Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Açık Meydan

Açık Meydan Hiçbir kategoriye uygun görmediğiniz yazıları burada bizimle paylaşın

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.07.2017, 07:55   #1
Yazar
Gercegiarayanadam
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
Gercegiarayanadam iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

Standart Merhaba sayın yönetim ve merhaba arkadaşlar.

Önce şunu söylemek isterim: Lütfen yanlış anlaşılmasın, bu foruma ne aptalca kendimi övmeye çalışmak ve ne de, "ben şuyum, ben buyum" diye boş laflar edip, zavallı bir şekilde kendimi tatmin etmeye çalışmak için girmedim. Herhangi birinizden ne fazlalığım, ne eksiğim olduğunu düşünmüyorum.
Ancak, şimdilik sadece şu kadarını söylemekle yetineyim: Bazı konular üzerine bazı şeyler yazmış, daha açıkça söylemem gerekirse, birkaç kitap yazmış, birkaç sitede bazı makaleleri yayınlanmış, bazı şeyleri anlamaya, öğrenmeye çalışan birisiyim. Bir kitap daha yazmayı düşünüyorum ama, şu ana kadar aklımdakileri nasıl anlatabileceğim, hangi format içerisine yerleştirerek insanların önüne koyabileceğim konusunda çok net bir fikre ulaşamadığım için, belki sonra kitaplaştırmak üzere yazmayı planladığım şeylerin bir kısmını burada parça parça yazmayı düşünüyorum.
Ancak, şöyle de bir durum var ki, kendimi gereksiz tartışmaların, tacize varan sataşmaların içinde bulmayı istemediğim gibi, yazmayı düşündüğüm şeylerin bir yığın mesaj ve tartışma arasında kaybolup boğulmasını da istemiyorum. Buraya yazacağım şeyleri, daha sonra bir kitap halinde ve büyük ihtimalle biraz daha değişik anlatım biçimleri içinde yayımlayabildiğim zaman, kim olduğumu net bir şekilde öğrenebilirsiniz, ama şimdilik bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum.
Yazmayı düşündüğüm şeyler daha çok psikolojik ve felsefi içeriğe sahip şeyler olacak. Temel amacım, insanlara neyin ne olduğunu söylemeye çalışıp bilgiçlik yapmak değil. Belki gözden kaçırılmış, belki yeterince dikkati çekmemiş bazı olgu ve gerçekleri gözler önüne sermeye çalışacağım. Benden daha bilgili, daha donanımlı ve daha zeki genç arkadaşların daha akılcı bir düşünce sistematiğine sahip olmalarına ve çok daha iyi fikirler üretebilmelerine katkı yapmaya çalışacağım.
Eğer sitenin yöneticisi konumunda olan sayın arkadaşlar ve elbette burada üye olarak bulunan arkadaşlar uygun görürse, herkesin ilk anda kolaylıkla görebileceği bir başlık altında, ama benden başkasının yazamayacağım bir bölüm şeklinde yazmayı planladığım şeyleri buraya yazabilirim. Lütfen bir an düşününüz ki, bir forumda ne kadar nitelikli ve değerli arkadaşlar bulunuyor olsa da, kendisininkinden farklı görüşler ortaya konulması karşısında savunmacı ve bu nedenle de saldırgan davranışlar gösterebilen, veya, "ben onu zaten biliyordum", veya, "o öyle değil, böyle olacak" diyerek öne çıkma, "doğru"yu bize söyleme eğiliminde olan çok sayıda kişi de olabilir. Hatta, yazacaklarımı engellemeye çalışacak ve bu amaçla bana saldırıp duracak kişiler de olabilir. Takdir edersiniz ki bu kişilerle tek tek ne uğraşabilirim, ne de kavga edip asabımı bozabilirim.
Evet, bu forumu tercih etme nedenim, alevi kökenli bir insan olmamdır. Buna mukabil herhangi bir dinsel inanca sahip de değilim. Eğer uygun görürseniz, epey büyük bir toplam tutacak şekilde ve sık sık çok sayıda kavramın ince bir şekilde irdelenmesine varacak şekilde, bazı şeyleri yazmaya başlayacağım. Ve ilk yazmaya başladığım şeyler sizde hayal kırıklığı yaratmasın, çünkü son derece basit gerçekler üzerinde duracağım. Ama, aranızdan, "ben şöyle aklımı zorlayacak bir şeyler okumak isterim, basitle yetinmeyi sevmem, gerçeğin basit olabileceğine inanmam" diyenleriniz var ise, zamanla o derinlikte şeyler de görebileceksiniz.
Şimdilik teşekkür eder, sevgi ve saygılarımla mutlu günler dilerim.

Gercegiarayanadam Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2017, 08:13   #2
Yazar
Gercegiarayanadam
Yeni Üye

Bilgiler

Memleket: İZMİR
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: 10
Gercegiarayanadam iyi yolda gözüküyor

Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edlidi

Burada bir kişinin, "Bu site artık alevilik sitesi olmaktan çıkmıştır, farklı görüşler ihbar edilmektedir" filan diyerek anlatmaya çalışmış olduğu şey nedir? Gerçekten böyle bir durum var mıdır? Site hacklenerek kurucularından başka birilerinin ellerine mi geçmiştir?
Tam anlayamadığım için merak ettim doğrusu.

Gercegiarayanadam Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil