Go Back   Aleviweb.com - Alevi Alevilik ve Aleviler Forumu > İnsan/Yaşam > Açık Meydan

Açık Meydan Hiçbir kategoriye uygun görmediğiniz yazıları burada bizimle paylaşın

Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 08.11.2006, 22:50   #1
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...
 
sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 12.05.2006
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 3.777
Memleket: AMASYA
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi


Kalp İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!...)

Sabır, Saygı, Sevgi, İlle De Hoşgörü!... (Bu Değerleri Asla Tatile Göndermeyelim!...)İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!...)


İmzam = KAD(K)ardeş, (A)rkadaş ve (D)ost (KAD) internette yazdığım “tüm sitelerdeki” yazılarımın altına atılan bir imzam şeklindedir.

Günümüzde bu değerlere önem veren "pek” kalmadı, sayılır. Çıkar ve menfaat kavgaları insanları gitgide bu değerlerden uzaklaştırıyor.


Ayrıca; çıkar sağlamayı “amaçlayan” düşünen ve koltuk kavgası yapanlar “Dünya Milletleri” Böl ve Yönet taktiği ile {(Abaza, Boşnak, Çerkez, Kürt, Laz, Tatar, Türk, v.s. gibi) etnik kökene, (Demokrat, Devrimci, Faşist, Sağ, Sol, Yurtsever, v.s. gibi) siyasi guruba, (Alevi, Ateist, Dinli, Dinsiz, İnanç Sahibi, İnanmayan, Laik, Müslüman, Sünni, v.s. gibi) inanç gruplarına ve (Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Karşıyaka, Trabzon Spor, v.s. gibi) sporcu taraftarı guruplarına olmak üzere daha bir çok gruplara} insanlarımızı bölmeyi başarmışlar ve böylece kendi amaçlarına ulaşmak için basamak olarak kullanmada oldukça mesafe kat etmişlerdir. Hala aynı taktiği kullanmaya devam ediyorlar.

Yukarıda saydığım grupları bir insan vücudunu meydana getiren organlar olarak ve her bir organın da yaptığı görevleri düşünün. En tepedeki yönetim görevi görenbeyin, kalp gibi organları da bir ülkenin yöneticileri gibi düşünün. Ayrıca; bu yönetim görevindeki organların vücuda taraflıdavrandıklarını düşünün. Böyle taraflı hareket edenyönetici durumundakiorganların vücudun diğer organlarına ne kadar faydası olur.

Eğer insan vücudunu çeşitli nedenlerle gruplara bölerseniz ve bu gruplara taraflı davranırsanız, artık o insan vücudu olmaktan çıkar. O sadece kadavra
ceset olur vegörev yapamazhiçbir işe yaramaz. Başka bir deyişle taraflı hareket eden yönetici durumundakiorganlar yaptıkları hatalı taraflıdavranıştan dolayı kısa zamanda kendileri de iş göremez duruma gelirler. Neticede;kısa zamandayönetebilecekleri ne bir organ ve ne de bir vücut kalır. Sonunda kendileri de işe yaramaz duruma düşerler.

İnsan vücudu için verdiğim örnekte olduğu gibi ülke yönetiminde de durum aynıdır.

Dünyada hangi millete bakarsanız bakın; yaradılış açısından
genelde insandaherhangi bir fark bulamazsınız. O halde; insanları bölmek, ezmek, sömürmek veya üstünlük kurmak niye?

İnsanlar her şeyin idealinin yapılmasını ister. Fakat; uygulamaya gelince, kendisi bu idealin yanından veya yakınından bile geçmez.

Trafik kuralları, demokrasi ve insan hakları gibi bir çok konu iç içe geçmiş
sistemlerdenhalkalardan meydana gelmektedir. Bizler bu kurallara harfiyen uyarsak, başka birinin haklarını ihlal etmezsek, ilişkilerimizde bunun dozajını iyi ayarlarsak; huzur içinde yaşayan bir millet toplumoluruz.

En küçük aile düzeninde bile bu haklar tam işlerlik bulmadığı halde; ülkenin tepsinde bulunanlardan kısa zamanda bu hakların verilmesini istemek ve bu haklara işlerlik sağlamak gayesi ile çeşitli gruplar tarafından bir ülkede kargaşa, çatışma ve tahrip yapılırsa; özlemini duyduğumuz bu haklara ve bilhassa huzura ulaşmaktan uzaklaşmış oluruz.


Yapmamız gereken çok az bir fedakarlıktır. [Yaradılanı, Yaradan’dan ötürü seveceksin ve ona iyi davranacaksın. Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi, başkasına yapmayacaksın. Gözünle görmediğine ve kulağınla duymadığına inanmayacaksın. Kimseyi çekiştirmeyecek ve kimsenin dedikodusunu yapmayacaksın. Kişileri sayacaksın ve seveceksin ki, kendinde sayılacaksın ve sevileceksin. Eline, diline ve beline sahip; hoşgörülü olacaksın. Evinin önünü temiz tutacak ve komşuna, topluma ve insanlığa iyi örnek olacaksın. Elinden geldiği ölçüdeKoruyucu, birleştirici, iyilik ve yardımsever olacaksın. Bulunduğun veya kullandığın ortamı yeritekrar nasıl görmek istiyorsan, öyle bırakacaksın. Har vurup, harman savurmayacaksın. Elden geldiğinceTasarruf yapacaksın. Zamandan bile tasarruf olur. Bunun için zamanını boşa geçirmeyeceksin. İmkanlarını zorlayarak; daima okuyacak ve eğitim alacaksın.] Bunları yapmadığımız için veya adam sende davranışımızdan ötürü kaybımız çok büyüktür.

Ulu Önderimiz, Atamız Mustafa Kemal Atatürk Yurtta Sulh, Cihanda Sulh; bu milletin efendisi (üretime her safhasında katkıda bulunan) köylüdür, Ne Mutlu Türküm Diyenedemiştir.

Atamızın bu sözlerini pek anlayan olmadı sanırım. Olsaydı, bu gün bu durumda olmazdık. Yurtta barışı koruyamadığımız gibi cihanda da barış sağlanmış değil. Ya bu milletin efendisi saydığı köylü vatandaşa kim sahip çıktı. Sahip çıkmak isteyenlere de engel olundu.

İzlenilen tarım ve hayvancılık politikaları, köylümüze layık görülen hayat şartları nedeniyle; köylümüz hayatı idame şartlarını bile sağlayacak duruma gelemedi.


Köylüyü sömürenler (köylünün yaşadığı çileli hayatı görmemezlikten gelerek;umurlarında olmadan”) lüks ve şatafatlı hayatlarına devam ettiler. Köylü vatandaşlar da baktı ki, kimseden fayda yok. Çareyi yine kendisi buldu.

Ben nasıl olsa zefil ve pislik içinde yaşıyorum. Benim yaşantım pek değişmez ama, bir işe girerim, kapıcılık veya hamallık yaparım da benden sonrakileri kurtarayım ümidi ile büyük şehirlere ve özellikle İstanbul’a göç etmeye karar verdi.

Sanki; bu insanlar
{ “bir köy veya kasabaaltına tekerlek takarak, keçisi, eşeği, kümes hayvanı ile birlikte topluca gelip;} her gün büyük şehirlerin ve özellikle İstanbul’un bir kenar semtine park ettiler.

Böylece büyük şehirler ve özellikle İstanbul bu çarpık kentleşme nedeniyle yaşanmaz hale geldi. Şimdilerde bu ülkeyi yönetenler buna çözüm arıyorlar. Nafile, bu işin çözümü maalesef yok.

Artık lüks ve şatafatlı yaşayanlar büyük şehirleri ve özellikle İstanbul’u terk ederek, kendilerine başka yerleşim alanlarını bulmak durumunda veya bu keşme keşlik içinde kendileri de köylü vatandaşla kaynaşmak durumundadır.

Büyük şehirlerdeki bu olumsuz ve kontrolsüz gelişme ile
sankiköylü vatandaş kendilerine değer vermeyen ve kendilerini sömürenlere karşıadeta tepkisini ortaya koymakta ve onları bir bakıma cezalandırmaktadır.

Türkiye’de bir çok etnik kökene sahip insan var ve bunlar zaman içinde kız alıp vermek sureti ile akraba olmuşlar, insani ve ticari ilişkilerle birbirleriyle kaynaşarak bir mozaik oluşturmuşlar.

Türkiye’de bir çok etnik kökene sahip insanların nasıl kaynaştığını, nasıl bir mozaik haline geldiğini ve bu insanların düşmana karşı nasıl bir savunma yaparak vatanını kurtardığını bilen, gören ve bu durumu bizzat yaşayan Ulu Önderimiz, Atamız Mustafa Kemal Atatürk;
etnik kökeni bozmadan, ona tahribat yapmadan ve tüm etnik kökeni içine alıp, kaynaştıran ve bir mozaik haline getiren, bütün etnik kökenlerin üzerindeTürk Vatandaşlığı Kimliğini en üst düzeyde” ortaya koymuştur ve bunun için “Ne Mutlu Türküm Diyene demiştir.

Ulu Önderimiz, Atamız Mustafa Kemal Atatürk; etnik kökene sahip bütün insanları birleştirmiş, kaynaştırmış ve yönetmiştir.

Atatürk’ten sonraki yöneticiler bu durumu koruyamadılar. Kendilerini zirveye taşıyacak ve koltuklarını garanti edebilecek başka çözümlere
Böl ve Yönet Taktiğinebaş vurdular.
{İç ve dış düşmanlarımız hiç uyumuyor. Çok yoğun çalışıyorlar.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Bizler artık uyanalım. Bizler talep etmedikçe; bize yardımcı olmaya çalışanın veya bize yol gösterme gayretinde olanların, haklarımızı bizim adımıza savunuculuğa kalkanların aslında gerçek emelleri farklıdır.

Böyle kişilerin gerçek amacı, bizlerin beynini yıkamak sureti ile kendi kötü emellerinde bizleri maşa olarak kullanmaktır.}


İç ve dış düşmanlarımız ise (özellikle etnik, siyasi, inanç, taraftar gibi bir çok değerleri kendi çıkarlarına hizmet edecek doğrultuda işleyerek); insanlarımızın birbirine düşmelerini sağlayarak; ülkede huzur ve barışın bozulmasını, milletin ve ülkenin bölünmesini, parçalanmasını ve ekonomik yönden çökmesini istediklerinden; bizleri uyutarak ve kendi emellerine ulaşabilmek için ise gece ve gündüz, durmadan, uyumadan harıl harıl aleyhimizde çalışmaktadırlar.

{Her Fert Bir Kahramandır!... / Her Fert Bir Vatan Hainidir!...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Etnik kökeni ne olursa olsun; (bu vatanı, milleti, bayrağı, sancağı, cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini) "gerektiğinde" canı pahasına koruyan ve bunları bir bütün olarak kalması, ileri gitmesi için özveri ile çalışan her fert bir kahramandır.

Etnik kökeni ne olursa olsun; (bu vatanı, milleti, bayrağı, sancağı, cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini) yıkmak, bölmek, parçalamak ve ortadan kaldırmak, soymak, hortumlamak gibi faaliyetlerde bulunan ve bunlar için kötü emeller besleyen, bu gaye ile çalışan her fert bir vatan hainidir.}İşte bu nedenle menfaat ve çıkar gözetmedentüm insanlarımızı kaynaştırmak, kenetlemek, birlikte Ülkemize, Cumhuriyetimize, Bayrağımıza, Sancağımıza, Atamıza, Atamızın İlkelerine ve Emanetlerine birlikte sahip çıkmak için her hangi bir ayrıcalık yapmaksızınbütün insanlarımıza gelin (K)ardeş, (A)rkadaş ve (D)ost (KAD) olalım diye sesleniyorum.

Bu söylem insanlığın çimentosudur. Bu söylemi her insan rahatlıkla yakınlarına söyleyebilir. Bu söylem dilden dile, kalpten kalbe ulaşır ve tüm insanlarımız iç ve dış tehditlere karşı tek yürek, tek ses ve tek yumruk olurlar. Bu sayede; (insanlarımız ve ülkemiz hakkında kötü emelleri olanların) sinsi silahları da geri tepmiş ve kendi kazdıkları kuyuya da kendileri düşmüş olurlar.___________________İMZA___________________

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.
Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu sevecenbaba2005 tarafından (04.09.2008 Saat 01:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: Sabır, Saygı, Sevgi, İlle De Hoşgörü!... (Bu Değerleri Asla Tatile Göndermeyelim!...) eklemek için
sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
sevecenbaba2005 Kullanıcısına bu mesajı için 9 üye teşekkür etti:
Derinsu (25.06.2007), MERDANAL (12.05.2007), Subay (06.06.2007), [T][A][R][I][K] (22.07.2007)
Alt 08.11.2006, 23:24   #2
Yazar
Specialist
Forumla Bütünleşmiş
 
Specialist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 27.09.2006
Bulunduğu yer: im AWC ( KahramanMaraş)
Yaş: 38
Mesajlar: 2.072
Memleket: MANİSA
Cinsiyet:
Specialist - İCQ üzeri Mesaj gönder Specialist - MSN üzeri Mesaj gönder Specialist - YAHOO üzeri Mesaj gönder
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 74
İtibar Puanı: 850
Specialist parlak bir geçmişe sahipSpecialist parlak bir geçmişe sahipSpecialist parlak bir geçmişe sahipSpecialist parlak bir geçmişe sahipSpecialist parlak bir geçmişe sahipSpecialist parlak bir geçmişe sahipSpecialist parlak bir geçmişe sahip
Specialist - İCQ üzeri Mesaj gönder Specialist - MSN üzeri Mesaj gönder Specialist - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 87
323 Mesajına 518 Kere Teşekkür Edlidi
Standart

Sevgili sevecenbaba2005;

Yazmış olduğunuz butun kelimelere katılıyor ve sizi alkışlıyorum.Paylaşımınız için teşekkürler....

___________________İMZA___________________
Yazar demiş ki;

Değişik yaşam tarzlarına ve dünya görüşlerine sahip insanların bu ülkede yan yana yaşamaları giderek zorlaşıyor.
Specialist Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Specialist Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
sevecenbaba2005 (31.03.2007)
Alt 10.11.2006, 02:09   #3
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...
 
sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 12.05.2006
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 3.777
Memleket: AMASYA
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
Standart


Sevgili canlar;

Lider, önder böyle olur ve ülke böyle yönetilir.

Yapılan bir kanunda yanlış varsa, o kanun ülkeye ve üretime katkı verene, vatandaşlara zarar veriyorsa; bu yanlışlıktan dönülür ve kanun uygun hale getirilir.

Atatürk'ten bir anıyı "sonuna kadar" lütfen okuyun!...


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


___________________İMZA___________________

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.
Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu sevecenbaba2005 tarafından (05.08.2007 Saat 23:39 ) değiştirilmiştir.
sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
sevecenbaba2005 Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
MERDANAL (12.05.2007)
Alt 31.03.2007, 19:15   #4
Yazar
haziran_AW
yorgun savaşçı
 
haziran_AW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler
Space Invaders Champion! Pacman Champion! Breakout Champion! Castle Defend Champion! Balloon Bomber Champion!
Tournaments Won: 1

Üyelik tarihi: 30.11.2006
Bulunduğu yer: ANKARA
Mesajlar: 3.603
Memleket: AMASYA
Cinsiyet:
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 95
İtibar Puanı: 1415
haziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı varhaziran_AW görkemli bir forum yaşantısı var
haziran_AW - MSN üzeri Mesaj gönder

Ettiği Teşekkür: 3.577
1.695 Mesajına 3.780 Kere Teşekkür Edlidi
Standart

fikirlerinizin sonuna kadar yanında ve destekçisiyim.sizinle KAD olmaktan onur duyarım.

___________________İMZA___________________
zaman her zaman haklı çıkarmıştır beni.dile kolay 10 yıl oldu bu imzayı atalı.

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar(korkmadım)

nokta kadar menfaat için,virgül gibi eğilme(eğilmedim)

http://hizliresim.com/Po3PZ6][img]http://i.hizliresim.com/Po3PZ6.png

haziran_AW Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
haziran_AW Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
sevecenbaba2005 (31.03.2007)
Alt 12.05.2007, 23:09   #5
Yazar
MERDANALİ
Y A S A K L I ! ! !
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 28.03.2007
Yaş: 40
Mesajlar: 183
Memleket: AFYON
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -45
MERDANALİ hakkında olumsuz fikirler mevcut

Ettiği Teşekkür: 273
77 Mesajına 122 Kere Teşekkür Edlidi
Standart

DEĞERLİ ABİCİMMM

İzin verirsen bende sizinle KAD Olmak istiyorum..diğer arkadaşlarım gibi seninle KAD Olmaktan ONUR duyarım !!!!...

En içten sevgilerim ve en içten hürmetlerimle...

MERDANALİ Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
MERDANALİ Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
sevecenbaba2005 (12.05.2007)
Alt 25.06.2007, 15:50   #6
Yazar
Derinsu
AtaTürkiye
 
Derinsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 04.06.2007
Mesajlar: 161
Memleket: MALATYA
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 46
İtibar Puanı: 236
Derinsu hakkında olumlu dusunceler mevcutDerinsu hakkında olumlu dusunceler mevcutDerinsu hakkında olumlu dusunceler mevcut

Ettiği Teşekkür: 535
97 Mesajına 194 Kere Teşekkür Edlidi
Thumbs up

Yazdiklariniza noktasina,virgülüne kadar katiliyorum.Altina bende imzami atarim.
Saygilarimla Derinsu....

Derinsu Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Derinsu Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
sevecenbaba2005 (25.06.2007)
Alt 22.07.2007, 02:03   #7
Yazar
erzincanlı_18
Yeni Üye
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 18.07.2007
Bulunduğu yer: zonguldak&istanbul
Yaş: 30
Mesajlar: 9
Memleket: ERZİNCAN
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 0
İtibar Puanı: -9
erzincanlı_18 geçmişte onaylanmayan yazıları olmuş

Ettiği Teşekkür: 0
3 Mesajına 3 Kere Teşekkür Edlidi
Standart

fikirlerin çok mantıklı ve güzel aynı şeyleri düşünüoruz sizinle
kad olmak istiorum

erzincanlı_18 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
erzincanlı_18 Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
sevecenbaba2005 (22.07.2007)
Alt 22.07.2007, 14:33   #8
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...
 
sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 12.05.2006
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 3.777
Memleket: AMASYA
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
StandartBütün canlarıma (KAD'LARIMA) teşekkür ediyorum.

Kendinize iyi bakın!...

Sevgi ve saygılar!...___________________İMZA___________________

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.
Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu sevecenbaba2005 tarafından (05.08.2007 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.
sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.07.2007, 16:54   #9
Yazar
heterodoks
Forumla Bütünleşmiş
 
heterodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 24.02.2006
Bulunduğu yer: Alem-i Cihan
Mesajlar: 4.071
Memleket: OUT OF TURKEY
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 94
İtibar Puanı: 692
heterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahipheterodoks parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 660
683 Mesajına 1.610 Kere Teşekkür Edlidi
Standart

sevecenbaba2005

Bu karma karışık yazma stilin, absürdlük harikası imzan, bir kaç konuya saplanıp kalman, ırkçı-militarist söylemleri tabulaştırmandan dolayı yazdığın hemen hemen hiç bir şeyi uzun zamandır OKUMUYORUM.Sen yazmaya devam et.Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır mutlak.

Başarılar, saygılar, sevgiler.

___________________İMZA___________________

RENK HABER
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

ALEVİ HABER AJANSI
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alıntı:
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalıdır.
  • Alevi yerleşim bölgelerine cami yapılmasına son verilmelidir.
  • Cemevlerimize derhal “ibadet yeri” statüsü verilmelidir.
  • Hacı Bektaş Dergahı ve diğer Alevi büyüklerine ait dergahlar, Turizm Bakanlığından alınarak Türkiye Alevi Bektaşı Federasyonu’nun idaresine verilmelidir.
  • Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalıdır. Her inanç grubu demokratik bir şekilde çalışan ve kendi kendini finanse eden inanç kurumları haline getirilmelidir.
  • Alevilik kendi başına bir inanç kurumu olarak kabul edilmeli ve her alanda yasalarca güvence altına alınmalıdır.
  • Nüfus cüzdanlarındaki din hanesi çıkartılmalıdır.
heterodoks Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
heterodoks Kullanıcısına bu mesajı için teşekkür eden üyeler:
Diaboli (22.07.2007)
Alt 22.07.2007, 19:01   #10
Yazar
sevecenbaba2005
BARIŞ İÇİN SAVAŞANLAR!...
 
sevecenbaba2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bilgiler

Üyelik tarihi: 12.05.2006
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 3.777
Memleket: AMASYA
Cinsiyet:
 
Fikirler Tecrübe Puanı: 93
İtibar Puanı: 959
sevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahipsevecenbaba2005 parlak bir geçmişe sahip

Ettiği Teşekkür: 3.450
1.115 Mesajına 2.082 Kere Teşekkür Edlidi
Kalp Sabır, Saygı, Sevgi, İlle De Hoşgörü!...(Bu Değerleri Asla Tatile Göndermeyelim!...)


Alıntı:
(Bugün, 15:54) pirsultanca isimli üyeden alıntıdır.

sevecenbaba2005

Bu karma karışık yazma stilin, absürdlük harikası imzan, bir kaç konuya saplanıp kalman, ırkçı-militarist söylemleri tabulaştırmandan dolayı yazdığın hemen hemen hiç bir şeyi uzun zamandır OKUMUYORUM.Sen yazmaya devam et.Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır mutlak.

Başarılar, saygılar, sevgiler.

Sevgili (pirsultanca) can;

Nerede kaldın. Vallahi özlettin kendini. Arada sırada yazılarımı okuyor, kendi ideolojin doğrultusunda bir iki sataşma yapıyorsun. Sataşmana cevap verdiğimde, bir daha o konuya ilgi duymuyorsun ve de cevabi mesajımı yanıtsız bırakıyorsun. Konunun unutulduğuna kanaat getirdin ki; tekrar konuya saplama bir iki görüş bildirdin. Bu görüşünde yazma sitilimi, imzamı, birkaç konuya saplandığımı, ırkçı-militarist söylemleri tabulaştırdığımı söylüyorsun.

Yazma sitilim karışık değil. Açık, anlaşılır ve akıcı “Öz Türkçe” olarak yazılı. Ama bazı yerlerinde vurgu yapmak ve o cümle veya satıra dikkat çekmek için renklendiriyorum. Yazı boyutunu büyük punta ile yazmamın sebebi; yaşım 56 olduğundan, küçük puntalı yazıları okumada ve kontrol etmede güçlük çekiyorum. Yazılarımda kullandığım büyük puntadan dolayı tüm canlardan özür diliyorum ve değerlendirmeyi hoş görülerine bırakıyorum.

Sık sık imza değiştiren biri değilim. Her yazımın, mesajımın ve şiirlerimin arkasındayım, sorumluluğumun bilincindeyim. Bu imzam üye olduğum zamandan beri hep karşınızdaydı. İmzamda yazılı olanlara katılmayabilirsiniz. Çünkü; bu sizin değil, benim imzamdır. Siz beğenmeyebilirsiniz. Beğenen ve bu sözlerime aynen katılan, altına kendi imzalarını atacak çok can çıkacaktır. İmza konusunda bir eleştiri yapacaksanız; imzasını sık sık değiştirip, yazdığı yazı ve mesajların arkasında durmayan, yanar – döner canların imzasını eleştirin.

Sağlık ve Ekonomi bölümünde özel başlık açtırmama rağmen; bazı canların tartışma kültürünü pek bilmediklerinden, konuyu amacından saptırmaları, saldırgan tutumları, ideolojik yaklaşımları, konuyu kişiselleştirme, v.s. gibi durumlardan; konu zorunlu olarak yön değiştirmiş ve nihayetinde kitlenmiş olmaktadır. Bu nedenlerle birçok zaman kaybedildiğinden; diğer önemli konuları işlemek için zaman kalmamaktadır.

Kusura bakma can; her yazdığım mesajda geçen bazı kelimeleri “sağ veya sol görüşlerin söylemleri ile” örtüştürme anlayışınızı kabullenmem mümkün değildir. Bazıları ırkçı ve Türk kelimesini kullanıyor diye başkalarının Türk kelimesini kullanması yasak mıdır? Bazılarınızın “Türk = Irkçı veya Milli = Irkçı” algılama ve anlayışı bence saçmadır. Sizler ırkçılığı da bilmiyorsunuz. Her ırk veya millet özünde kendi ırkını ve millet olma özelliğini gururla kabul eder ve içine sindirir. Bunun yanında diğer ırk ve millete değişik açıdan ve yüksekten bakmaz ve aynen kendi ırkı ve milleti gibi normal görür ve kabul eder. Irkçılıkta ise kişi sadece kendi ırkını ve milletini kabul eder. Kendi ırkının ve milletinin üstün olduğunu savunur. Böylece diğer ırk ve milletleri hakir görür. Kendi ırk ve milletinin üstünlüğünü karşı tarafa dayatma yapar.

Lütfen can; güzel bir karar almışsın. Benim yazılarımı okuma ve cevap da verme. Sonra bazı çamurları atıp, bir daha konuya uğramıyorsun. Kendimi savunmak için verdiğim cevaplarım veya sorularım ise yanıtsız kalıyor. İşte bununla ilgili bir konu aşağıdadır. Bu konuyu da hoş görüne bırakıyorum.

Ben de size başarılar, sevgi ve saygılar dilerim!...


Alıntı:
Yunanlılar, Bağımsızlık Kutlamalarında Türkiye'yi Hedef Aldılar!...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sabır, Saygı, Sevgi, İlle De Hoşgörü!...(Bu Değerleri Asla Tatile Göndermeyelim!...)


Alıntı:
sevecenbaba2005'den alıntıdır.

Yunanlılar aklınızı başınıza alın!...

ABD babanıza, İngiliz amcanıza güvenmeyin!...

Bizlerle gerçek dost olun ve dost kalın!...

Sonra gençlerimiz yüzünüze tükürür!...

O tükrük içinde boğulursunuz!...

Alıntı:
pirsultanca isimli üyeden alıntıdır.

Peki bizim ders kitaplarımızda, günlük söylemlerimizde başta Yunan halkı olmak üzere diğer halklara karşı ırkçılık, kin ve düşmanlık yok mu?

Bizim en çok kullandığımız hakaretlerin başında rus tohumu, ermeni dönmesi, yunan piçi vb. yok mu?

Bırak bu ırkçı söylemleri sevecen

Tüm halklar kardeştir, ayrım yapan kalleştir.

Sevgili (pirsultanca) can;

Öncelikle benim ismim sevecen değil, sevecenbaba2005'tir. Diğer bir husus ise;

Benim mesajımın alıntısı yukarıda, sizin mesajın alıntısı ise hemen altında.

Irkçılıkla ilgili bir söylemim yoktur ve asla bu tabirleri kabul etmiyorum.

Sadece haberi yayınladım ve bu arada kişisel mesajımda bizlerle dost olmalarını söyledim.

Halkların kardeşliğinde dostluk değil de, yoksa düşmanlık mı vardır?

Yoksa yanlış mı yaptım, düşman mı olmaları gerektiğini söylemeliydim?

Bizlerle düşman olanlar veya bizlere düşmanca yaklaşanlar kendileri kaybederler.

Kitaplarda yazılan veya sizin günlük söylemleriniz de (başta Yunan halkı olmak üzere diğer halklara karşı ırkçılık, kin ve düşmanlık olması) ve en çok kullandığınız hakaretlerin başında (rus tohumu, ermeni dönmesi, yunan piçi vb. olması) hususu beni bağlamaz. Yazanı, söyleyeni ve dayatanı bağlar.

Ben bu sözleri kullanmam ve kullanılmasını da uygun görmem.

Daha önce de bu konuları defalarca dile getirdim. Ben hiçbir ideolojinin içinde yer almıyorum.

Lütfen “sağın veya solun söylemlerini” yazdığım yazılardaki bazı kelimelerle örtüşme gayretine girip; beni sağ veya sol gibi bir fraksiyonun içinde görmeyin.

Bırakın geçmiş tarihi; görevim süresi içinde her senemi Yunan gerginliği ile geçirdim. Sonunda emekli oldum. Şimdi ise çocuklarımız aynı gerginlikler içinde görev yapıyor.

Tabi ki; “her gün hava ve kara sınır ihlalleri yapıldığını, kahraman pilotlarımızın devamlı Yunanlı pilotlarla it dalaşına girdiklerini, Kıbrıs sorununu, 12 mil kara suları sorununu, Kardak kayalıkları krizini, daha bir çok sorunları ve bu uğurda ülkece kaybettiğimiz değerleri”, siz bilemezsiniz. Bilmemeniz de doğaldır. Çünkü bu sizin göreviniz değildir.

Lütfen [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. adresine giriniz ve ülkeye olan tacizlerin ve ihlallerin listesini okuyarak bilgi edininiz.

Benim çabam ve uğraşım ırkçılık değildir. Benim çabam ülke bütünlüğünün korunmasıdır.

(Tüm halklar kardeştir, ayrım yapan kalleştir.) Sözü ise size aittir.

Eğer tüm yazılarımda; “sizin söylediğiniz anlamda” halkların kardeşliğini görmemezlikten geliyorsam, halkı bölmek ve gruplara ayırmak gibi bir çabam varsa veya onları ayırmak, bölmek ve parçalamak için bu sözleri kullanıyorsam veyahut herhangi bir dayatmam, ideolojik görüşüm varsa; ben en büyük kalleşim.

Kişilerin “canların” bana yaklaşımı gerçekleri bilmediklerinden, bilgi noksanlığından kaynaklanıyorsa, sözlerimin anlaşılmaması veya yanlış algılanmasından, kişinin kendi ideoloji görüşünden dolayı bana bu sözler söyleniyor veya yakıştırmalar ve hakaretler yapılıyor ise hepsini aynen kişinin kendisine iade ediyorum. O zaman o kişi en büyük kalleştir.

Sevgili (pirsultanca) can;

Aslında kalleş kelimesinin kullanılmasını uygun bulmuyorum. Siz bu kelimeyi kullandığınız için “ben de bu yazımda konunun anlaşılması bakımından” mecburiyetten kullandım. Bu kelimenin hedefi olarak kendinizi görmeyin. Bu hususu hoşgörünüze bırakıyorum!...

Sevgi ve saygılarımla!...
Alıntı:
sevecenbaba205'ten alıntıdır.

İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Hava Sahası Ve Kara Suları İhlalleri!...(Yunanistan İyi Bir Ders İstiyor!...)


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Hava sahası ve kara suları ihlalleri

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

2007 Yılı Hava Sahası İhlalleri

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

2007 Yılı Ege/Akdeniz Eğitim ve Tatbikat Uçuşlarına Yunanistan'ın Müdahalesi

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. htm

2007 Yılı Kara Suları İhlalleri

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yunanistan hava sahamızı yine ihlal etti

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ege'de E-Savaş


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Irkçı olsam aşağıdaki şiirleri yazar mıydım?

Alıntı:
sevecenbaba2005'den alıntıdır.

sevecenbaba2005'in (Şiirlerinden Bazıları)

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Daima İleri


Güzel anı için diyelim.
Bir tane ağaç dikelim.
Köklensin ve yeşersin.
Erozyona da dur desin.

Bir evlat yetiştirelim.
Onu daima eğitelim.
Cehalete karşı olsun.
Vatanımızı korusun.

Olma, trafik canavarı.
Daima eğit, evladını.
Aydın ol, kalma geri.
Türkiye gitmeli, ileri.

Derler iki ileri, üç geri.
İşin garibi, kuşun gribi.
Kandırdı, hep birileri.
Mustafam daima ileri.

05.02.2006 15:49


Ozan OlmakOzan olmak öyle zor ki, dostum.
Zalime, soysuza karşı olmalısın.
Gönül dosta kırılır, delinir postun.
Ezilse de başın, haklı kalmalısın.

Cenabı Allah, kurmuş bu düzeni.
Eziyet edilmez garibe, bilmelisin.
Ozan haktan yana, üzmez güzeli.
Zalimin zulmüne karşı durmalısın.

Gönlünde sevgi, hoşgörü olmalı.
El, etek öpme ki, olursun onurlu.
Cemale nur, kalbe huzur dolmalı.
El aç Allaha, Mustafa ol huzurlu.

17.01.2002 00:51


Nasihat Bil


Cici kızsın sen, boş durma.
İyilik et, sakın ha; savurma.
Cimrilik kötü bir iştir, sorma.
İyi yükle kalbe, kötü koyma.

Kardeş, arkadaş, dost bul.
Irkçı, renkçi olma; hep kul.
Zalim, ederse sana bir zül.
Izdırap verse de; karşı dur.

Mustafa der, sakın gözünü.
Benliği ararken, koru özünü.
Eğme başını, yeme sözünü.
Nasihat bil, tut ata öğüdünü.

10.02.2002 13:30


Öpülesi Eller


Eller var, nasırlaşmış, öpülesi eller.
Saygılar hepsine, hepsi bir cevher.
Rast gele işlerde çalışır, bizi besler.
Allah’ına iman, vatana hizmet eder.

Elleri biz anlamalıyız, ellerin neyine.
Sokakta, pazarda, tarladaki beyine.
Razı olur, bir lokma kuru ekmeğine.
Allaha iman, koşar vatan hizmetine.

Eller ağlamaz, ağlamak neyine elin.
Sokağa sığmayan, etrafı yıkan selin.
Rezil, rüsva yaşarken, bükülür belin.
Allaha iman, vatana hizmet temelin.

Elleri nimet görmeliyiz, öpülesi elleri.
Saygı, sevgi, hürmet, hizmet görmeli.
Rengi, cinsiyeti ayrı işlem görmemeli.
Allah'ım şükür, Mustafa'nın bu emeli.

13.01.2002 21:26


Emeği Yüceltelim


Denizden gelen esinti, alize.
Eğme başını, kanma tavize.
Nice düşmanı döktü denize.
İzinden yürü; gel, katıl bize.

Zalimin zulmünden korkma.
Dayanıklı ol, çaresiz bakma.
Eceli gelen, kavuşur hakka.
Namertten alma, tek lokma.

Geçmişin, geleceğin temiz.
Ellerin verdiği, olmaz leziz.
Lokmalar dizilir, yiyemeyiz.
Eğilmeyen başı, öpmeliyiz.

Nasıl, dağı, taşı bu yurdun?
Elinde varsa, acı doyurdun.
Sana can feda, öz yurdum.
İçime; mutluluk koydurdun.

Nasır tutan eli, hep öpelim.
Tanrı hoşnut olsun diyelim.
İçimizde, emeği yüceltelim.
Mustafa, daha ne der, dilin?

10.02.2002 12:05


Var


Evreni bilirsen,
Kötüsü var.
Yaşamak istersen,
Düzeni var.
Birini seversen,
Üzeni var.
Gül verirsen,
Dikeni var.
Her kötünün içinde,
Bir de güzel var.

02.08.2000 10:24


Kad'ım, Silme Beni


Gündüzüm yok, gece benim.
Yabancı, el gibi görme beni.
Kardeşliğim, yücedir; benim.
Gel, bir kalemde, silme beni.

Sözlerim, tavrım; aynı benim.
Kötü, cahil, elin görme beni.
Arkadaşlığım, yücedir; benim.
Gel, bir kalemde, silme beni.

Zor gününde, yanında benim.
Olur, olmaza yargılama beni.
Dostluğum, yücedir; benim.
Gel, bir kalemde, silme beni.

Mustafa diyor, insanlık benim.
Sevgisiz, saygısız görme beni.
Kad oluşum, yücedir; benim.
Gel, bir kalemde, silme beni.

15.05.2002 23:10


Oradayım


Arama boşuna nafile,
Gelip geçtiğin yerde,
Eğilip su içtiğin yerde,
Nefes alıp verdiğinde,
İşte ben oradayım.

Arama çabaların nafile,
Bebekler geldiğinde dile,
Bülbül konduğunda güle,
Sevinç olursa göksünde,
İşte ben oradayım.

Arama gelişi güzel yerde,
Kırda, bahçedeki çiçekte,
Arı, böcek veya kelebekte,
Dilediğin iyi bir dilekte,
İşte ben oradayım.

Arama olur olmaz yerde,
Damarlarında akan kanda,
Yaşamını sağlayan canda,
İzinde yürüdüğün Atanda,
İşte ben oradayım.

Arama başka yerlerde,
Uçan kuşu gördüğünde,
Sensiz birileri öldüğünde,
Düğüm olursa göksünde,
İşte ben oradayım.

04.02.2001 00:01


Kalemini İyi Kullan


Kalem kılıçtan keskin, atam sözü.
Alem aldanmaz, boyama iki gözü.
Laf diye demedi, başkadır iç yüzü.
Eline, diline sahip ol, etkilidir gücü.

Memleket hizmetinde kullan gücü.
Umursamaz olma, kötüdür sonucu.
Cehalete karşı savaşta, kalem ucu.
Uydu kontrollü füzeden etkili gücü.

Kontrolsüz kullanılan güç, zararlı.
Al kalemini, gücünü kullan, yararlı.
Lafa gerek yok, alem hep duyarlı.
Ele, dile hakim, yazın olsun ayarlı.

Mustafa, kalem sende, güç sende.
Uyma cahile, tokat olmaz ensende.
Cümle alemi, kendin gibi bilsen de.
Unutma, bir gün tükenir, pil sende.

27.01.2002 22:21


Hak Sevgisi


Hak var, hakkı yemeyin.
Yaptığınız, hep, görülür.
Doğruysa, eğri, demeyin.
Bilesin, defterin, dürülür.

Hakkını tanı, hakkı gör.
Bir gün, divan, kurulur.
Ağma, kör müsün, kör?
Mecliste, hesap sorulur.

Hakkı bil, hakkını koru.
Gönülde, köprü kurulur.
Bilirsen, kolaydır, soru.
Bulanmış, sular durulur.

Mustafa, haklı, karşında.
Doğru git, yol, kestirme.
Olursan da, bin, yaşında.
Dostu bil, canı küstürme.

(Nakarat)

Hak, sevgisi, bana yeter.
Yürekte, taze kan bulur.
Bir bedende ölür, gider.
Bin bedende, can bulur.

03.06.2002 18:45

___________________İMZA___________________

Sayfamı Ziyaret Eden Konuklarım!... Hoşgeldiniz!... Merhaba!...[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Sabır, saygı, sevgi, ille de hoşgörü ve forum kuralları çerçevesinde tartışma ve paylaşıma katılırım. Bu nedenle karşımdaki kişi veya kişilerden de aynı hususlara uymalarını beklerim.

Milletin, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, bayrak, sancak, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Atatürk'ün ilke ve devrimlerin, savaşlarda kaybettiğimiz ve kazandığımız değerlerin ölünceye kadar daima bekçisi ve koruyucusuyum.
Yaşamak insanın en büyük doğal hakkıdır. Bu hakkı yok etme çabasında olan (başta PKK. / KADEK Terör örgütü olmak üzere; dünyadaki bütün terör örgütlerini, yandaşlarını, yataklık yapanları, gizli veya alenen destek verenleri, eğiten, yetiştiren ve kullananları, sömürgeci, yayılmacı ve emperyalist) güçleri şiddetle, nefretle kınıyorum.İmzam = KAD (Hakkında Gerek Duyduğum Açıklamalarım!..)


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
sevecenbaba2005 Ã?evrimdıÅ?ı   Alıntı ile Cevapla
sevecenbaba2005 Kullanıcısına bu mesajı için 2 üye teşekkür etti:
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Yazılan yazılar ve yayınlanan resimlerin tüm hakları yazan kişiye aittir. Site hakları Aleviweb.com adına saklıdır.

Yandex.Metrica