde bana demezmisiniz ee senin tuttuğun takımında hali ortada, hadi onu bırak İzmir'deki takımların hali ortada diye. Demezlermi adama sen çık gel bakalım napıyoruz orda? Sen gel şerefinle oturduğun şehrin takımını tut, ordaki insanlar napıyor? Aslında Endüstriyel olan, Popüler olanı değilde sevdiği şeyin sadece arma olduğunu gel yerinde gör. İzmir'lilik duruşunu önce oturduğu şehir sonra takımını nasıl sevdiğini, bağlı olduğunu gel gör hemde canlı, soğuk TV camından değil..

Bana yeni tanıştığım biri olsun veya tuttuğum takım hakkında, oturduğum şehir hakkında düşündüklerimin ciddiyetini bilmemiş kimseler laf dönüp dolaşıp takım muhabbetine geldiği zaman. Sen hangi takımlısın? dendiği vakit utanmadan sıkılmadan Göztepe'liyim diyorum. Oda diyorki nasıl Göztepe? sadece Göztepe'yimi tutuyorsun? Evet.. Sadece Göztepe'yi tutuyorum. Peki ya İstanbul takımlarından kimi tutuyorsun? dendiği vakit benim şartel atıyor. Ya istanbul'da takım ne demek ? ne işim olur 564 KM. ötedeki şehrin takımınla ? Bizim işimiz İzmir davamız, Göztepe alnımızda abeci yazmıyorki.. ve sonuç anlamsız anlamsız bakışlar delimi ne tarzında. Halbuki delilik değil:

Oturduğun şehire bağlılık.
Oturduğun şehirin takımını, zamanında o 564 KM. ötedekileride dize getiren semtinin takımını sevmek.

_ GK fanzinden RaLph _

Konu bağdat kafe tarafından (04.01.2008 Saat 17:18 ) değiştirilmiştir.
bağdat kafe Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.01.2008, 00:16   #22
Yazar
bağdat kafe
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

bağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üyebağdat kafe sevilen bir üye

Standart liderlik sürüyor , Çeşme Belediyespor 0-2 Göztepe'miz

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Göztepemiz yine dostu düşmanı kıskandıracak ölçüde taraftar desteğiyle çıktığı maçta bol pozisyona girmesine rağmen bunlardan sadece 2 tanesini değerlendirebildi ve Sergio'nun 58 ve 90. dakikalarda attığı gollerle maçtan 2-0 galip ayrıldı.

Alt 25.04.2008, 01:51   #23
Yazar
bağdat kafe
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

grubunda yükselen göztepemiz eleme maçlarına hazırlanıyor .. tabi taraftarımız da boş durmuyor

Alt 25.04.2008, 23:16   #24
Yazar
sivaslı yigido
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: SİVAS
İtibar Puanı: 10
sivaslı yigido iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

göztepeye başarılar

sivaslı yigido Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.2008, 00:45   #25
Yazar
bağdat kafe
Y A S A K L I ! ! !

Bilgiler

Standart iy ki doğdun göztepe !..

14 Haziran 2008 - yakılmaz mı güzelyalıda 1925 meşale

Alt 03.11.2008, 23:22   #26
Yazar
akkum
the tahtacı

akkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler

Fikirler Tecrübe Puanı: 39
İtibar Puanı: 0
akkum hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir yok

Ettiği Teşekkür: 182
90 Mesajına 212 Kere Teşekkür Edlidi

Çocukken, rahmetli babam kulağıma Göztepe fısıldardı.
Ve ben Göztepeyi dünyanın en iyi takımı sanırdım.
Aslında öyleydi ve hala öyle.
Sahalarda olmasa bile kalplerde...
Efsane geri dönecek, buna kalpten inanıyorum.
İzmirin GÖZbebeği
benim GÖZdem
GÖZTEPE

___________________İMZA___________________
****************[SIGPIC][/SIGPIC] ****************

“İnsan bilmediği şeyin düşmanıdır”

Hz. Ali
akkum Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
akkum Kullanıcısına bu mesajı için 1 üye teşekkür etti:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil