Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > Aleviler ve Alevilik > Merak Ediyorum

Merak Ediyorum Alevilikle ilgili merak ettikleriniz, kafanıza takılan sorular

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.12.2015, 18:48   #11
Yazar
yıldızbaba
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: SİVAS
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -95
yıldızbaba pek olumlu bakılan bir üye değil

Ettiği Teşekkür: 186
135 Mesajına 216 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
SahtePeygamber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben Peygamber Sivanagog

Sizin Sahmiran Alinizin ustun bir insan oldugu soylendi!

Onun ici organlarinda yasayani bir bilseniz, sizin icin anlamsizlasan yasaminizin onla deger bulacagi soylendi!

Tarihte Kisiliksiz insanlarin, kisiliksizlikleriyle ortulen biri oldugu soylendi Ali!

Ey Yildizbaba senin sususuzlugunu giderecek suyun onda oldugu soylendi!

Ey yildiz baba ondan baska, pesinden gidecegin kendini feda edecegin dogru bir varlik olmadigi soylendi!

Yufka yurekli, yaydikca yayilan, actikca acilan. Dolumu dolu! Gorecegin en guzel insan! Gordukce sasiracagin, ask oldukca olacagin en sevgili insan!

Bu yasarken gomulen Sahmirani cikarip kendin gormek istersen, gomulen kuyuya ugra! kapagin ustune iki vurusla cal! icinden cikanin cemali seni dolduracak! Kahretme gecen gunlere! Gercek Ali sevgisi Sarhos eder, Avare dolanarak gezersen sasirma.

Ey yildizbaba bana hakki sevenlerin haktan ayrilmayacagi soylendi! Onun icin onu tamamiyle elinle itip atamayacagin soylendin!

Eger bunu yapabiliyorsan, yaz gonderbana! Bende bunun mumkun oldugunu Tanriya gomulmus bir yurekle niyaz edeyim! Kuyu soguk ve usutucu, o fecir yanlizliktan birparca gonder!
Benim ister ciddisi ister sahtesi olsun lakayıtlarla işim olmaz.
Ciddiye de almam ve önemsemem.
Sulu sepken lakayıt nasihatlarını başkalarına götür.
İlgi alanımda değilsin.
Umarım tekrar etmezsin.

yıldızbaba Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
yıldızbaba Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
mucoban (20.12.2015), SahtePeygamber (22.12.2015)
Alt 19.12.2015, 19:53   #12
Yazar
hüsamkuzu
Forumu İyi Bilen

Bilgiler

Memleket: ERZURUM
Fikirler Tecrübe Puanı: 15
İtibar Puanı: 79
hüsamkuzu yakında sevilen bir üye olabilir

Ettiği Teşekkür: 112
171 Mesajına 331 Kere Teşekkür Edlidi

Ey SahtePeygamber,
Her ne kadar sahte olduğunu söylesen de ben senin gerçek olduğunu biliyorum.
Cemücümle manadan uzaklaşmışken senin sahte olmayıp gerçek olduğunu nereden bilecek. Mehdi’ye sahte diyenler olduğuna göre, senin sahte mi gerçek mi olduğunu varsın bilmesinler. Sen yaz ben okurum yazdıklarını.

Konu hüsamkuzu tarafından (20.12.2015 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.
hüsamkuzu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2015, 11:13   #13
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Memleket: TUNCELİ
Fikirler Tecrübe Puanı: 17
İtibar Puanı: 238
SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 51
65 Mesajına 89 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
mucoban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
BİR ZAMANLAR
hasan mezarcı ve şevket yılmaz diye milletvekili de olmuş tipler vardı orta yerde.
onların şu an nerde olduğunu bilmiyorum da birisi sarıya boyanmış uzun saçları ile peygamber olduğunu iddia ediyordu.
söylemi de ayni minvalde idi.
bizede onların sahte olanı düştü sanırım..
Sabahin seher vaktinde, tebessum etmek zorunda kaldim. Yuzume gulucukler koyan insanlar benim icin degerlidir. Elestirilerin 12 den vurmustur. Yaptigin medinice elestirilerinin en agirina bile katlanilabilinir. Yapilan ironileri severim.

SahtePeygamber Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2015, 11:45   #14
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

SahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcutSahtePeygamber hakkında olumlu dusunceler mevcut

Alıntı:
yıldızbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim ister ciddisi ister sahtesi olsun lakayıtlarla işim olmaz.
Ciddiye de almam ve önemsemem.
Sulu sepken lakayıt nasihatlarını başkalarına götür.
İlgi alanımda değilsin.
Umarım tekrar etmezsin.
Ey Yildizbaba

Gerginlige gerek yok!

Sani muhataba alan herkese kilic batirmak zorunda degilsin! Boyle yaparsan dostunuda yitirirsin! Dostu vurmak kotu bir vicdan azabidir!

Ben varligim geregi kisilerin seviyelerine bakmaksizin onlari es degerde muhataba almak zoundayim.

Ben ozurlu insanlarlada oturup kalkan bir insanim, yobazlarlada oturup ogut veren bir insanim.

Ilgi alanim degilsin demek, kendini aramak, demektir.

Birdaha tekrarlama demek, yasakci bir sureci cagristirir!

Ben Peygamber Baho Bahtiyar Sozlerimden dogruluk seri serpilir. Buna sasanin, akili, carki, devri, devrilir. Sen kimsenin elini kolunu ve aklini baglayan biri degilsin!

SahtePeygamber Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
akalem (22.12.2015)
Alt 22.12.2015, 12:14   #15
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Alıntı:
hüsamkuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ey SahtePeygamber,
Her ne kadar sahte olduğunu söylesen de ben senin gerçek olduğunu biliyorum.
Cemücümle manadan uzaklaşmışken senin sahte olmayıp gerçek olduğunu nereden bilecek. Mehdi’ye sahte diyenler olduğuna göre, senin sahte mi gerçek mi olduğunu varsın bilmesinler. Sen yaz ben okurum yazdıklarını.
Ey Husamkuzu

Sozlerin beni sevindirdi ve sende baskalarinda olmayan birsey gordum! Aciksozluluk!

Aciksozluluk demek durusluk ifadesi, cesaretin simgesi ve dogrulugun kaynagi anlamindadir! Insanlar kendi dusuncelerine bir hapis olustururlar, ve akillarini olusturduklari bu hapislere koyarlar. Oysa sen duygu ve dusuncelerini ozgur kilmayi ogrenmissin. Bu ozelliklerini hapsetmelerine izin verme!

Ey husamkuzu senin bana inandigin kadar bende sanin bu ozelliklerine inanmaktayim. Internet ortaminda bulunamayacak inci tanesi gibisin!

Ey husamkuzu, mucobanin dedigi gibi Benim gibi ortalikta dolasan peygamberler cok var ama senin gibi aciksozlu pek bulunmaz. Onun icin Sen benden daha nadirsin! Bunun ne demek oldugunu biliyormusun?

Ey husamkuzu sana sukranlarimi iletiyorum! Ben seni kendime dost eyledim ve dostlar arasinda peygamber bulunmaz!

akalem (22.12.2015)
Alt 22.12.2015, 13:37   #16
Yazar
Amistofes
Forumla Bütünleşmiş

Bilgiler

Memleket: İSTANBUL
Fikirler Tecrübe Puanı: 69
İtibar Puanı: 639
Amistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üyeAmistofes isim yapmış ve kendini kanıtlamış bir üye

Ettiği Teşekkür: 5.807
1.202 Mesajına 2.257 Kere Teşekkür Edlidi

Alıntı:
SahtePeygamber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ey Husamkuzu

Sozlerin beni sevindirdi ve sende baskalarinda olmayan birsey gordum! Aciksozluluk!

Aciksozluluk demek durusluk ifadesi, cesaretin simgesi ve dogrulugun kaynagi anlamindadir! Insanlar kendi dusuncelerine bir hapis olustururlar, ve akillarini olusturduklari bu hapislere koyarlar. Oysa sen duygu ve dusuncelerini ozgur kilmayi ogrenmissin. Bu ozelliklerini hapsetmelerine izin verme!

Ey husamkuzu senin bana inandigin kadar bende sanin bu ozelliklerine inanmaktayim. Internet ortaminda bulunamayacak inci tanesi gibisin!

Ey husamkuzu, mucobanin dedigi gibi Benim gibi ortalikta dolasan peygamberler cok var ama senin gibi aciksozlu pek bulunmaz. Onun icin Sen benden daha nadirsin! Bunun ne demek oldugunu biliyormusun?

Ey husamkuzu sana sukranlarimi iletiyorum! Ben seni kendime dost eyledim ve dostlar arasinda peygamber bulunmaz!
Da ha önceleri önyargılı davrandığını düşünmüştüm süreçte yanıldığımı ve açık sözlü olduğunu sezinledim

Amistofes Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Amistofes Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
SahtePeygamber (25.12.2015)
Alt 25.12.2015, 04:50   #17
Yazar
SahtePeygamber
Forum Katılımcısı

Bilgiler

Ey Ceyhun husamkuzuyu yasaklama varsa bir ayibi ustunu ort. Yanlis politika yapma ey ceyhun!

Insan oldugumuzu unutma! Sende kendinin yanlis yaptigini kabul ediyorsun!

Iki catalli dili yasak etme! Yoksa zorbaligin onune gecilmez! Zalime bas koyan erler yetismez!

Ey ceyhun yasakciligi birak. Forum oturana kadar yasagi kaldir!

Husamkuzuyu bu parangalardan ve zincirlerden kurtar! Bunu biz yapamayiz! Lakin surgunun anahtari sendedir! Kendi kitledigini kendin acacaksin!

Bugun sana yol gosteriyorum, yarin beni izlemek icin gec olabilir! Pismanlik bazen curutur insani! Ben insana sikinti verecek yukleri kaldirmaya geldim!

Ey ceyhun bugun tanriyla beraberim, tek dostum beni yanliz birakmadi!

Amistofes (25.12.2015)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil